TARPTAUTINIS BESTSELERIS
„Viena išsamiausių ir suprantamiausių knygų apie dėmesio stokos sutrikimą.“
Publishers Weekly
Gaboras Maté yra gerbiamas gydytojas, neurologas, psichiatras ir psichologas, pats turintis dėmesio stokos sutrikimą (ADD). Knygoje „Išsiblaškę protai“ jis griauna mitą, kad dėmesio stokos sutrikimas yra genetiškai nulemtas. Dr. Maté mano, kad mūsų socialinė ir emocinė aplinka atlieka itin reikšmingą vaidmenį ne tik sukeliant, bet ir gydant šią būklę, ir suteikia tikros vilties bei patarimų tiek vaikams, tiek suaugusiesiems, kurie susiduria su šiuo sutrikimu.
Šiame vadove, padedančiame ne tik suprasti, kas yra dėmesio stokos sutrikimas, bet ir kaip jį gydyti, dr. Maté:
- įrodo, kad šis sutrikimas yra ne paveldima liga, o pagydomas sutrikimas;
- parodo, kad išsiblaškymas – tai psichologinis gyvenimo patirties rezultatas;
- padeda tėvams suprasti, kas lemia ADD turinčių jų vaikų elgesį, o suaugusiesiems, turintiems šį sutrikimą, – įgyti įžvalgų apie savo emocijas ir poelgius;
- optimistiškai vertina neurologinę raidą net ir suaugusiųjų amžiuje;
- pateikia patarimų, kaip skatinti šią vaikų ir suaugusiųjų raidą.
Knygą „Išsiblaškę protai“, kurioje sukaupta ilgametės gydytojo praktikos ir mokslinių tyrimų išmintis, būtina perskaityti tėvams ir visiems, kuriuos domina, kaip kūdikystėje patiriami išgyvenimai formuoja žmogaus smegenų biologiją ir psichologiją.
Dr. Gaboras Maté – garsus vengrų kilmės Kanados gydytojas, priklausomybių tyrimo ir gydymo specialistas, plačiai žinomas savo unikaliu požiūriu į dėmesio stokos sutrikimą ir tikėjimu, kad proto ir kūno sveikata yra glaudžiai susiję dalykai. Keletas dr. Maté parašytų knygų tapo bestseleriais, jie išleisti daugiau nei trisdešimčia kalbų.
Jis gimė 1944 m. Budapešte, Vengrijoje, ir yra išgyvenęs nacių genocidą. Jo seneliai iš motinos pusės buvo nužudyti Aušvice, kai jam buvo penki mėnesiai, teta dingo per karą, o jo tėvas patyrė priverstinius nacių darbus.
1957 m. jis su šeima emigravo į Kanadą. Baigęs Britų Kolumbijos universiteto Vankuveryje bakalauro studijas ir kelerius metus dirbęs vidurinėje mokykloje anglų kalbos ir literatūros mokytoju, jis nusprendė vėl studijuoti, kad įgyvendintų savo vaikystės svajonę tapti gydytoju.
Maté daugiau nei dvidešimt metų vadovavo privačiai šeimos gydytojo klinikai Rytų Vankuveryje. Septynerius metus jis taip pat buvo Vankuverio ligoninės paliatyviosios pagalbos skyriaus koordinatorius.
Dr. Maté yra parašęs penkias knygas, tarp jų – apdovanojimą pelniusią „Alkanų vaiduoklių karalystėje: artimos pažintys su priklausomybe“ (In the Realm of Hungry Ghosts: Close Encounters with Addiction). Jo darbai tarptautiniu mastu išleisti daugiau nei trisdešimčia kalbų.
Ar žmogus gali mirti nuo vienatvės? Ar yra ryšys tarp gebėjimo reikšti emocijas ir Alzheimerio ligos? „Vėžio asmenybė“ – kas tai? Kaip stresas veikia kūną?
Į visus šiuos ar panašius klausimus apie proto ir kūno ryšį gydytojas Gaboras Maté, remdamasis išsamiais moksliniais tyrimais, atsako tarptautiniu bestseleriu tapusioje knygoje Kai kūnas sako ne. Ši knyga – tai išsami ir novatoriška proto bei kūno santykio analizė, atskleidžianti streso įtaką žmogaus organizmui, streso vaidmenį sudėtingų ligų – vėžio, artrito, diabeto, išsėtinės sklerozės – vystymuisi, ir, svarbiausia, pristatanti, ką reikėtų daryti, norint tokių ligų išvengti ar kaip sėkmingai nuo jų pasveikti. Kai kūnas sako ne – labai reikalingas praktinis vadovas, skirtas ir pacientams, ir gydytojams. Jame paprastai ir aiškiai pristatomi streso sukeltų ligų gydymo ir prevencijos principai, akcentuojama, kaip svarbu suprasti streso reikšmę identifikuojant ligų priežastis ir atkuriant sveikatą.
Gaboras Maté yra žymus psichiatras, neurologijos, fiziologijos, asmenybės raidos ir traumos ekspertas, rašytojas. Gimęs 1944-ųjų nacistinėje Vengrijoje, išgyvenęs holokaustą, kurio metu buvo nužudyti jo seneliai. 1955 m. Gaboras Maté su šeima emigravo į Kanadą ir tapo gydytoju, daugiausia dirbančiu su žmonėmis, kenčiančiais nuo rimtų psichikos problemų ir sunkių priklausomybių.