Jūsų prekių krepšelis tuščias

Iliustratorių konkursas įsibėgėja – darbų laukiama iki sausio pabaigos

Iliustratorių konkursas įsibėgėja – darbų laukiama iki sausio pabaigos

Visus piešiančius ir iliustruojančius leidykla „Baltos lankos“ pakvietė dalyvauti knygos vaikams ar paaugliams iliustracijų konkurse. Organizatoriai primena, kad konkursas įsibėgėja, o darbų laukiama iki sausio 31 d. 

 

Konkurse dalyvaujančius darbus vertins kompetentinga komisija, o nugalėtojai bus apdovanoti piniginiais prizais.

 

Visiška saviraiškos laisvė 

 

Vieno iš konkurso komisijos narių – dizainerio Zigmanto Butaučio – teigimu, konkurse erdvės atsiskleisti turėtų rasti kiekvienas piešiantysis.

 

„Anokia paslaptis, kad vykdant konkrečius projektus knygų, reklamos ar kitose srityse dizaineriams dažnai tenka leistis į kompromisus ir tikrai ne visada iliustratorius ar dailininkas gali kliautis vien savo paties idėjos matymu ir įgyvendinimu. Tad dėliodami šio konkurso sąlygas galvojome apie tai ir norėjome suteikti kuo daugiau saviraiškos laisvės.

 

Pavyzdžiui, specialiai neapibrėžėme iliustravimo technikos – norėjosi palikti kuo daugiau erdvės patiems kūrėjams, jų raiškos būdui. Labai norėtųsi sulaukti ne tik piešėjų, bet ir įvairias netradicines medijas naudojančių kūrėjų darbų. Komisija vertins būtent iliustraciją, o ne pasakojamos istorijos turinį ar jos originalumą, tad sąlyga iš esmės tėra viena – laukiame keturių iliustracijų, tinkamų knygai vaikams arba paaugliams“, – pasakodamas apie konkurso sąlygas sako „Baltų lankų“ vyr. dizaineris Z. Butautis.

 

Pasak grafikos dizainerio ir Vilniaus dizaino kolegijos lektoriaus Pijaus Burako, tikrai nėra prasmės supriešinti kūrybos technikų: tradicinėmis priemonėmis kuriamos iliustracijos išties niekuo nenusileidžia skaitmeninėms – viską lemia įsigilinimas į techniką, jos subtilumus.

 

„Pastaraisiais metais ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje daugėja iliustruotojų, na, o žanrų, įvairių stilistikų atsiradimą lemia pačių kūrėjų refleksijos kuriamo darbo tema. Ir Lietuvos iliustruotojų lygis Europos kontekste atrodo tikrai gerai, meistriškumas yra aukštas. Pastebiu, jog kalbos barjeras jau seniai ne kliūtis, tad šiuo metu kuriantys iliustruotojai savo darbuose nevengia temų globalumo. Tiesa, aš pats dėstydamas visgi stengiuosi, kad studentai kurtų ir lietuvių kalba“, – sako grafikos dizaineris.

 

Nugalėtojams – piniginiai prizai

 

Iliustratorių konkursą skelbianti leidykla „Baltos lankos“ padedama komisijos atrinks ir piniginiais prizais įvertins trijų geriausių istorijų autorius. Konkurso pirmosios vietos laimėtojui bus skirta 1 000 EUR piniginė premija, antrosios ir trečiosios vietų laimėtojai gaus po 500 EUR piniginę premiją.

 

Komisijos nariai: leidyklos „Baltos lankos“ vyr. dizaineris Zigmantas Butautis, Vilniaus dailės akademijos Grafikos katedros dėstytoja, menininkė, knygų dizainerė Agnė Dautartaitė-Krutulė, grafikos dizaineris, Vilniaus dizaino kolegijos lektorius Pijus Burakas, leidyklos atstovai.

 

Šis konkursas taps ir jau antrą kartą organizuojamos akcijos „Knygų savaitė“ dalimi.

 

„Knygų savaitė“ vyks vasario 14–20 dienomis, jos programoje – lietuvių ir užsienio autorių kūrinių pristatymai, žinomų rašytojų, įvairių sričių ekspertų diskusijos ir pokalbiai.

 

Darbų lauks iki sausio pabaigos

 

Autoriai savo kūrinius kviečiami siųsti leidyklai el. paštu info@baltoslankos.lt iki sausio 31 d. (imtinai). Laiške būtinai nurodykite savo vardą, pavardę ir kontaktinį telefoną. 

 

Konkurso nugalėtojai bus informuoti asmeniškai, o konkurso rezultatai viešai skelbiami vasario 20 dieną. Prieš dalyvaujant kviečiame susipažinti su konkurso sąlygomis, kurios skelbiamos leidyklos internetiniame puslapyje: https://www.baltoslankos.lt/autoriams  

 

Palikite komentarą