Jūsų prekių krepšelis tuščias

Knygą apie dilemas, kurios nevirsta problemomis, parašiusi J. Cvilikienė: siūlome „navigaciją“ po finansų pasaulį

Knygą apie dilemas, kurios nevirsta problemomis, parašiusi J. Cvilikienė: siūlome „navigaciją“ po finansų pasaulį

Jūratė Cvilikienė, „Swedbank“ Finansų instituto vadovė Lietuvoje, ir dr. Nerijus Mačiulis, „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas, Vilniaus knygų mugėje pristatys savo knygą „Dilema – ne problema: finansinių klausimų naršyklė jauniems suaugėliams“. Netradicine „pop-up“ forma vyksiančiame pristatyme lankytojai nesiklausys kalbų apie knygą – jie turės galimybę tiesiog bendrauti su knygos autoriais.

 

Kadangi knyga apie pirmuosius finansinius sprendimus, turinčius įtakos mūsų ateičiai, tai ir klausimų autoriai tikisi sulaukti pačių įvairiausių: kaip sėkmingai suplanuoti asmeninį ar poros biudžetą? Kaip įsigyti naują ar naudotą automobilį, o gal geriau naudotis viešuoju transportu? Kada tinkamiausias metas įsigyti nuosavą būstą ir kaip pradėti investuoti?

 

Pristatymas įvyks vasario 24 d., penktadienį, 17 val. leidyklos „Baltos lankos“ stende. O susitikimo belaukiant kviečiame skaityti interviu su viena iš autorių – Jūrate Cvilikiene.

 

Į Vilniaus knygų mugę skaitytojus kviečiate sakydami, kad tai bus susitikimas be problemų. Visgi finansiniai klausimai dažnai yra rūpesčių ir galvos skausmo sukeliančios dilemos, ypač jauniems žmonėms. Tad pirmas klausimas: kas ir kaip sugalvojo, kad jauniems suaugėliams reikia tokios knygos, kuri padėtų tas dilemas spręsti?

 

Paprastų atsakymų ar nuorodų, kur tų atsakymų ieškoti, reikia mums visiems. Su metais žinių ir įgūdžių prikaupiame besimokydami iš savo ar kitų patirties, pasirinkdami teisingai ir kartais klysdami. Labai norėjosi jauniems, savarankišką gyvenimą pradedantiems žmonėms pasiūlyti tokią gana paprastą, linksmą „navigaciją“ po finansų pasaulį, kuri padėtų po jį naršyti lengviau ir kartu galbūt išvengti keleto klaidingų sprendimų.

 

Ir kodėl knyga? Juo labiau, kad ją dar ir pavadinote naršykle – juk tai aliuzija į kompiuterį ar mobiliuosius įrenginius, kur atsakymus į rūpimus klausimus galime susirasti lengvai ir paprastai. Gal todėl, kad joje taip pat lengva, paprasta ir efektyvu rasti atsakymus į rūpimus klausimus, kaip ir „Google“?

 

Nors knygų turinys dabar keliasi į garso ar vaizdo platformas, diskusijas, vis tiek reikalinga viena apčiuopiama vieta turiniui „saugoti“. Mūsų knyga, tikiu, irgi gyvens savo gyvenimą įvairiausiais pavidalais, tačiau išliks kaip atspirties taškas.

 

O kaip atrinkote klausimus, kurie jauniems suaugėliams gali būti svarbiausi ir įdomiausi? Juo labiau, kad tikrai paliečiate platų klausimų spektrą: ne tik dalijatės susimąstyti verčiančiomis įžvalgomis iš psichologinės, elgesio, mitų ir nuostatų pusės, bet ir pateikiate visiškai tikslios praktinės informacijos, pvz., kaip įregistruoti savo įmonę.

 

Žinoma, norėjosi apžvelgti kuo daugiau aktualių klausimų, bet kartu supratome, kad jei norėsime aprėpti labai daug, galime pamesti esmę. Tad diskusijų metu sutarėme, kad šioje knygoje bus atskleistos aštuonios labai svarbios temos. Tikiu, kad tai puikus pagrindas savarankiško gyvenimo pradžiai.

 

Knygoje gausu iliustracijų, interaktyvumo – tai tikrai ne žinynas, o patogiai struktūruotas ir interaktyvus gidas. O ar nebijojote, kad kai viskas taip dinamiška, informacija greitai sensta, o ekonominė situacija keičiasi, tai ir atsakymai į klausimus „pasens“?

 

Taip, finansų pasaulyje, kaip ir bet kuriame kitame, yra dalykų, kurie keičiasi labai greitai, bet yra ir tokių, kurie išlieka labai ilgai. Tai pamatinės nuostatos, įgūdžiai, kritinio mąstymo svarba. Nors dalis informacijos pasens, be abejonės, tikiu, kad didžioji dalis liks aktuali dar ilgai.

 

O ar labai suklysčiau pasakiusi, kad į knygą dėmesį turėtų atkreipti ir atžalų ateitimi besirūpinantys tėvai – gal patys ieškantys atsakymų į praktinius su finansais susijusius klausimus, o gal ir besidomintys, kaip tas žinias perduoti savo vaikams?

 

Noriu priminti, kad įvairūs tyrimai atskleidžia, jog esmines finansų planavimo žinias, nuostatas, įgūdžius mes įgyjame savo namuose. Tad ši knyga tikrai gali būti geras sufleris tėvams, norintiems suprasti, kokie iššūkiai laukia jų savarankišką gyvenimą pradėsiančių gyventi vaikų. Patys pagilinę savo žinias, jie galės jas perduoti ir būsimiems jauniems suaugusiesiems.

 

Jūrate, jums ši knyga jau ne pirma, bet vis viena labai įdomu – ko tikitės iš susitikimo?

 

Knygų mugė yra mano sena neblėstanti meilė :) Esu ištikima jos lankytoja jau daug metų, tad labai džiaugsiuosi galimybe ne tik pristatyti ten šią naują knygą, bet ir tiesiog pabūti knygų mylėtojų šventėje. Iki pasimatymo Vilniaus knygų mugėje!

 

Mariaus Linausko nuotrauka.

Palikite komentarą