Jūsų prekių krepšelis tuščias

Manto Adomėno romanas „Moneta & labirintas II“: spausdinamas antrasis knygos tiražas

Manto Adomėno romanas „Moneta & labirintas II“: spausdinamas antrasis knygos tiražas

Viena perkamiausių Vilniaus knygų mugės knygų tapusi Manto Adomėno dilogija „Moneta & labirintas“ ir toliau nesitraukia iš populiariausių bei perkamiausių knygų sąrašų. Praėjus vos mėnesiui nuo romano „Moneta & labirintas II“ pasirodymo kartojamas jo tiražas. Bendras antrosios dalies egzempliorių skaičius siekia jau 11 tūkst. egzempliorių.

 

Netrukus bus išleista ketvirtoji pirmosios dilogijos knygos laida – iš viso beveik 15 tūkst. egzempliorių.

 

„Abiejų dilogijos dalių per mažiau nei pusmetį bus išspausdinta beveik 26 tūkst. egzempliorių. Nedidelėje Lietuvos knygų rinkoje tai itin retas reiškinys, bet tokie skaičiai būtų reikšmingi ir didesnėms šalims. Didžiuojamės, kad šį galingą ir intelektualų kūrinį atranda tiek daug skaitytojų, nepabūgstančių nei apimties, nei daugiasluoksniškumo. Tai iš tiesų liudija aukštą Lietuvos skaitymo kultūrą. Atrodo prasminga prie jos ugdymo prisidėti būtent tokiomis knygomis“, – sako „Baltų lankų“ vyr. redaktorė Saulina Kochanskaitė.

 

Pirmoji romano dalis įvertinta ne tik skaitytojų, bet ir ekspertų: knyga nominuota Metų knygos rinkimuose Prozos knygų kategorijoje bei įtraukta į Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Kūrybiškiausių knygų dvyliktuką.

 

Už Metų knygą skaitytojai ir skaitytojos gali balsuoti iki balandžio 23 d., o nugalėtojai bus skelbiami gegužės 7 dieną.

 

„Tokio idėjų trilerio šiuolaikinėje nepriklausomos Lietuvos prozoje tikrai nebuvo. Antroje romano dalyje yra skyrius, paaiškinantis Rusijos veikimo būdus pasaulyje. Tokio teksto, kuris pasakoja apie architektūrą ir apie maginę valstybės struktūrą, aš, ko gero, dar nebuvau skaičiusi. Ir nors jame nebuvo man labai naujų ar nežinotų faktų apie priešų valstybę, bet tai, kaip informacija yra inkorporuojama į grožinės literatūros tekstą, daro įspūdį.

 

Be to, Manto Adomėno romano pirmoji dalis baigiasi, mano manymu, geriausiu lietuvių literatūroje cliffhangeriu“, – tinklalaidėje „Perskaitymai“ apie M. Adomėno romaną yra sakiusi literatūrologė, literatūros kritikė Jūratė Čerškutė.

 

Dilogija, nepaliekanti abejingų

 

Dilogija „Moneta & labirintas“ pasakoja apie regiono ar net pasaulio mastu svarbias šiandienos Didžiojo Žaidimo peripetijas, giluminę gėrio ir blogio kovą, lemiančią, kur link suks istorija.

 

2018-ieji, Nižnedvinskas, Šiaurės Rusija. Lietuvos saugumo Giliosios geopolitikos skyriaus žvalgybininkas Tomas Narvydas incognito seka ataušusiais pėdsakais. Prieš metus šiame mieste jo mokytojas, viršininkas ir bičiulis Leonas Nevardauskas rastas nuskendęs upėje. Iš pirmo žvilgsnio mirtis atrodo kaip nelaimingas atsitikimas, tačiau ką FSB nekenčiamas žmogus veikė vienas gūdžioje Rusijos provincijoje?

 

Tomas leidžiasi į labirintišką kelionę tiesos link po Rusijos tamsumas ir savo paties praeitį. Praeitį – nuo pirmo susidūrimo su intriguojančia dėstytojo Leono figūra, gyvenimo Vilniaus Gorkio gatvės bohemos kavinėse Nepriklausomybės priešaušryje, medievistikos studijų, meilės be atsako mįslingos melancholijos paženklintai gražuolei Monikai iki pavojingų žvalgybos operacijų 10-ojo dešimtmečio Lietuvoje ir jųdviejų su Leonu bandymo atverti duris į šiandienos Didžiojo Žaidimo pasaulį. Jame veša slapti politiniai judėjimai, sąmokslo teorijos, priešų pastangos ezoteriniais būdais pavergti protus – ir verda giluminė gėrio ir tamsos kova. 

 

Romane „Moneta & labirintas II“ Tomas Narvydas ir jo mįslingoji kolegė Monika tęsia labirintišką kelionę tiesos link. Nuo Vilniaus ir Nižnedvinsko Šiaurės Rusijoje iki Romos, Vienos, Stambulo, Kijevo ir Rytų Ukrainos – 2018-ųjų Didžiojo Žaidimo pasaulyje ir 2014 m. pradėto Rusijos karo prieš Ukrainą akivaizdoje verda prieš daugelį šimtmečių užsimezgę dvasiniai gėrio ir tamsos karai, kaip ir priešų pastangos metafiziškai pavergti protus ir ištisas teritorijas.

 

Palikite komentarą