Jūsų prekių krepšelis tuščias

#Baltoslankosskaito: Emily St. John Mandel „Stiklo viešbutis“

#Baltoslankosskaito:  Emily St. John Mandel „Stiklo viešbutis“
Šį kartą vyr. redaktorė Saulina rekomenduoja perskaityti Emily St. John Mandel romaną „Stiklo viešbutis“ (iš anglų k. vertė Mėta Žukaitė).
 
„Knyga mozaika: sutapimų, lemtingų sprendimų, priklausomybių. Knyga galvosūkis: moralinių kompromisų, nusikaltimų, godulio. Knyga kaleidoskopas: skirtingų to paties gyvenimo versijų, nepasirinktų kelių, praleistų progų.
 
Tai pasakojimas apie žmogaus susikurtos gerovės laikinumą, akimirkas, kai viskas pasisuka ne ta linkme, pasikeičia per mirksnį. Apie ateities aidus dabartyje. Trapią ribą tarp matomo ir nematomo pasaulių, gyvuosius ir mirusiuosius, migruojančius po juos tarsi klajokliai be adresų ir tapatybių. Apie daugybę gyvenimų, kurie praslenka be pėdsako. Visos šios plevenančios temos ir motyvai, pažirę po tekstą tarsi šukės, tvirtai susijungia į viena – į žmogaus ydų ir stiprybių, prasmės, grožio ir nusiraminimo paieškų dėlionę.
 
Rekomenduoju tiems, kurie ir kurios mėgsta literatūrinius iššūkius, nelinijiškas istorijas, daugialypius, nebūtinai simpatiškus personažus“.
 
Palikite komentarą