Jūsų prekių krepšelis tuščias

Didžiąją Vilniaus sagą toliau įgarsina Darius Gumauskas – pasirodė audioknyga „Silva rerum III“

Didžiąją Vilniaus sagą toliau įgarsina Darius Gumauskas – pasirodė audioknyga „Silva rerum III“

Audioknygų klausytojai ir gerbėjai gali toliau tęsti pažintį su rašytojos Kristinos Sabaliauskaitės istorine tetralogija „Silva rerum“: jau pasirodė trečioji romano dalis audioformatu, skaitoma aktoriaus Dariaus Gumausko. Knygoje taip pat skamba pačios autorės kruopščiai parinkti ir jau ankstesnėse dalyse klausytojų pamėgti itin charakteringi muzikiniai intarpai.

 

Pirmąsias dvi romano dalis įgarsino aktorė Jovita Jankelaitytė, o štai paskutinės dvi neatsitikintinai patikėtos aktoriui Dariui Gumauskui. Jis rašytoją pakerėjo jau atrankoje, perskaitęs arklio nušovimo sceną.

 

Pats aktorius yra sakęs, kad garsindamas labiausiai stengėsi pasinerti į kūrinio atmosferą.

 

„Aš skaitydamas stengiausi kuo mažiau aktoriauti, daugiau įsijausti į Kristinos kuriamą atmosferą. Kristina tikrai turi tą nuostabų gebėjimą: ji tarsi paima tave už švarko atlapų ir tiesiog pradeda valkioti po kūrinį. Garsinant arklio nužudymo sceną tikrai kelis kartus reikėjo eiti į lauką atšalti. Labiausiai tapatinausi su Petru Antanu – su jo gudrumu, nuotykiais, kovomis, meilės istorijomis“, – garsinimo įspūdžiais dalijosi aktorius.

 

Duoklė muzikai

 

Šioje audioknygos dalyje, kaip ir dviejose pirmosiose, svarbus vaidmuo tenka kruopščiai atrinktiems, virtuoziškiems muzikos kūriniams, kuriuos atlieka Gediminas Gelgotas ir tarp geriausių pasaulyje pripažįstami barokinės bei Vivaldi muzikos atlikėjai, tokie kaip „Grammy“ laureatai Fabio Biondi ir ansamblis „Europa Galante“.

 

Audioknygoje „Silva rerum III“ skamba kompozitoriaus Gedimino Gelgoto kūrinys „Extracadenza“ atliekamas Vilniaus miesto ansamblio „NIKO“, Antonio Vivaldi „La Notte“ fleitai ir styginiams, atliekama Silvio Celeghino (vargonai), Margheritos Gianolos (fleita) ir Venecijos ansamblio „Accademia di San Rocco“, vadovaujamo Francesco Fanno (Italija), Antonio Vivaldi „Koncertas dviem violončelėms g-moll“ (dalys „Largo“ ir „Allegro“), atliekamas Fabio Biondi ir ansamblio „Europa Galante“ (Italija), taip pat Johanno Sebastiano Bacho „Orkestrinė siuita Nr. 2, b-moll“ („Polonaise“), atlieka Penelope Evison ir Drottningholmo Baroko ansamblis (Švedija).

 

Menotyros mokslų daktarės Kristinos Sabaliauskaitės istorinių romanų ciklas „Silva rerum“ – neabejotinai vienas reikšmingiausių pastarųjų dešimtmečių įvykių lietuvių literatūroje. Pirmoji dalis 2008-aisiais pelnė Jurgos Ivanauskaitės premiją, buvo įtraukta į Kūrybiškiausių knygų dvyliktuką ir 2009 m. skaitytojų išrinkta Metų knyga. Antrasis romanas „Silva rerum II“, tęsiantis garsios Lietuvos giminės Norvaišų istoriją, taip pat tapo Metų knyga, o autorė 2011 m. apdovanota Šv. Kristoforo statulėle už Vilniaus atspindžius literatūroje. III dalis apdovanota Liudo Dovydėno premija.

 

Visas tris romano „Silva rerum“ dalis audioformatu galima įsigyti leidyklos „Baltos lankos“ interneto svetainėje baltoslankos.lt.

 

Audioknyga „Silva Rerum“
K. Sabaliauskaitė
€12,60

Audioknyga „Silva Rerum II“
K. Sabaliauskaitė
€12,60

Audioknyga „Silva Rerum II“
K. Sabaliauskaitė
€12,60
Palikite komentarą