TARPTAUTINIS BESTSELERIS
„Viena išsamiausių ir suprantamiausių knygų apie dėmesio stokos sutrikimą.“
Publishers Weekly
Gaboras Maté yra gerbiamas gydytojas, neurologas, psichiatras ir psichologas, pats turintis dėmesio stokos sutrikimą (ADD). Knygoje „Išsiblaškę protai“ jis griauna mitą, kad dėmesio stokos sutrikimas yra genetiškai nulemtas. Dr. Maté mano, kad mūsų socialinė ir emocinė aplinka atlieka itin reikšmingą vaidmenį ne tik sukeliant, bet ir gydant šią būklę, ir suteikia tikros vilties bei patarimų tiek vaikams, tiek suaugusiesiems, kurie susiduria su šiuo sutrikimu.
Šiame vadove, padedančiame ne tik suprasti, kas yra dėmesio stokos sutrikimas, bet ir kaip jį gydyti, dr. Maté:
- įrodo, kad šis sutrikimas yra ne paveldima liga, o pagydomas sutrikimas;
- parodo, kad išsiblaškymas – tai psichologinis gyvenimo patirties rezultatas;
- padeda tėvams suprasti, kas lemia ADD turinčių jų vaikų elgesį, o suaugusiesiems, turintiems šį sutrikimą, – įgyti įžvalgų apie savo emocijas ir poelgius;
- optimistiškai vertina neurologinę raidą net ir suaugusiųjų amžiuje;
- pateikia patarimų, kaip skatinti šią vaikų ir suaugusiųjų raidą.
Knygą „Išsiblaškę protai“, kurioje sukaupta ilgametės gydytojo praktikos ir mokslinių tyrimų išmintis, būtina perskaityti tėvams ir visiems, kuriuos domina, kaip kūdikystėje patiriami išgyvenimai formuoja žmogaus smegenų biologiją ir psichologiją.
Dr. Gaboras Maté – garsus vengrų kilmės Kanados gydytojas, priklausomybių tyrimo ir gydymo specialistas, plačiai žinomas savo unikaliu požiūriu į dėmesio stokos sutrikimą ir tikėjimu, kad proto ir kūno sveikata yra glaudžiai susiję dalykai. Keletas dr. Maté parašytų knygų tapo bestseleriais, jie išleisti daugiau nei trisdešimčia kalbų.
Jis gimė 1944 m. Budapešte, Vengrijoje, ir yra išgyvenęs nacių genocidą. Jo seneliai iš motinos pusės buvo nužudyti Aušvice, kai jam buvo penki mėnesiai, teta dingo per karą, o jo tėvas patyrė priverstinius nacių darbus.
1957 m. jis su šeima emigravo į Kanadą. Baigęs Britų Kolumbijos universiteto Vankuveryje bakalauro studijas ir kelerius metus dirbęs vidurinėje mokykloje anglų kalbos ir literatūros mokytoju, jis nusprendė vėl studijuoti, kad įgyvendintų savo vaikystės svajonę tapti gydytoju.
Maté daugiau nei dvidešimt metų vadovavo privačiai šeimos gydytojo klinikai Rytų Vankuveryje. Septynerius metus jis taip pat buvo Vankuverio ligoninės paliatyviosios pagalbos skyriaus koordinatorius.
Dr. Maté yra parašęs penkias knygas, tarp jų – apdovanojimą pelniusią „Alkanų vaiduoklių karalystėje: artimos pažintys su priklausomybe“ (In the Realm of Hungry Ghosts: Close Encounters with Addiction). Jo darbai tarptautiniu mastu išleisti daugiau nei trisdešimčia kalbų.
„Mes pradedame mirti nuo tos akimirkos, kai gimstame.“
Popandeminėje Amerikoje aukštesnės klasės elitas evakuojasi nuo dangoraižio stogo, kol paprasti žmonės gatvėse kovoja už būvį. Amžinąjį gyvenimą tyrinėjantis mokslininkas griebiasi atminties naikiklio, padėsiančio pamiršti svarbiausią karjeros atradimą. Du geriausi draugai diskutuoja apie paralelines visatas ruošdamiesi dalyvauti bulių bėgime Pamplonoje, kur įsimylės tą pačią merginą. Sūnus palaidūnas pasiekia dugną – jam belieka priimti seniai nematyto tėvo darbo pasiūlymą ir vykti į gyvačių fermą Afrikoje. Psichologas, slapta vykdantis korporacijų užsakymus kaip samdomas žudikas, pats tampa taikiniu.
Antrajame Skandinavijos detektyvinių romanų karaliumi tituluojamo Jo Nesbø apsakymų rinkinyje, pasirodžiusiame po rinkinio „Pavydo ekspertas ir kitos istorijos“ (Baltos lankos, 2023 m.), atskleidžiamas nykus netolimos ateities paveikslas. Autorius apsakymų rašymą yra palyginęs su tapyba, kai „drobė paliekama skaitytojui, parodant tik keletą eskizų ir linijų, kaip darė ispanų tapytojas Picasso“. Rašytojui susižavėjimą šiuo žanru perdavė bibliotekininkė mama, sakiusi, kad „bet kas gali parašyti romaną, bet tik meistrai gali kurti apsakymus“.
„Grynas, aštrus, klasikinis Nesbø.“
Anniston Star
„J. Nesbø garsus dėl meistriškai kuriamų personažų, šiurpulį keliančios įtampos ir šokiruojančių siužeto vingių, o šiuose išradinguose ir jaudinančiuose apsakymuose tiesiog švyti jo atsidavimas tyrinėti tamsiausius žmogaus širdies užkaborius.“
Mystery Tribune
Jo Nesbø (Ju Nesbio, gim. 1960) – norvegų rašytojas ir vienas įtakingiausių šių laikų kriminalinių romanų autorių pasaulyje. Pasaulinę šlovę bei gausybę apdovanojimų jam pelnė kultinė detektyvo Hario Hūlės knygų serija, subūrusi didelį ištikimų skaitytojų ratą ir Lietuvoje. „Žiurkių sala ir kitos istorijos“ gimtojoje Norvegijoje pasirodė 2021 m., o literatūrinis žurnalas „Mystery Tribune“ šį rinkinį įtraukė į geriausių 2021 m. knygų sąrašą.
Nenutildyti balsai.
Neužmirštos istorijos.
1942-ieji, Indonezija. Anglė muzikantė Nora Čeimbers ir australė medicinos sesuo Nesta Džeims susitinka siaubingomis aplinkybėmis. Japonijos kariuomenei užėmus Singapūrą, jos abi patenka į prekybos laivą „Vyner Brooke“, plukdantį mėginančiuosius evakuotis. Netrukus laivas subombarduojamas, o Norai ir Nestai pavyksta pasiekti atokios Sumatros salos Indonezijoje krantus. Tačiau išgyvenusiuosius apsupa japonai. Atskiria vyrus, moteris ir vaikus ir išskirsto į karo belaisvių stovyklas džiunglių gilumoje. Jose siaučia ligos, badas ir žiaurumai.
Bet net ir tokioje tamsos persmelktoje vietoje suspindi šviesos spindulys, kai Nora suburia balsų orkestrą. Balsų, kuriuos pavers skambiausiais instrumentais. Muzika belaisvėms padeda neprarasti vilties, tad Nora ir Nesta – nelaimės seserys – pasišvenčia kelti stovyklos moterų dvasią ir kovoti už jų visų išlikimą.
„Seserys tekančios saulės krašte“ – tikrais įvykiais paremta į karo sūkurį pakliuvusių moterų seserystės, narsumo ir draugystės istorija.
„Skaičiau nekvėpuodama. Koks pasakojimas. Užbaigiau jį raudodama.“
Elizabeth Buchan, rašytoja
„Nepaprasta stiprybės ir išlikimo istorija.“
Christy Lefteri, romano „Bitininkas iš Alepo“ autorė
Heather Morris (Hetera Moris, gim. Naujojoje Zelandijoje) – tarptautinių bestselerių autorė, su begaline aistra pasakojanti istorijas apie tvirtybę, išgyvenimą ir viltį. Jos debiutinis romanas „Aušvico tatuiruotojas“ tapo vienu populiariausių XXI amžiaus romanų – knygos parduota per keturiolika milijonų egzempliorių visame pasaulyje. O kartu su vėlesnėmis H. Morris knygomis – „Cilkos kelias“, „Trys seserys“, „Vilties istorijos“ ir naujausiu romanu „Seserys tekančios saulės krašte“ – per aštuoniolika milijonų egzempliorių.
„Tą naktį stovėdamas čia, šiame lauke, nebūtum matęs ničnieko, net stovinčio visai šalia. Net žvelgiančio į tave.“
Netoli nykstančio Anglijos pajūrio miestelio Ilmaršo vietos policijos tyrėjas Alekas Nikolsas ūkyje apžiūri šiurpų radinį – šešiolika žirgų galvų, kurių kiekviena užkasta taip, kad viena akis žvelgtų į šaltą vėlyvo rudens saulę. Į įvykio vietą atvykus teismo medicinos ekspertei, buvusiai veterinarei Kuper Alen, tyrėjai netrukus sužino apie vietos bendruomenę persekiojančius nusikaltimus – dingimus, padegimus, suluošinimus... Rodos, pačioje žemėje slypi mirtinas pavojus.
Po šiurpaus atradimo miestelį apima panika ir paranoja. Įtariamas kiekvienas. Kuper negali išvykti iš miestelio, Aleką persekioja nematoma grėsmė... Tyrėjai lenktyniauja, siekdami atskleisti tiesą, slypinčią už bauginančių, grėsmingų bendruomenės paslapčių. Nesvarbu, kokia kaina.
„Tamsus, ambicingas ir nepaprastai sumanus trileris... Ši sudėtinga, vietomis net gotikinė istorija atveria akis.“
Publishers Weekly
„Paveikus, šiurpinantis, kraupus, žiaurus trileris su literatūrine dvasia... G. Buchananas įspūdingai derina siaubą ir empatiją, gilinasi ne vien į tikrą blogį, bet ir į ekonominio nuosmukio kainą.“
Sara Sligar
„Tamsus, gilus ir šokiruojantis.“
Alex Michaelides
Greg Buchanan (Gregas Bjukananas) – škotų rašytojas ir videožaidimų scenarijų kūrėjas. Įgijo anglų literatūros bakalauro laipsnį Kembridžo universitete, studijavo kūrybinį rašymą prestižinėje Rytų Anglijos universiteto programoje, tarp kurios absolventų – tokie garsūs rašytojai kaip Kazuo Ishiguro ir Ianas McEwanas, apgynė daktaro disertaciją Karaliaus Koledže Londone. „16 žirgų“ – debiutinis G. Buchanano romanas, išleistas 2021 metais.
Šis tekstas įkurdintas anapus psichologijos ir suicidologijos. Jis prasideda ten, kur baigiasi mokslinė suicidologija. Mėginau pažvelgti į savavališką mirtį ne iš išorės, iš gyvojo ar išgyvenusiojo pasaulio, bet iš vidujybės tų, kuriuos vadinu suicidarais ar suicidantais.
Jean Améry
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba
Neįmanoma negirdėti, kaip plaka žemės širdis.
Įspūdingas, vaizduotę sužadinantis istorinis romanas apie sudėtingus šeimos santykius, uždraustą aistrą ir meilę savai žemei.
1845 m. Galisija.
Įgijęs teisės mokslų daktaro laipsnį, Andrė de Kastronavėjas grįžta į gimtąjį dvarą. Susitikimas su šeima džiaugsmingas, tačiau didžiausias jo troškimas – pamatyti vos vyresnę tetą Iriją, netikrą tėvo seserį, kurstančią Andrė širdyje toli gražu ne platonišką meilę.
Tuo tarpu negailestingas Ponferados verslininkas donas Isidras Ordasas Kastronavėjų žemėse įrengtose kasyklose užsiima nelegalia veikla, kol ši priveda iki tragedijos.
Kastronavėjų patriarchas donas Dositėjas šito taip lengvai nepaliks, nors jo paties šeimoje ir taip netrūksta tarpusavio konfliktų ir paslapčių.
Kova dėl žemės kontrolės, nepalaužiamo senelio Dositėjo palikimas ir neišvengiama dviejų giminių konfrontacija atskleidžia, kaip šeimos ryšiai gali būti ir palaiminimas, ir prakeiksmas, kaip ištikimybę gali greitai pakeisti išdavystės, kaip akimirksniu dūžta širdys ir negailestingai pareikalaujama aukų. O norint nutraukti užburtą nesutarimų ratą prireiks kraujo, drąsos ir nepajudinamos meilės.
Turtingiausia Jungtinių Amerikos Valstijų moteris Mardžorė Meriveter Post savo prabangiuose Mar-a-Lago rūmuose sutiko ir priėmė ne vieną JAV prezidentą, ji betarpiškai bendravo su įtakingais valstybės veikėjais ir ryškiausiomis pramogų pasaulio žvaigždėmis. Vaikystėje tėčio Čarlzo Viljamo Posto daržinėje Mardžorė klijavo Post javainių dėžes, o tapusi kompanijos paveldėtoja, dar nė trisdešimties nesulaukusi susikrovė įspūdingus turtus ir visiems laikams pakeitė amerikiečių gyvenimo būdą!
Vis dėlto jos gyvenime netrūko išbandymų. Keturis kartus tekėjusi, Mardžorė ieškojo laimės su kilmingu vakarėlių liūtu, persekiojamu demonų, su charizmatišku išdaviku finansininku, su kai ką nutylėjusiu tarptautiniu diplomatu ir su bonvivanu, kurio šokiruojančios paslaptys sukrėtė visą JAV visuomenę.
Mardžorė Meriveter Post gyvenime vadovavosi keliomis paprastomis taisyklėmis: visada galvok savo galva, niekada nemanyk, kad sėkmė yra savaime suprantamas dalykas, ir sunkiai dirbk. Net kai tave visi vadina Amerikos karaliene. Ji troško mylėti ir nesitenkinti jai numatytu žmonos, motinos ir šeimininkės vaidmeniu. Ir taip įėjo į istoriją.
Tarptautiniais bestseleriais „Išdaviko žmona“, „Imperatorienė Sisi“, „Kur krenta šviesa“, „Karalienės likimas“ ir kt. pasaulinę šlovę pelniusi Allison Pataki knygoje „Įstabūs Mardžorės Post gyvenimai“ nupiešė savo laikmetį pranokusios moters intymų portretą, sykiu sukūrė įstabią istoriją apie moterį, pakeitusią pasaulį.
Allison Pataki yra New York Times bestselerių „Išdaviko žmona“, „Imperatorienė Sisi“, „Kur krenta šviesa“, „Karalienės likimas“, taip pat memuarų „Griuvėsių grožis“ bei dviejų vaikiškų knygų „Nelė užkariauja Niujorką“ bei „Popė užkariauja Paryžių“ autorė. Jos romanai išversti į daugiau nei dvidešimt kalbų.
Buvusi naujienų žurnalistė ir prodiuserė, „The New York Times“, „ABC News“, „The Huffington Post“, „USA Today“, „Fox News“ ir kt. bendradarbė. Su pagyrimu baigė Jeilio universiteto anglų kalbos studijas ir kelerius metus dirbo žurnaliste, paskui pradėjo rašyti grožinės literatūros kūrinius. Allison Pataki yra Istorinio romano draugijos narė, gyvena Čikagoje su vyru ir dukra.
Puikus romanas! Jei norite daugiau sužinoti apie XX amžių, jis kaip tik jums. Ir jei ieškote genialios, nuostabios ir stiprios moters pavyzdžio, kuris jus įkvėptų, Mardžorė Post kaip tik tokia. Pataki plunksna geba kiekvieną veikėjos ilgo ir sudėtingo gyvenimo skyrių parodyti patraukliai. Mardžorės meilės istorija ir žavi, ir skaudi. Keturi jos vyrai neįstengė iš tikrųjų mylėti tokios turtingos ir stiprios moters. Tačiau ji nepripažįsta pralaimėjimo ir galiausiai tampa tikros Amerikos didmoterės idealo simboliu.
Istorinio romano draugija
Allison Pataki kviečia skaitytoją į ištaigingą kelionę po įspūdingas vietoves bei prabangius dvarus, jos metu sumaniai atskleidžia, kaip kukli gyvenimo pradžia pagimdė Mardžorės Post troškimą tapti kitokia paveldėtoja, nei anuomet buvo įprasta. Ji pati skinasi kelią pasaulyje, puikiai suvokdama, ką jame palieka.
Fiona Davis, rašytoja
„Įstabūs Mardžorės Post gyvenimai“ – tai tikras detalaus aprašymo ir nepriekaištingo istorijos tyrimo triumfas. Istorinio romano mėgėjams patiks ši įtraukianti ir įspūdinga duoklė nuostabiajai Mardžorei Meriveter Post.
Chanel Cleeton, rašytoja
Tokių akimirkų nė nesugalvotum! Pataki pasakojimas kupinas įspūdingų Post nuotykių – kone kiekviename žingsnyje daug pinigų, dideli namai ir dideli brangakmeniai, tačiau autorė siekia atskleisti asmeninę Post pusę ir parodyti ją ne vien kaip turtingą paveldėtoją. Post – ne eilinė istorijos milžinė. Ji pranoko savo laikmetį.
Town & Country
Žiauriai įdomi istorija apie trylikametį, tapusį ryškiausia futbolo pasaulio žvaigžde!
Našlaitis Leonas leidžia dienas parke su draugais, kur spardo kamuolį, filmuoja įvairius triukus ir kelia į internetą. Įrašus pastebėjęs sporto agentas nė neabejoja suradęs tikrą futbolo talentą. Leonas pakviečiamas į „Hammersmith“ akademiją ir netrukus jo vardą sužino visas futbolo pasaulis. Tačiau būti žvaigžde ir siekti futbolo aukštumų, pasirodo, nėra taip jau paprasta. Galbūt gyvenimas ne vien tik futbolas? Leono gyvenime tikrai netrūksta paslapčių ir iššūkių...
Futbolo pasaulio užkulisiai - konkurencija, intrigos ir draugystės, noras būti geriausiam ir nesėkmių baimė, jaunuolio brendimo iššūkiai ir šeimos paslaptys susipina šioje meistriškai parašytoje knygoje.
2024 metais skirtas Topelijaus apdovanojimas už geriausią metų knygą jaunimui Suomijoje
Jukka Behm (g. 1973) – suomių vaikų ir jaunimo knygų rašytojas, už savo kūrybą pelnęs ne vieną įvertinimą. Jo knyga „Nerealusis Leonas“ buvo pastebėta skaitytojų ir kritikų, sulaukė vertimų į keletą užsienio kalbų.
Pliusai, minusai ir kita amžėjimo matematika
Lavija Šurnaitė – beveik dvidešimt metų Lietuvoje žinoma žurnalistė, radijo ir TV laidų vedėja, populiarių knygų autorė.
Knygos „Maži įpročiai – dideli pokyčiai“, „Optimizmo genas“, „Pakeliui su savimi“ pelnė dešimčių tūkstančių skaitytojų simpatijas, puikavosi šalies knygynų ir bibliotekų skaitomiausių knygų dešimtukuose.
„Iki keturiasdešimties žmogus kylą į savo kalną, o paskui tik leidžiasi žemyn“, – galvoje sukasi girdėta citata.
Eikit sau, visi kaip susitarę! Tarsi pasirašę slaptą sandėrį kiekviename žingsnyje priminti, kad mano laikrodėlis tiksi – tik tak.
Sveikos atvykusios į „Suaugusių moterų klubą“! Čia laukiama kiekviena, kuri gvildena, išgyvena, užduoda klausimus ir ieško atsakymų apie savo kūną, protą ir jausmus, kai pasaulis vis garsiau ima šnabždėti apie ne visada patogų amžėjimą. 40+, 50+... Ar tai tik skaičiai, ar kai kas daugiau, ko negalime ignoruoti? Net jeigu tik artėjate prie didžiųjų pokyčių slenksčio, klubo durys plačiai atvertos ir jums.
Atvirai, nuoširdžiai, bet neprarasdama humoro ir ironijos, autorė leidžiasi tyrinėti naujo pasaulio, kuris ištinka įžengus į brandą. Kaip atrasti, kaip pažinti save iš naujo metų virsmuose ir, svarbiausia, išgyvenus pokyčius ir nepatogias patirtis, švęsti savo esybę!
„Vis smalsiau imame tyrinėti – kas mums nutinka amžėjant? Lavijos Šurnaitės knygoje „Suaugusių moterų klubas“ įvardijami spąstai, į kuriuos pakliūvame amžėdamos, ir apžvelgiami protingi šio uždavinio sprendimo būdai, kuriuos sau pritaikyti galės daugelis moterų. Skaitytojų laukia šmaikšti kelionė ir įdomios mintys.“
GENOVAITĖ PETRONIENĖ, PSICHOLOGĖ IR RAŠYTOJA
„Nuo pirmojo sakinio Lavija traukia tuo, kas nepaleidžia skaitant visą knygą, – humoru ir atvirumu. Lengvai, žaismingai, nuosekliai ir atvirai pasakodama apie savo asmeninę kelionę, Lavija dalijasi atradimais ir „o, taip!“ momentais, pakeitusiais jos nuostatas, suvokimą ir leidusiais prisijaukinti nepatogų pokytį. Skaitydama knygą, atpažinau ir savo mintis bei nuostatas apie amžėjimą.“
KRISTINA SAVICKYTĖ, AKTORĖ
“Po 40-ojo gimtadienio vieną neplanuotą dieną suvoki, kad mirsi ir kad tai nutiks gerokai anksčiau, nei atrodė 20-ies. Ties šia vieta galima pradėti sielvartauti, nerimauti ar bandyti susigrąžinti tai, kas niekada nebegrįš. Bet galima atverti širdį gyvenimui taip plačiai, kaip iki tol nedrįsai, nebetaupyti gražiausių suknelių ar aukštakulnių, ir galų gale iš tiesų pamilti save.”
VIKTORIJA URBONAITĖ, RADIJO IR TV LAIDŲ VEDĖJA
Jolita Herlyn, Hamburge gyvenanti lietuvių rašytoja, viena skaitomiausių grožinės literatūros autorių Lietuvos bibliotekose, pristato jau keturioliktą savo romaną, kupiną paslapčių, nuotykių, mistikos, gyvenimo geismo ir brandžios išminties. Į jį autorė įtraukė ir netikėčiausias asmenines patirtis.
„Nepažįstamosios“ veikėjams amžius – ne kliūtis švęsti gyvenimą kaip spalvingą nuotykį, kupiną lemtingų sutapimų ir susitikimų. Šie likimo bendrakeleiviai įvaldę vienatvės meną, bet juos sieja ir nuoširdžios žmogiškos bendrystės ilgesys.
Išėjusio į pensiją žymaus Hamburgo plaštakų chirurgo dienos vienodos ir nuobodžios. Martinas gyvena prisiminimais apie žmoną, geriausios jo draugės – paties mintys.
Kartą paplūdimyje prie Elbės vyras pamato moterį, kurią, jo manymu, jau buvo sutikęs. Tačiau nepažįstamoji kategoriškai tai neigia. Ar ji sako tiesą? O gal tos dvi moterys tik panašios kaip du vandens lašai?
Nepažįstamosios paslaptis Martiną taip apsėda, kad jis žūtbūt pasiryžęs ją atskleisti.
Gyvenimas įgyja ne tik tikslą ir prasmę, bet ir netikėtą pagreitį. Įvykiai vyte vejasi vienas kitą...
„Tai geriausias J. Herlyn romanas, primenantis mano mėgstamiausių impresionistų paveikslus, kuriuose ir ryškios spalvos, ir kone perregimas vaiskumas, ir viską gaubiantis mistikos rūkas. Ypatinga paslaptingumo nuotaika, kurią autorei puikiai pavyko pagauti, įtraukia ir skaitytoją...“
I. Buivydaitė
„Argi nematote, kad man nerūpi, ką sako kiti?“
Naivi mergina iš kuklaus kaimelio sutinka ambicingą vaikiną iš didelio miesto – ir įsiplieskia aistringas romanas. Išdidžią, nepriklausomą, garbingą Čeritę Rojal slegia jos kilmės paslaptis, ypač užsimezgus svaigiems santykiams su išsilavinusiu puikių manierų Liucijumi Harniu. Ar aistringa meilė gali atsilaikyti prieš prigimties ir aplinkos įtaką?
Čeritė Rojal gyvena Šiaurės Dormeryje, mažame Naujosios Anglijos miestelyje. Atstumtųjų bendruomenėje gimusią mergaitę išgelbsti ir jos globėju tampa advokatas Rojalas. Viena vertus, Čeritė puikiai supranta esanti prastos kilmės, antra vertus, niekina Šiaurės Dormerį ir maištauja prieš ją supančią troškią apkalbų ir dvigubos moralės aplinką. Vieną dieną jos nuobodų darbą vietinėje bibliotekoje sujaukia į miestelį paviešėti atvykęs jaunas architektas Liucijus Harnis. Daili jo išvaizda ir rafinuotumas sužadina aistringą merginos prigimtį. Jųdviejų ryšiui stiprėjant, įsiplieskia Čeritės konfliktas su globėju, į paviršių sukyla tamsios povandeninės santykių srovės.
„Dažnai mes esame greiti atmesti kūrinių veikėjų sprendimus kaip prastus pasirinkimus, bet Čeritė mums byloja, kad kartais nutinka taip, jog gerų pasirinkimų tiesiog nėra ir tenka rinktis mažiausiai blogą.“ – Profesorė Liz Boltz Ranfeld
BAIMĖ BŪTI MATOMAM
Tai nemeilė sau, nepasitikėjimas savimi, tai – dažnai galvoje skambančios frazės: „…man neduota, aš niekam neįdomus, visi aplinkui tiek daug pasiekę, o aš...“
Tai iš vaikystės atsinešamas įsitikinimas, kad: „…tokie kaip aš – pasauliui neįdomūs, nieko nepasiekia, iš jų jokios naudos…“
Toks žmogus renkasi slėptis, nes: „…jei mane pamatys, aš vėl susimausiu ir vėl būsiu atstumtas…“ Laikas eina, metai bėga, o gyventi baisu…
Gal laikas atrasti drąsos ir pradėti gyventi savo gyvenimą, o ne tokį, kokio iš tavęs tikisi kiti?
Rezonuoja? Atpažįstama?
Šios knygos Herojus leidžiasi į pačią sunkiausią pasaulyje kelionę, ieškodamas atsakymo į šiuos klausimus.
2009-ųjų žiema Vilniuje. Visi kalba apie ekonominę krizę, o jauni žmonės tetrokšta skraidyti. Kino režisūros studentas dirba oro uoste, kiaurai šviečia žmones ir daiktus. Šaltą vakarą kino teatre jis sutinka Moną – į nieką nepanašią merginą it antenos styrančiais plaukais. Kartu jie kyla į pirmą gyvenime skrydį. Nusileidę išgyvena jausmus, kuriuos paskui norės ištrinti.
„Jausmai“ – tai šiltas, nostalgiškas romanas apie pirmąją Lietuvoje kartą, kuri jau galėjo gyventi kaip nori, tik nė velnio nežinojo, kaip.
„Jaučiu begalinę nostalgiją laikams, kai interneto reikėjo tik elektroniniam paštui ir filmų piratavimui. Pasiilgstu paauglystės draugių balsų kitame telefono laido gale ar netikėto skambučio į duris. Nostalgija tokia stipri, kad mane romantiškai nuteikia net prirūkytas automobilio salonas. Ačiū nostalgijai už šitą knygą. Jei ne šis jausmas, niekaip nebūčiau jos parašiusi.“ – Akvilė Kavaliauskaitė, autorė
Akvilė Kavaliauskaitė – žurnalistė, rašytoja, kūrybinio rašymo lektorė. Jos novelių rinkinys „Kūnai“ išrinktas 2020-ųjų Metų knyga suaugusiems, pateko į 15min.lt geriausių metų knygų rinkimų finalą ir Kūrybiškiausių knygų dvyliktuką. Tekstai versti į anglų, lenkų, slovėnų, hebrajų kalbas.
Anglijos restauracijos laikotarpio rūmuose ponia Dona Sent Kalum garsėja skandalais ir polinkiu į paikystes – šitaip mėgina prablaškyti įgrisusią kasdienybę. Giliai širdyje ji vis dėlto geidžia kitokio gyvenimo, nuoširdžios meilės, švelnumo. Siekiant šio tikslo Donai nebaisūs jokie pavojai.
Ji paklūsta širdies balsui ir iš troškaus Londono pabėga į atkampų Navrono dvarą, vildamasi nuošaliuose jo miškuose ir slaptuose užutėkiuose atrasti dvasios ramybę. Ten ji patiria tikrą aistrą, įsimyli bebaimį piratą, medžiojamą Kornvalio gyventojų, – prancūzą, kuris, kaip ir pati Dona, dėl vienos džiaugsmo akimirkos yra pasiryžęs rizikuoti gyvybe.
„Daphne du Maurier nėra lygių.“
Sunday Telegraph
Daphne du Maurier, Lietuvos skaitytojų pamilta skaitant „REBEKĄ“ ir „MANO GIMINAITĘ REIČELĘ“ dovanoja tikrą literatūrinį malonumą: tai meilės laiškas laisvei ir garbei, gyvenimo džiaugsmui ir pagundoms. Malonumams, kurie dažnai būna uždrausti... Todėl ir patys saldžiausi. Tai romanas apie sudėtingą laisvės ir atsakomybės ryšį, apie galimybę rinktis, padėtį be išeities.
Su medžiagėlėmis ir veidroduku!
Skirta patiems mažiausiems skaitytojams.
Ieškokite pasislėpusių gyvūnėlių drauge.
Kiekvieną puslapį lydės nuoširdus mažylių džiaugsmas ir juokas!
Meškis Zujus kasdien išbando vis ką nors nauja. Šįkart jis leidžiasi giliai giliai po vandeniu į nuostabią kelionę tyrinėti jūros gelmių.
„Meškis Zujus povandeniniame laive“:
- slankiojančios ir besisukančios detalės lavina smulkiąją motoriką,
- daugybė spalvingų iliustracijų skatina smalsumą ir norą paveikslėliuose surasti vis ką nors nauja,
- žaismingas formatas padės prisijaukinti knygelių skaitymą nuo pat mažų dienų.
Kitos meškio Zujaus serijos knygos:
- „Meškis Zujus zoologijos sode“
- „Meškis Zujus, lėktuvo pilotas“
- „Meškis Zujus dinozaurų parke“
Trys epochos. Trys moterys. Nesutramdomas ir magiškas jas jungiantis ryšys.
2019-ieji. Keitė bėga nuo traumuojančių santykių į Veivordų sodybą, kurią paveldėjo iš savo protetės. Tačiau netrunka suvokti, kad sodyboje knibždėte knibžda senų paslapčių.
1942-ieji. Siautėjant Antrajam pasauliniam karui, maištingoji Violeta jaučiasi įkalinta šeimos dvare. Ribojama visuomenės normų, ji ilgisi galimybės eiti entomologijos mokslus ir savo seniai mirusios motinos, apie kurią šnabždamasi puse lūpų. Vieninteliai motinos pėdsakai – tai raidė „V“, išraižyta Violetos pakabutyje, ir žodis „Veivord“, įrėžtas į jos miegamojo sieną.
1619-ieji. Alta Veivord laukia teismo dienos. Ji kaltinama raganavimu sukėlusi vietinio žemvaldžio žūtį. Kai Alta buvo maža, motina ją išmokė skaityti, pažinti laukinę gamtą, žoleles, gydančias nuo negalavimų. Bet šios neįprastos jos galios ir žinios laikomos pavojingomis. Ji žino, kad prireiks visų turimų jėgų, kad išliktų laisva.
Šių Veivordų moterų istorija – duoklė moteriškajai bendrystei, laukinės gamtos stebuklams ir laisviems žmogaus pasirinkimams.
„Dūzgia jaudinančia ir vylinga magija.“
Bridget Collins
„Vingrus pasakojimas apie ilgesį, meilę ir drąsą. Nors ir skiriamos dešimtmečių ar amžių, šios trys moterys yra viena kitos palikimas. Galia, kurią kiekviena jų puoselėja, parodo, kokie stiprūs gali būti ryšiai tarp moterų, šeimos.“
Sunyi Dean
„Sėkmingai sujungia istorinio romano ir moderniojo feminizmo elementus.“
Kirkus
„Visos trys moterys ras paguodą stipriame ryšyje su gamta, bet visos trys privalės nugalėti keletą galingų, bloga linkinčių vyrų.“
New York Times Book Review
Emilia Hart (Emilija Hart, gim. Sidnėjuje) – britų-australų rašytoja. Studijavo anglų literatūrą ir teisę, dirbo advokate Sidnėjuje ir Londone. „Neklusniosios“ – debiutinis autorės romanas, 2023 m. laimėjęs net dviejose „Goodreads Choice Awards“ kategorijose: metų istorinio romano ir metų debiuto. Jis išleistas daugiau kaip 30 šalių.
Prieš trisdešimt metų žmonės Vaildą pastebėjo miške, kur jis gyveno vienas kaip laukinukas. Policija intensyviai ieškojo jo šeimos, bet nerado, todėl vaiką užaugino globėjai.
Advokatė ir garsi televizijos laidos vedėja Estera Krimštein susirūpina, kai anūkas papasakoja apie dingusią klasės draugę Naomę, kasdien kentusią žiaurias bendraamžių patyčias. Estera paprašo Vaildo padėti surasti Naomę.
Po kurio laiko iš namų išeina ir negrįžta jaunuolis, garsios ir turtingos šeimos atžala.
Vaildas apsiima surasti dingusius paauglius, bet dėl to jam tenka grįžti į bendruomenę, kurioje niekada nepritapo, kurioje galingieji neliečiami, net jei saugo paslaptis, galinčias sugriauti milijonų žmonių gyvenimą, paslaptis, kurias Vaildas turi atskleisti, kol dar ne per vėlu.
Daktaro patarimai nuo rytietiškų gydymo būdų iki kovos su amžėjimu metodų.
Liaudies išmintis byloja: jei senelis per aštuoniasdešimtąjį gimtadienį užpūtė visas žvakutes, testamentu domėtis dar per anksti.
Gydytojas neurologas Jokūbas Fišas, bestselerio „Aštrus protas sveikame kūne“ autorius, žaismingai pasakoja apie svarbiausius profilaktikos, sveikatinimo ir gydymo principus, kuriuos kruopščiai rinko per visą savo karjerą.
Kaip išsaugoti sveikatą (ir nugyventi 100 metų) – atsakymas į šį visais laikais svarbiausią klausimą keitėsi su kiekviena karta.
Tai kiaušiniai pats blogiausias mitybos pasirinkimas, tai kiaušiniai sveikiausias maisto produktas. Tai fizinis aktyvumas atima gyvybines jėgas ir išsekina žmogų, tai jis yra sveikatos pagrindas. Buvimas saulėje – prasčiokų problema? Ne, saulės vonios naudingos ir svarbios! O jau ligoniams į pirtį kategoriškai negalima? Daugybė ligų kaip tik bijo pirties lyg šėtonas kryžiaus. Psichologo ar psichoterapeuto konsultacija – silpnumo ir ištižimo ženklas? O kristi kaip lapui perdegus – tai jau jėga?!
TURTINGOJE IR PRAKTIŠKAI IŠBANDYTOJE DAKTARO GYDYMO BŪDŲ KOLEKCIJOJE VERTINGOS ŽINIOS IR P ATARIMAI APIE:
• mikrobiotos puoselėjimą,
• ląstelių baterijų įkrovimą,
• uždegimo mažinimą,
• miegą ir sapnus,
• karališkąją antioksidantų gvardiją,
• senus, bet labai novatoriškus gydymo būdus,
• hormonų balanso palaikymą,
• internetą ir demenciją,
• pirties karštį ir ledinio vandens šaltį,
• psichinės būsenos stabilumą,
• ląstelių valymą
• ir kitas sveiko bei džiaugsmingo gyvenimo taisykles.
„Užklupę iššūkiai tėra išbandymai, verčiantys rinktis, ar pasiduosi ir liksi gulėti, ar nusibrauksi purvą ir atsistosi dar stipresnė negu anksčiau. Renkuosi stotis.“
Abiturientė Skai susipažįsta su Dinu Holderiu – vaikinu, kuris, anot gandų, dar labiau pasiutęs ir didesnis nutrūktgalvis nei ji. Nuo pat pirmo susitikimo jis ir gąsdina ją, ir žavi. Bet svarbiausia – sužadina skausmingos praeities prisiminimus, kuriuos Skai stengiasi pamiršti.
Nors Skai pasiryžusi laikytis kuo toliau nuo Holderio, nepaliaujamas jo užsispyrimas, noras ją pažinti ir paslaptinga šypsena ilgainiui nuginkluoja, – jųdviejų ryšys vis stiprėja. Bet Holderis taip pat turi paslapčių ir jas saugo. Kai jos iškils į dienos šviesą, Skai visiems laikams pasikeis.
Tik drąsiai stoję akistaton su tiesa Skai ir Holderis gali tikėtis išsigydyti gilias emocines žaizdas ir rasti būdą gyventi, besąlygiškai mylėti.
„Nepaprasta istorija apie meilę ir išlikimą. Apie viltį ir išgijimą. Apie gyvenimą ir mirtį. Apie tai, kaip išgyvename tragediją ir randame atleidimą bei ramybę.“
Tinklaraštis „Aestas Book Blog“
„Dar vienas aukso grynuolis iš Colleen Hoover lobių skrynios.“
Tinklaraštis „Girl Plus Books“
„New York Times“ bestselerių nr. 1 autorė Colleen Hoover (Kolyn Hūver, gim. 1979) iš pradžių dirbo socialine darbuotoja, vėliau pasuko rašytojos keliu ir sulaukė didelės sėkmės visame pasaulyje. Autorės romanai „Mes dedame tašką“, „Mes pradedame iš naujo“, „Ką praleidau, kol miegojai“, „Veritė“, „Bjauri meilė“, „Viskas primena tave“, „Jei ne tu“, „Lapkričio 9“, „Išpažintys“ ir „Galbūt kažkada“ subūrė milžinišką gerbėjų ratą ir Lietuvoje.
„Turime įsisąmoninti: demokratija negalima be normų, institucinio santūrumo ir pilietinės kiekvieno asmens atsakomybės. Jei bent trumpam pažvelgsime į šalį, viskas gali akimirksniu sugriūti.“
Barack Obama, 44-asis JAV prezidentas
„Ši knyga – tai gidas visiems piliečiams, leidžiantis suvokti, kad net Vakarų pasaulyje demokratija nėra duotybė: kiekviena karta turi stengtis ją išlaikyti ir nuolat puoselėti.“
Linas Kojala, Rytų Europos studijų centro direktorius, politologas
Vertė Rasa Drazdauskienė, „Metų vertėjo krėslo“ premijos laureatė
Ar šiandien demokratijai gresia pavojus?
Įprasta manyti, kad demokratinė valdžia nuverčiama pasitelkus karinę jėgą, ginklus ir prievartą. Tačiau pastaruoju metu įsigali ne toks staigus ir dramatiškas būdas – vos pastebimai vykstantis procesas, prasidedantis jau prie balsavimo urnų. Ne vienoje šalyje teisėtai išrinkti vadovai kasdien žingsnis po žingsnio silpnina demokratiją, iki ši nustoja būti pamatiniu valstybės gyvenimo principu.
Siekdami užkirsti tam kelią, autoriai siūlo dar kartą pažvelgti į šiuolaikinių demokratijų būklę ir neseną istoriją. Analizuojant praeities įvykius, kurie atvėrė vartus autoritariniam valdymui ar, priešingai, užkirto jam kelią, bei stebint demokratijas, patiriančias sunkumų, įmanoma suvaldyti demokratijos žlugimo grėsmę. Pasimokyti iš istorijos ypač svarbu dabar, kai didžiausioms ir stipriausioms pasaulio demokratijoms kyla vis daugiau iššūkių.
Steven Levitsky (Styvenas Levitskis) ir Daniel Ziblatt (Denielis Ziblatas) – Harvardo universiteto profesoriai. S. Levitsky'io specializacija – Lotynų Amerika ir besivystančios šalys, o D. Ziblatto – Europos politinis gyvenimas. Autorių straipsniai dažnai publikuojami leidiniuose „Vox“ ir „New York Times“.
Kai bažnyčios varpinėje randamas kabantis Ritos kūnas, policija gana greitai nusprendžia: savižudybė. Tyrimas nutraukiamas. Elena žino, kad jos duktė Rita negalėjo nusižudyti: mirties aplinkybės pernelyg keistos. Ji, serganti sunkia Parkinsono ligos forma, dėl kurios net paprasčiausiems judesiams atlikti reikia herojiškų pastangų ir kūną išjudinančių vaistų, siekia pati atskleisti tiesą ir imasi tyrimo. Žinodama, kad viena visko atlikti nesugebės, ryžtasi sudėtingai kelionei pas jai bei jos dukteriai nuo seno skolingą žmogų ir tikisi sulaukti pagalbos bandant išsiaiškinti mįslingas Ritos žūties aplinkybes.
Ryškių, įspūdingų veikėjų portretus piešiantis, į unikalią kalbos ir įvykių ritmiką įtraukiantis tekstas – žymiausias argentinietės Claudios Piñeiro kūrinys, 2022-aisiais patekęs į „International Booker“ premijos trumpąjį sąrašą. Sumaniai jungdama praeities ir dabarties perspektyvas, Piñeiro išskleidžia sudėtingą motinos ir dukters santykį, sykiu nagrinėdama ligos, laisvės, priklausomybės, tapatybės, moters teisės į nuosavą kūną temas. „Elena žino“ – skausmingas, įspūdingas romanas, per detektyvinio žanro tropus užčiuopiantis moralės klausimus ir tyrinėjantis, kaip įvairūs gyvenimo aspektai – ligos, socialinės normos, visuomenės spaudimas – gali veikti kūnus ir juose tūnančius žmones.
Šis EPUB leidinys yra sertifikuotas kaip prieinamas. Sertifikatas: https://sertifikavimas.elvislab.lt/cert/7b9e784c-fe47-466b-85f6-47336d8c72d0.html
„...neįsakysi širdžiai, ko, kada ir kaip mylėti. Širdis elgiasi kaip užsigeidusi. Mūsų rankose – tik tai, ar leisime savo gyvenimui ir mintims pasivyti širdį.“
Dvidešimt dvejų Sidnė Bleik gyvena puikiai: mokosi koledže, turi nuolatinį darbą, gyvena su geriausia drauge Tore, myli savo vaikiną Hanterį. Bet viskas pasikeičia Sidnei sužinojus, kad Hanteris ją išdavė... Širdis sudūžta į šipulius.
Atsigauti padeda paslaptingasis kaimynas Ridžas Losonas. Ji negali atitraukti nuo jo akių, ją tiesiog traukia klausytis, kaip aistringai jis kas vakarą balkone groja gitara. O Ridžui ramybės neduoda jausmai, kuriuos jam kelia Sidnė. Abu netrukus supranta, kad vienam kito jiems reikia labiau, nei jie kada nors būtų galėję įsivaizduoti...
Jautrių meilės istorijų meistrės Colleen Hoover romanas „Galbūt kažkada“ JAV pasirodė 2014 m., o muzikantas Griffinas Petersonas knygai sukūrė originalų garso takelį – jį išgirsti galima nuskaičius knygoje esantį QR kodą.
„Perskaičiau viską, ką tik C. Hoover yra parašiusi. Kiekviena nauja jos knyga iškart tampa mano mėgstamiausia. Jos kuriamų istorijų tempas tobulas, veikėjai tarsi gyvi iššoka iš puslapių. Jos žodžiais mėgaujuosi kaip saldainiais.“
Tracey Garvis Graves, „New York Times“ bestselerių autorė
„„Galbūt kažkada“ – daugiau nei knyga... Tai nepamirštama skaitymo ir klausymo patirtis.“
Tinklaraštis „The Book Bellas“
„New York Times“ bestselerių nr. 1 autorė Colleen Hoover (Kolyn Hūver, gim. 1979) iš pradžių dirbo socialine darbuotoja, vėliau pasuko rašytojos keliu ir sulaukė didelės sėkmės visame pasaulyje. Autorės romanai „Mes dedame tašką“, „Mes pradedame iš naujo“, „Ką praleidau, kol miegojai“, „Veritė“, „Bjauri meilė“, „Viskas primena tave“, „Jei ne tu“, „Lapkričio 9“ ir „Išpažintys“ subūrė milžinišką gerbėjų ratą ir Lietuvoje.
Gintarinės širdies pasakos kviečia į pasaulį, kuriame klesti meilė, įvairovė, tolerancija ir orumas. Į pasaulį, kuriame odos spalva, kilmė, negalia ar lytinė tapatybė netrukdo kurti draugystės ir artimo ryšio.
Pasakos kalba apie drąsą priimti kitokį nei tu pats ir draugystę, gimstančią iš muzikos. Apie apsukrumą ir nelengvas užduotis, kurias gali įveikti tik mylinti širdis. Apie kitokį nei visi vaikai stebuklingą princą ir akimis nereginčią mergaitę. Apie tėvus, kurie gyvendami toli nuo savo vaikų niekada jų nepamiršta. Apie įvairias meilės ir šeimos formas. Apie mūsų pasaulį.
Pasakų siužetai paremti liaudies, brolių Grimmų, Ch. Perrault ar H. Chr. Anderseno pasakų motyvais, o pabaigoje pateikiamos autorės Neringos Dangvydės gairės, padėsiančios tėvams apie perskaitytus kūrinėlius kalbėtis su savo vaikais.
2013 m. pasirodžiusi Gintarinė širdis nebuvo priimt(in)a dėl dviejų tos pačios lyties meilę vaizduojančių pasakų, knygą išėmė iš prekybos. Po daugiau nei dešimtmečio Jūsų rankose – jau trečiasis Gintarinės širdies leidimas, kviečiantis pagalvoti, kas per šį laikotarpį pasikeitė, simbolizuoja laisvę ir drąsą kalbėti apie pasaulį, kuriame gyvename ir norime gyventi.
Kviečiu leistis į stebuklingą pasakų pasaulį, kuriame žmonių skirtumai netrukdo nei mylėti, nei nuoširdžiai priimti. Tikiu, kad vieną dieną toks bus ne tik Gintarinės širdies, bet ir mūsų visų pasaulis.
– Jūratė Juškaitė, Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė
Neringa Dangvydė Macatė (1975-2020) - lietuvių rašytoja, poetė, vaikų knygų iliustratorė bei literatūros kritikė. Neringa parašė ir pati iliustravo 2 knygas vaikams: pasakų – „Gintarinė širdis“ (2013 m.) ir apysakų – „Vaikas su žvaigžde kaktoje“ (2016 m.). 2013 m. pasirodžiusi debiutinė pasakų knyga„Gintarinė širdis“ buvo išimta iš prekybos dėl teigiamai vaizduojamų tos pačios lyties asmenų santykių. N.Dangvydė padavė Lietuvą į teismą dėl knygos platinimo apribojimų Europos žmogaus teisių konvencijoje. 2023 m. sausį byla buvo išspręsta jos naudai.
Kodėl pasaulio turtingieji ir galingieji – prezidentai, diktatoriai, milijardieriai – taip mėgsta didingą architektūrą? Nori parodyti galią, sukelti pasigėrėjimą, įbauginti ar įsiamžinti pastatuose ir taip priartėti prie nemirtingumo?
Žymus britų kuratorius, redaktorius ir architektūros kritikas Deyan Sudjic knygoje Galios architektūra žvalgosi po pasaulio galingųjų ir jų architektų susitikimų užkulisius ir narplioja po pastatų fasadais slypintį politikos, pinigų ir architektūros santykį. Kritiškas ir istoriškai informatyvus Sudjiciaus balsas lydi skaitytoją po plačią galios architektūros geografiją – nuo Hitlerio Germanijos iki Rockefellerių Niujorko, nuo Husseino Bagdado iki Mao Pekino.
Analizuodamas architektūrą kaip komunikacijos priemonę ir žmogaus psichologijos išraišką, autorius klausia, kokių tikslų statydami pastatus siekia individai ir visuomenės, ką architektūra gali papasakoti apie mūsų aistras, baimes, visuomenę apibrėžiančius simbolius ir gyvenimo būdo formas.