Jūsų prekių krepšelis tuščias

#Baltoslankosskaito: Hernan Diaz „Pasitikėjimas“

#Baltoslankosskaito: Hernan Diaz „Pasitikėjimas“
Leidyklos vyr. redaktorė Saulina vasarą rekomenduoja pro akis nepraleisti Hernano Diazo romano „Pasitikėjimas“ (iš anglų k. vertė Akvilina Cicėnaitė).
 
„Neapsigaukite. Ši knyga nėra tokia, kokia gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Atsivėręs pasaulis vėliau versis aukštyn kojomis. Kitaip tariant, nuo vaidinimo scenoje dėmesys nejučia persikels prie užkulisių. Ir vis dėlto, nors knygą skaitant pasiseka pro rakto skylutę žvilgtelėti į pagrindinių veikėjų gyvenimą, nebūtinai sužinome tikrą tiesą.
 
Vienos gyvenimo pasakojimo versijos nėra – tai mums sako šis išradingas, smagų literatūrinį žaidimą žaidžiantis kūrinys, pateikdamas bent kelias skirtingas tų pačių įvykių perspektyvas. Bet šis romanas – ne vien žaidimas. Jame parodoma, kaip kartais konstruojame ir perkuriame, valingai ar ne, savo ir kitų praeitį, tapatybę, tiesą. Įdomiai svarstomos žmogaus autonomijos ir laisvės, pasitikėjimo savimi ir kitu, moterų teisių, manipuliavimo galia temos. Patiks toms ir tiems, kurie mėgsta spręsti meno ir gyvenimo rebusus ir kuriems tam užtenka azarto.“
Palikite komentarą