Jūsų prekių krepšelis tuščias

#BaltoslankosKLAUSO: trys audioknygos jūsų vasarai

#BaltoslankosKLAUSO: trys audioknygos jūsų vasarai

Kokia audioknyga labiausiai tinka šiai vasarai? „Baltų lankų“ rinkodaros projektų vadovė Lina Valantiejūtė įsitikinusi, kad vienos knygos gerai vasarai tikrai neužteks ir reikia bent trijų – skirtingų, puikiai įgarsintų ir tinkamų visoms situacijoms.

 

Jūsų dėmesiui trys Linos rekomenduojamos knygos, kurios puikiai tinka vasarai: jos asmeniškos, gamtiškos, šviesios ir gilios tuo pat metu.

 

Romain Gary „Aušros pažadas“ (įgarsino Jurgis Damaševičius).

Tai knyga, kurią perkančiam žmogui, jei tik galiu, visada pasakau, kad štai dabar jis ar ji nusiperka gabalėlį laimės. Gabalėlį šviesos, gero humoro, švelnios ironijos ir nuostabią, tiesa, kiek pagražintą, bet labai galingą asmeninę istoriją. Istoriją apie besąlygišką ir tuo pat metu beprotiškai reiklią motinos meilę, apie gyvenimo tikrovę, kartais į šipulius sudaužančią ką tik užgimusias svajones, o kartais apdovanojančią dvasios stiprybe ir gražiausiais žmogiškais ryšiais. Ir tikrai ne veltui Jurgis Damaševičius už šios knygos įgarsinimą buvo nominuotas Metų balso apdovanojimui. Tai audioknyga ieškantiesiems vasariškos šilumos. Viduje.

 

 

„Toje knygoje  aš skaičiau ir pasakojau apie save. Apie save ir savo mamą, kuri taip pat projektavo ir kūrė mano gyvenimą. <...> Nesijuokit, bet mano mama buvo gyvenimo projektuotoja, ji pasakė: jei gims berniukas, tai bus aukštas, rudom akim, Džordžas, aktorius. Viskas taip ir įvyko. O juk buvau nunešęs dokumentus stoti į Istorijos fakultetą...“ – sako Jurgis Damaševičius, įgarsinęs R. Gary „Aušros pažadą“.

 

Giedrė Žalytė „Gamtos terapija“ (įgarsino Jūratė Viliūnaitė).

Knygos ašis – gamtos procesų bei reiškinių ir žmogaus vidinių virsmų, gyvenimo etapų, situacijų paraleles subtiliai gretinančios ir narpliojančios psichoterapinės įžvalgos. Kas bendro tarp miško gaisro ir asmeninės krizės nusiaubto žmogaus gyvenimo? Kodėl vieni žmonės, visai kaip medžiai miške, gyvenimo audrai praūžus lieka stovėti, kiti lūžta perpus, o treti išvirsta su šaknimis?

Tai jautrus ir gilus žvilgsnis į mus – žmones: netobulus, pažeidžiamus ir paklūstančius, kaip ir kitos gyvos būtybės, gamtos dėsniams. Knyga tinka ne tik vasarojant gamtoje, dirbant sode ar puoselėjant gėlynus – ji puikiai klausėsi ir vasariškame mieste bei viešajame transporte.

 

„Kas bendro tarp miško gaisro ir asmeninės krizės nusiaubto žmogaus gyvenimo? Kodėl vieni žmonės, visai kaip medžiai miške, gyvenimo audrai praūžus lieka stovėti, kiti lūžta perpus, o treti išvirsta su šaknimis?“

 

Patrik Svensson „Apie ungurius ir žmones: mįslingiausios pasaulio žuvies istorija“ (įgarsino Jurgis Damaševičius).

Jei pagalvosite, kad tai knyga, labiausiai tinkama žvejams, galiu užtikrinti, kad tikrai ne. Nors tai dar viena gamtiška knyga, bet iš tiesų nuo žanro rėmų, literatūrinių klišių ir įprastų knyginių standartų ji pasprunka, praslysta ir neapčiuopta išsirango taip, kaip tas sunkiai pagaunamas ir žmonėms pažįstamas mįslingasis ungurys. Sunkiai su kuo nors palyginama, nuostabiai įdomi, netikėtos informacijos, gražiausių gamtos aprašymų ir įžvalgių paralelių pilna knyga. Pasakojimuose apie ungurio istoriją autorius jautriai ir galingai koduoja bendražmogiškus klausimus apie kiekvieno mūsų gyvenimą ir mirtį: kas aš esu? Iš kur esu? Kur link keliauju? Kiek toli galiu nueiti, kad pažinčiau savąjį tikslą, savąjį gyvenimo ungurį?

 

Palikite komentarą