Jūsų prekių krepšelis tuščias

Jau trečią kartą neabejinguosius knygoms suburs „Knygų savaitė“: balandžio pabaigoje lauks dešimtys renginių

Jau trečią kartą neabejinguosius knygoms suburs „Knygų savaitė“: balandžio pabaigoje lauks dešimtys renginių

Literatūrinių renginių ciklas „Knygų savaitė“, buriantis leidėjus, bibliotekas ir visus, mėgstančius skaityti, įvyks ir šiemet. Balandžio 24–30 d. knygų mylėtojų lauks dešimtys renginių, diskusijų ir pokalbių su knygų autoriais.

 

Leidyklos „Baltos lankos“ inicijuojamas renginys prasidės balandžio 24 dieną. Būtent nuo tos dienos LRT Mediatekoje patogiu metu bus galima peržiūrėti gausybę renginių, taip pat jungtis prie tą pačią savaitę vyksiančių susitikimų bei pokalbių, kurių nuolat pildomą programą galima rasti www.knygusavaite.lt

 

„Džiaugiamės, kad šiemet „Knygų savaitė“ į ekranus sugrįžta atsinaujinusi. Visų pirma, renginys persikėlė į balandžio mėnesį, taip pat prie jo prisijungė naujų dalyvių su savo iniciatyvomis. O labiausiai džiugina tai, kad jis jau tampa tradicinis ir laukiamas – leidėjai ir visi, neabejingi knygoms, pasiūlė dešimtis unikalių renginių, knygų pristatymų, pokalbių aktualiomis temomis“, – sako  iniciatyvos „Knygų savaitė“ koordinatorė Laura Grigaravičienė.

 

Organizatoriai turėjo progos įsitikinti, kad per įvairiausius ekranus prieinamas renginys sutraukia knygoms neabejingus žiūrovus, paskatina pasidomėti lietuviškų knygų naujienomis.

 

„Nors „Knygų savaitė“ gimė dar karantino metu iš didžiulės meilės knygoms ir tuomet apribotų gyvų susitikimų ilgesio, jau pernai įsitikinome, kad nepaisant pasikeitusių aplinkybių tokio formato renginys tikrai reikalingas. Jis sulaukia daug dėmesio ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio lietuvių bendruomenėse, o visą laiką pasiekiami susitikimų įrašai, teko girdėti, pasitelkiami net kaip pokalbius ir diskusijas skatinanti mokomoji medžiaga“, – pasakoja L. Grigaravičienė.

 

Pasak jos, pasikeitusios aplinkybės bei aktualijos šiemet ir renginio šūkiui „Mus jungia knygos“ suteikia papildomų spalvų ir aktualumo.

 

„Literatūros ir knygų kuriama jungtis pastaraisiais metais, regis, tapo ne tik ypač svarbi ir reikalinga, bet ir nepaprastai akivaizdi. Pažvelgus į programą matyti, kad renginiai šiemet kviečia domėtis istorija, dairytis po svarbių ir jautrių temų užkulisius, pamėginti suprasti, kaip mąstome, kuo gyvename ir kaip dabarties kasdienybėje ataidi buvęs laikas. Juk knygos sujungia praeitį su ateitimi, istoriją su dabartimi, o mus visus kartu įrašo į kasdien kuriamą istoriją, neišvengiamai virsiančią bendra istorija“, – sako renginio koordinatorė.

 

„Knygų savaitė“ vyks balandžio 24–30 dienomis. Nuolat pildomą renginių programą rasite www.knygusavaite.lt

 

Šiemet „Knygų savaitėje“ dalyvauja  „Actus Magnus“, „Alma littera“, „Balto“, „Baltos lankos“, „Baltų lankų vadovėliai“, „Foto Sąjūdis“, „Lapas“, Lietuvos audiosensorinė biblioteka, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, „Magnificat“, „Neakivaizdinis Vilnius“, „Nieko rimto“, „Slinktys“, „Svajonių knygos“, „Tyto alba“, Vokietijos lietuvių bendruomenės žurnalas „Informacijos“.

 

Pagrindiniais renginio partneriais tapo Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, „Caffeine“. Renginio informacinis partneris – LRT.

Palikite komentarą
Komentarai
2023-03-29 09:36
Super! Daugiau tokių renginių, daugiau meilės knygom ir skaitymo!