Jūsų prekių krepšelis tuščias

„Knygų savaitėje“ – ir pokalbiai su Skandinavijos detektyvinės literatūros žvaigždėmis, ir lietuvių autorių knygų pristatymai

„Knygų savaitėje“ – ir pokalbiai su Skandinavijos detektyvinės literatūros žvaigždėmis, ir lietuvių autorių knygų pristatymai

Nuo pokalbių su tikromis Skandinavijos detektyvinės literatūros žvaigždėmis iki naujų knygų pristatymų bei vaikams ir jaunimui skirtų knygų aptarimo – tokią plačią programą žiūrovams pasiūlys balandžio 24 d. prasidėsiantis renginių ciklas „Knygų savaitė“. Šūkiu „Mus jungia knygos“ neabejinguosius knygoms pasitinkanti iniciatyva šiemet prie ekranų sutrauks pačius įvairiausius žiūrovus.

 

Susitikimai su užsienio svečiais

 

Renginio iniciatoriai sakosi jau pasiruošę atsakyti ir į dažniausiai pasitaikantį klausimą apie renginių programą.

 

„Ko gero, dažniausiai užduodamas klausimas yra apie užsienio svečius, ir dabar jau galime atskleisti, kad didžiausios šių metų užsienio žvaigždės – trijų Skandinavijos šalių detektyvų autoriai. Tai Jørnas Lieras Horstas iš Norvegijos, Stefanas Ahnhemas iš Švedijos ir Ragnaras Jónassonas iš Islandijos. Visi trys jau pažįstami lietuvių skaitytojams, o S. Ahnhemas kartą lankėsi ir Vilniaus knygų mugėje. Tikrai džiaugiamės, kad įdėjus pastangų ir patyrus netikėtų nuotykių pavyko visus šiuos autorius suburti į neformalų pokalbių ciklą apie detektyvinę literatūrą“, – apie susitikimus su užsienio autoriais pasakoja renginio kuratorė Laura Grigaravičienė.

 

Jørnas Lieras Horstas skaitytojams geriausiai pažįstamas iš kriminalinių romanų „Medžiokliniai šunys“, „Uždaryta žiemai“, „Urvinis žmogus“, „Aklas spėjimas“ ir „Katarinos kodas“, kuriuose  veikia ir pagrindinis autoriaus romanų personažas – patyręs detektyvas Viljamas Vistingas.

 

Švedų rašytojas Stefanas Ahnhemas žinomas kaip detektyvų serijos apie tyrėją Fabianą Riską autorius – lietuviškai yra pasirodžiusios trys jo knygos: „Beveidės aukos“ (yra ir audioknyga), „9 kapas“ ir „18 laipsnių šalčio“.

 

O Islandijos detektyvų karaliumi tituluojamo Ragnaro Jónassono kūryba dar tik pradėta versti – lietuviškai yra pasirodžiusi knyga „Akinantis sniegas“. Tačiau skaičiai kalba patys – jo knygų parduota daugiau nei 2 milijonai egzempliorių 33 pasaulio šalyse.

 

Detektyvų rašytojus kiek netikėtais duetais kalbins literatūros apžvalgininkas Audrius Ožalas, literatūrologė Dovilė Kuzminskaitė, publicistas Donatas Puslys.

 

Naujų knygų pristatymai ir svarbūs pokalbiai

 

„Knygų savaitės“ programoje netrūks ir puikiai pažįstamų lietuvių autorių knygų pristatymų bei diskusijų.

 

„Žiūrovai galės išvysti pokalbį su rašytoja, Nacionalinės premijos laureate Danute Kalinauskaite. Taip pat jų laukia pokalbis apie tai, kaip pasakoti apie seksualumo kultūrą sovietmečiu, – knygos „Mažasis o: seksualumo kultūra sovietų Lietuvoje“ autorius Tomą Vaisetą ir Valdemarą Klumbį kalbins humanitarinių mokslų daktarė, Lygių galimybių plėtros centro ekspertė Margarita Jankauskaitė.

 

Iš televizijos ekranų į antrąją knygą „Pasivaikščiojimai“ pokalbius apie gyvenimą, kūrybą, didelius atradimus ir mažas silpnybes perkėlęs Rytis Zemkauskas šnekėdamasis su žurnaliste Laisve Radzevičiene ne tik atskleidė laidos filmavimo užkulisius ar įdomiausius pašnekovus, bet ir užtikrino, jog pasivaikščiojimas gali būti ne tik kelionė iš taško A į tašką B, bet ir poilsis, meditacija, pasaulio pažinimo forma“, – apie pokalbius ir pristatymus pasakoja L. Grigaravičienė.

 

„Knygų savaitėje“ laukia ne vienas pokalbis su istorikais apie praeitį ir jos atminimą. Šiemet sukanka 90 metų nuo masinio žydų genocido – Holokausto – pradžios. Minint sukaktį dr. Zigmas Vitkus jaunimui nutarė papasakoti apie Lietuvos žydų gelbėtojus knygos formatu. Jo naujoje knygoje „Akimirka apsispręsti“ pateikiamos žymiausios lietuvių Pasaulio tautų teisuolių istorijos, pasakojamos jų pačių lūpomis. „Knygų savaitėje“ žiūrovų ir žiūrovių lauks pokalbis su knygos autoriumi ir istorike Luka Lesauskaite.

 

O kur dar prof. V. Landsbergio ir režisieriaus S. Loznicos pokalbis apie knygą „Dialogas. Apie Lietuvą ir laisvę“, didžiulio populiarumo susilaukusios knygos „Mokytojas“ autoriaus Karolio Klimo pašnekesys su tikybos mokytoju ir komiku Justinu Visicku ar Jaroslavo Melniko romano „Te visad būsiu aš“ pristatymas su Inga Valinskiene.

 

Knygos ir temos vaikams bei apie vaikus

 

„Knygų savaitėje“ netrūks ir pokalbių su knygų vaikams autoriais, net dviejuose iš jų bus galima išgirsti ir vieną populiariausių vaikų literatūros autorių Tomą Dirgėlą. Vyks knygos „Juoda dėmelė baltose lubose“ pristatymas ir pokalbis apie tai, ar reikia apie vaikų išgyvenimus kalbėti knygose. Taip pat autorius dalyvaus vienintelėje ir nepakartojamoje (nes vienintelėje) tiesioginėje laidoje apie istoriją visai šeimai „Istorinė istorija“.  

 

Apie knygą vaikams ir kiekvieno suaugusiojo vidiniam vaikui, kasdienybės stebuklus bei šunis kaip gyvenimo mokytojus kalbėsis knygos „Grožis ir Heizelis“ autorė Gabija Grušaitė, psichoterapeutė Rasa Bieliauskaitė ir leidyklos „Lapas“ įkūrėja bei redaktorė Ūla Ambrasaitė.

 

Žiūrovai taip pat galės pamatyti ir geriausia metų knyga paaugliams pretenduojančios tapti Viktoro Jasaičio knygos „Priklausomas. Be galimybės mesti“ pristatymą.

 

„Knygų savaitė“ vyks balandžio 24–30 dienomis. Nuolat pildomą renginių programą rasite www.knygusavaite.lt

 

Šiemet „Knygų savaitėje“ dalyvauja „Actus Magnus“, „Alma littera“, „Balto“, „Baltos lankos“, „Baltų lankų vadovėliai“, „Foto Sąjūdis“, „Lapas“, Lietuvos audiosensorinė biblioteka, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, „Magnificat“, „Neakivaizdinis Vilnius“, „Nieko rimto“, „Slinktys“, „Svajonių knygos“, „Tyto alba“, Vokietijos lietuvių bendruomenės žurnalas „Informacijos“.

 

Pagrindiniais renginio partneriais tapo Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, „Caffeine“. Renginio informacinis partneris – LRT.

Nuotraukoje: Stefan Ahnhem  (Gabriel Liljevall nuotrauka), Ragnar Jonasson (Baldur Kristjansson nuotrauka), Jørn Lier Horst (Anton Soggiu nuotrauka)

Palikite komentarą