Jūsų prekių krepšelis tuščias
RSS

Tinklaraščio įrašai iš „2021“ „spalis“

Žinia detektyvų mėgėjams: visos Hario Hūlės serijos knygos vėl prekyboje, verčiamas naujas Jo Nesbø romanas
Žinia detektyvų mėgėjams: visos Hario Hūlės serijos knygos vėl prekyboje, verčiamas naujas Jo Nesbø romanas

Geros žinios detektyvų mėgėjams: pagaliau ir vėl galima įsigyti visas 12 Jo Nesbø serijos apie Harį Hūlę knygų lietuvių kalba. Be to, jau verčiamas ir naujausias serijos romanas.

 

Leidykla „Baltos lankos“ pakartotinai išleido tas serijos knygas, kurios buvo tapusios tikrų tikriausiu deficitu net ir skaitytų knygų pardavimo vietose. Taigi nuo šiol visi, kurie ieškojo „Policijos“, „Raudongurklės“, „Pentagramos“ ar kitų serijos knygų, jas ras knygų prekybos vietose ir el. prekybos kanaluose.

 

Maža to, šį rudenį skaitytojams tikrą dovaną įteiks ir literatūrinis festivalis „Vilniaus lapai“ – lapkričio 11 d., 19 val., pakvies į virtualų susitikimą su autoriumi, kurį visi norintys galės stebėti festivalio feisbuko paskyroje. Su J. Nesbø kalbėsis vertėja, literatūros kritikė, laidos „Nenušaunami siužetai“ bendraautorė Rasa Drazdauskienė.

 

Jo Nesbø (Ju Nesbio, gim. 1960) – vienas geriausių šių laikų kriminalinių romanų rašytojų pasaulyje. Milžinišką sėkmę ne tik gimtojoje Norvegijoje, bet ir daugelyje užsienio šalių, įskaitant Lietuvą, jam pelnė kultinis knygų ciklas apie Harį Hūlę.

 

Šiuo metu pasaulyje parduota daugiau kaip 50 milijonų Jo Nesbø knygų egzempliorių.

 

Autorius apdovanotas gausybe literatūros premijų: „Stiklinio rakto“, „Riverton“, Norvegijos knygų klubo, Danijos detektyvų rašytojų akademijos, Suomijos detektyvų rašytojų akademijos, „Bookseller“ prizu. Jo knygos ne kartą pateko į tarptautinių bestselerių sąrašus.

 

Kokia eilės tvarka skaityti?

 

Ir jau susipažinusiesiems su Hario Hūlės personažu, ir dar tik planuojantiesiems pradėti skaityti serijos knygas neretai kyla klausimas: ar svarbus knygų eiliškumas ir, jei taip, kokia tvarka jas derėtų skaityti? Štai chronologinis knygų sąrašas:

 

 1. Šikšnosparnis
 2. Tarakonai
 3. Raudongurklė
 4. Nemezidė
 5. Pentagrama
 6. Gelbėtojas
 7. Sniego senis
 8. Šarvuota širdis
 9. Vaiduoklis
 10. Policija
 11. Troškulys
 12. Peilis