Jūsų prekių krepšelis tuščias

„Baltų lankų“ renginiai „Knygų savaitėje“ – septyni dėmesio verti susitikimai

„Baltų lankų“ renginiai „Knygų savaitėje“ – septyni dėmesio verti susitikimai

Šiemet visų neabejingų knygoms lauks jau trečioji „Knygų savaitė“, vyksianti balandžio 24–30 dienomis. Į kelias dešimtis renginių pakviesiantis literatūrinių renginių ciklas pasiūlys ir susitikimų su užsienio autoriais, ir naujų lietuvių autorių knygų pristatymų, sau aktualių temų ras ir besidomintieji vaikų literatūra, istorija, kitomis temomis.

 

Leidyklos „Baltos lankos“ inicijuojamas renginys prasidės balandžio 24 dieną. Būtent nuo tos dienos LRT Mediatekoje sau patogiu metu bus galima peržiūrėti gausybę renginių, taip pat jungtis prie tą pačią savaitę vyksiančių susitikimų bei pokalbių, kurių nuolat pildomą programą galima rasti www.knygusavaite.lt

 

„Baltos lankos“ kviečia į septynis dėmesio vertus susitikimus „Knygų savaitėje“.

 

Pokalbis su vienu svarbiausių Skandinavijos šalių detektyvų kūrėjų Stefanu Ahnhemu

 

Žiūrovų lauks specialus „Knygų savaitės“ pokalbis su Švedijos rašytoju Stefanu Ahnhemu – vienu svarbiausių Skandinavijos šalių detektyvų kūrėjų.

 

Stefanas Ahnhemas ir jo Šiaurės šalių prieblanda ir šiurpą keliančiomis akimirkomis persmelkti romanų siužetai puikiai pažįstami Lietuvos skaitytojams. Trys S. Ahnhemo knygos: „Beveidės aukos“ (2018), „9 kapas“ (2019) ir „18 laipsnių šalčio“ (2021), kuriose pasakojama apie nepailstančio, kartais karštligiško ir netikėtų sprendimų ieškančio detektyvo Fabiano Risko tyrimus, jau spėjo suburti ištikimų gerbėjų ratą.

 

Autorių kalbina publicistas Donatas Puslys ir „15min“ literatūros apžvalgininkas Audrius Ožalas.

 

Pokalbis su vienu populiariausių Norvegijos kriminalinių romanų autorių Jørnu Lieru Horstu

 

Jørnas Lieras Horstas – vienas svarbiausių ir populiariausių šiuolaikinių Norvegijos kriminalinių romanų autorių. Daugybę metų dirbo vyriausiuoju inspektoriumi, savo unikalią patirtį pasitelkia romanuose. Rašytojas yra gavęs gausybę literatūrinių apdovanojimų: „Riverton“, „Stiklinio rakto“, taip pat prestižinę premiją „The Martin Beck“, kurią skiria Švedijos detektyvų rašytojų akademija.

 

Pagrindinis autoriaus romanų veikėjas – patyręs detektyvas Viljamas Vistingas – skaitytojams jau pažįstamas iš šių kriminalinių romanų: „Medžiokliniai šunys“, „Uždaryta žiemai“, „Urvinis žmogus“, „Aklas spėjimas“ ir „Katarinos kodas“.

 

„Knygų savaitėje“ autorių kalbina literatūrologė Dovilė Kuzminskaitė ir „15min“ literatūros apžvalgininkas Audrius Ožalas.

 

Susitikimas su islandiško detektyvo karaliumi tituluojamu rašytoju Ragnaru Jónassonu

 

„Knygų savaitėje“ laukia ir susitikimas su islandiško detektyvo karaliumi tituluojamu Ragnaru Jónassonu. Tai vienas žymiausių Islandijos detektyvų rašytojų, jo knygų parduota daugiau nei 2 milijonai egzempliorių 33 pasaulio šalyse.

 

Lietuvių kalba išleistas „Akinantis sniegas“ – pirmoji policininko Ario Touro detektyvų serijos knyga. Romanas pateko į geriausių 2015 m. kriminalinių knygų sąrašą, paskelbtą „The Independent“.

 

„Detektyvų skaitytojo svajonė – atrasti naujų autorių, galinčių papildyti Agathos Christie klasikinių kūrinių seriją jos vertomis istorijomis. R. Jónassonas pelnytai užima šią vietą, o jo Islandija su savo sena pasakojimų tradicija, klimatu ir gamta tampa egzotiška veiksmo vieta ir lygiateise sudėtingų pasakojimų veikėja“, – teigia tinklalaidės „Nenušaunami siužetai“ vedėjai Rasa Drazdauskienė ir Ernestas Parulskis.

 

Autorių kalbina „15min“ literatūros apžvalgininkas Audrius Ožalas.

 

Kaip pasakoti apie seksualumo kultūrą sovietų Lietuvoje: pokalbis su knygos „Mažasis o“ autoriais

 

Rengdami pirmąją mokslinę knygą Lietuvoje, paženklintą S raide, istorikai dr. Valdemaras Klumbys ir doc. dr. Tomas Vaiseta įžengė į teritoriją, kuri iki šiol buvo beveik netyrinėta, o visuomenėje vyrauja įsitikinimas, kad seksualumo kultūra sovietų Lietuvoje tarsi neegzistavo. Tačiau remdamiesi spauda, dienoraščiais, atsiminimais, archyvais ir interviu jie skaitytojams ir skaitytojoms prieš akis atveria netikėtai įvairią ir dinamišką seksualumo kultūrą.

 

Metų knygos rinkimuose publicistikos ir dokumentikos kategorijoje nominuotoje iliustruotoje monografijoje „Mažasis o: seksualumo kultūra sovietų Lietuvoje“ autoriai nagrinėja seksualumo kultūrą sovietų Lietuvoje trimis pjūviais: per viešai publikuotus vaizdus, lytinio švietimo ir seksualinės tematikos tekstus ir visuomenės elgseną. Jie teigia, kad sovietmečiu valdė meilės diktatūra, kuriai pavyko nuslopinti prasidėjusią seksualinę kultūros revoliuciją, bet tuomet ši virto seksualiniu pilietiniu karu.

 

Knygos autorius Tomą Vaisetą ir Valdemarą Klumbį „Knygų savaitei“ skirtame pokalbyje kalbina humanitarinių mokslų daktarė, Lygių galimybių plėtros centro ekspertė Margarita Jankauskaitė.

 

Prof. V. Landsbergio ir S. Loznicos pokalbis apie knygą „Dialogas. Apie Lietuvą ir laisvę“

 

Šis „Knygų savaitės“ pokalbis – tai dviejų Rytų Europos intelektualų, lietuvio ir ukrainiečio, istorijos veikėjo ir stebėtojo, mačiusio mūsų valstybės politinį gyvenimą iš arti, bet kartu iš šono, susitikimas. Savitai kalbinamas režisieriaus Sergejaus Loznicos, prof. Vytautas Landsbergis knygoje „Dialogas. Apie Lietuvą ir laisvę“ pasakoja šalies istoriją nuo pirmų Sąjūdžio mitingų iki paskutinio Rusijos kario išvedimo 1993-iaisiais, kuri ir mūsų istorikų apmąstyta dar nedaug.

 

Tai asmeniškas žvilgsnis ir kartu tikslus, intelektualus istorinių įvykių skerspjūvis, atliekamas žmogaus, tapusio vienu iš svarbiausių tos epochos herojų. Šį neįkainojamą liudijimą V. Landsbergis skaitytojams pateikia kaip savo politinį palikimą. Knyga itin aktuali šiandien, kai vyksta Rusijos karas prieš Ukrainą, kai laisvės ir valstybingumo klausimai vėl yra patys svarbiausi.

 

Knygos autorius kalbina ir pokalbį moderuoja žurnalistas Edmundas Jakilaitis.

 

Ramūno Bogdano trilogijos „Ukrainos tridantis“ trečiojo romano „Dūris“ pristatymas

 

Ramūno Bogdano trilogijos „Ukrainos tridantis“ trečiojo romano „Dūris“ temomis diskutuoja knygos autorius, politikos apžvalgininkas Ramūnas Bogdanas, „Blue/Yellow“ įkūrėjas Jonas Ohmanas, atsargos pulkininkas, Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų įkūrėjas Saulius Guzevičius, pokalbį moderuoja žurnalistas Edmundas Jakilaitis.

 

Paskutinis trilogijos romanas „Dūris“ – lyg drobė, kurios kiekviena gija – tai paprastų ukrainiečių, nepavargstančių kovoti už laisvą tėvynę, istorija.

 

Susitikimas su knygos „Aušvico tatuiruotojas“ autore Heather Morris

 

Pokalbis su rašytoja, knygų „Aušvico tatuiruotojas“, „Cilkos kelias“ autore Heather Morris apie naujausią jos knygą lietuvių kalba – „Vilties istorijos: kaip rasti įkvėpimą kasdieniame gyvenime“.

 

„Vilties istorijos“ – tai įkvepiantis gyvenimo vadovas, kuriame Heather Morris pasakoja ne tik apie žmones, kuriuos jai nusišypsojo laimė sutikti, ir nepaprastas jų istorijas, bet ir apie guodžiantį klausymosi meną, kurio galime išmokti kiekvienas.

 

Rašytoją kalbina žurnalistė Živilė Kropaitė.

 

Nuo balandžio 24 d. pokalbius žiūrėkite LRT Mediatekoje. „Knygų savaitės“ renginių programa nuolat pildoma, naujienas sekite www.knygusavaite.lt

 

Palikite komentarą