Jūsų prekių krepšelis tuščias

Pirkimo taisyklės

PIRKIMO TAISYKLĖS

 

Šios taisyklės (Taisyklės) nustato Jūsų (Jūs arba Pirkėjas) apsipirkimo www.baltoslankos.lt internetinėje parduotuvėje (Internetinė parduotuvė) ir „Baltų lankų“ programėlėje, kuri gali būti vadinama šiais pavadinimais: „Baltos lankos: audioknygos“, „baltoslankos.lt audioknygos“ arba „baltoslankos.lt audiobooks“, (Programėlė) tvarką bei sąlygas.

Internetinė parduotuvė ir Programėlė priklauso uždarajai akcinei bendrovei „Baltų lankų“ leidyba, kodas 124940893, registruotai adresu A. Jakšto g. 7, Vilnius, Lietuvos Respublika (Baltos lankos arba Mes). Detalesnę informaciją apie Mus rasite Internetinės parduotuvės skiltyje Kontaktai.

Pirkti Internetinėje parduotuvėje ir (arba) Programėlėje turi teisę tik: (i) 18 metų sulaukę veiksnūs fiziniai asmenys; (ii) nepilnamečiai iki 18 metų, turėdami tėvų, įtėvių ar kitų įgaliotų asmenų sutikimą; (iii) juridiniai asmenys; arba (iv) visų šiame punkte nurodytų asmenų įgalioti atstovai. 

Apsipirkdami ir (arba) registruodami savo vartotojo paskyrą Internetinėje parduotuvėje ir (arba) Programėlėje, Jūs patvirtinate, jog susipažinote ir sutinkate būti saistomi šių Taisyklių, Privatumo politikos ir kitų papildomų taisyklių ir sąlygų, jeigu jos pateikiamos susipažinti ir gauti sutikimą prieš Jums įsigyjant prekes, paslaugas ir (arba) registruojantis Internetinėje parduotuvėje.

Registruodamiesi Internetinėje parduotuvėje Jūs patvirtinate, jog sutinkate su registracijos atlikimo metu galiojančiomis Taisyklėmis. Baltos lankos turi teisę bet kuriuo metu pakeisti šias Taisykles atskirai apie tai nepranešdamos. Pakeitimai įsigalioja nuo jų paskelbimo Internetinėje parduotuvėje momento. Jūsų pirkimui taikomos užsakymo pateikimo metu galiojančios ir Jūsų patvirtintos Taisyklės.

 

PIRKIMAS, PERDAVIMAS, PRIĖMIMAS IR GRĄŽINIMAS

 

 1. Pirkėjas, įsiregistravęs Internetinės parduotuvės sistemoje arba kaip svečias (nesiregistravęs Internetinėje parduotuvėje), jei norimoms prekėms sėkmingai įsigyti registracija nebūtina, gali pirkti Baltų lankų siūlomas prekes šių Taisyklių tvarka, sudarydamas nuotolinę pirkimo-pardavimo sutartį (Pirkimo sutartis).
 2. Prieš įsigydami elektronines knygas ir (arba) audioknygas skirkite pakankamai dėmesio išsiaiškinti elektroninių knygų ir (arba) audioknygų funkcines savybes ir suderinamumą su Jūsų technine ir programine įranga. Sudarydami Pirkimo sutartį Jūs patvirtinate, kad įdėjote visas galimas pastangas su Baltomis lankomis išsiaiškinti bet kokius neaiškumus.
 3. Pirkimo sutartis yra sudaroma Pirkėjui išsirenkant prekes, suformuojant prekių krepšelį, pasirenkant prekių pristatymo arba atsiėmimo (jeigu taikoma) ir apmokėjimo būdus, pateikiant visus reikalaujamus Pirkėjo duomenis, susipažįstant ir sutinkant su taikomomis taisyklėmis, paspaudžiant aktyvią nuorodą „Patvirtinti“ ir visiškai apmokant sumą už prekes, įskaitant prekių kainą, taikomus mokesčius, pristatymo išlaidas ir kitas galutinės užsakymo sumos dalis.
 4. Baltoms lankoms gavus visą apmokėjimą už prekes, Pirkimo sutartis tarp Mūsų ir Jūsų laikoma sudaryta. Apie sėkmingą Pirkimo sutarties sudarymą Jūsų nurodytu elektroninio pašto adresu išsiunčiamas patvirtinimas su informacija apie pirkimą, taip pat pirkimui taikomos Taisyklės ir Privatumo Politika.

 

MATERIALIŲJŲ PREKIŲ PERDAVIMAS, PRIĖMIMAS IR GRĄŽINIMAS

 

 1. Jeigu Jūsų nusipirktos prekės yra materialiosios (ne skaitmeninio turinio – pvz., elektroninės knygos ar audioknygos), jas perduodant, priimant ir grąžinant taikomos toliau nurodomos nuostatos.
 2. Baltos lankos inicijuos prekių siuntimą tik gavusios visą apmokėjimą už pirkinių krepšelį. Prekes Jums stengsimės pristatyti pirkimo metu Jūsų pasirinktu būdu. Nesant galimybių Prekių pristatyti Jūsų pasirinktu būdu, su Jumis susisieksime.
 3. Prekių pristatymo būdai:
  • Prekių pristatymas kurjeriu Jūsų nurodytu adresu. Šio pristatymo kaina Lietuvoje yra 2,90 EUR. Prieš pristatydamas prekes, kurjeris su Jumis susisieks užsakymo metu Jūsų nurodytu telefonu. Jeigu Jūsų pirkinių krepšelio suma yra 25 EUR ir didesnė, prekių pristatymas kurjeriu Lietuvoje nemokamas.
  • Prekių pristatymas į paštomatą. Šios paslaugos kaina Lietuvoje yra 2 EUR. Apie atvykusią siuntą Jūs būsite informuotas SMS žinute. Jeigu Jūsų pirkinių krepšelio suma yra 25 EUR ir didesnė, prekių pristatymas į paštomatą Lietuvoje nemokamas.
 4. Prekių pristatymo į užsienio šalis kaina priklauso nuo siuntos svorio ir pristatymo adreso. Tiksli kaina apskaičiuojama prieš atliekant mokėjimą. Pristatymo metu būsite informuotas skambučiu ar SMS žinute, priklausomai nuo pasirinkto prekių pristatymo būdo.
 5. Prekes Lietuvoje pristatome per 3 (tris) darbo dienas nuo tos dienos, kai buvo patvirtintas prekių užsakymas. Jeigu pirkote bent vieną dar nepagamintą prekę, visas užsakytas prekes Lietuvoje Jums pristatysime per 5 (penkias) darbo dienas nuo vėliausios prekės pagaminimo datos.
 6. Prekių pristatymo į užsienį terminas priklauso nuo pasirinkto paslaugų tiekėjo bei šalies, į kurią siunčiama. Jeigu dėl nenumatytų aplinkybių negalėsime prekių Jums pristatyti numatytu terminu, informuosime Jus Jūsų nurodytu el. pašto adresu.
 7. Dėmesio! Pristatant prekes už Europos Sąjungos ribų gali būti taikomi importo, muito, PVM ir kiti papildomi mokesčiai. Pirkėjas pats atsako už visų mokesčių, susijusių su prekėmis, sumokėjimą.
 8. Visais atvejais Baltos lankos yra atleidžiamos nuo atsakomybės už prekių pristatymo terminų pažeidimą, jeigu prekės Pirkėjui nepristatomos arba pristatomos ne laiku dėl Pirkėjo ar kurjerio veiksmų (ar neveikimo) arba dėl nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybių.
 9. Pirkėjas privalo patikrinti siuntos būklę siuntos perdavimo Pirkėjui momentu. Prekių priėmimas reiškia prekių kiekybės ir kokybės patvirtinimą. Jeigu patikrinę prekes Jūs turite kokių nors skundų ir (arba) pastebėjote, kad pristatytų prekių pakuotė pažeista, turėtumėte tai pareikšti prekes pristatančiam kurjeriui perdavimo momentu ir surašyti laisvos formos užsakymo pažeidimo aktą. Pirkėjui aukščiau nustatyta tvarka nesurašius laisvos formos užsakymo pažeidimo akto, laikoma, kad siunta perduota tinkamos būklės. Baltos lankos atleidžiamos nuo atsakomybės Pirkėjui, jeigu bet kokie prekės trūkumai buvo sąlygoti pakuotės pažeidimų ar nekokybiško prekių pristatymo.

Materialiųjų prekių grąžinimas dėl bet kokios priežasties

 1. Jūs turite teisę per 14 (keturiolika) dienų nuo prekių gavimo dienos Mums nenurodydami priežasties pranešti apie Pirkimo sutarties atsisakymą, grąžinti įsigytas prekes ir atgauti visus sumokėtus pinigus. Norėdami pasinaudoti teise atsisakyti Pirkimo sutarties, per 14 (keturiolika) dienų nuo prekių gavimo dienos turite:
  • pranešti mums apie Pirkimo sutarties atsisakymą el. paštu info@baltoslankos.lt ir per 14 (keturiolika) dienų nuo tokio pranešimo išsiųsti Mums knygas adresu A. Jakšto g. 5, LT-01105 Vilnius, Lietuva; arba
  • pranešti mums apie Pirkimo sutarties atsisakymą ir grąžinti mums knygas tiesiogiai adresu A. Jakšto g. 5, LT-01105 Vilnius, Lietuva.
 2. Pranešimas, kuriame išdėstytas Pirkėjo sprendimas atsisakyti sutarties, gali būti laisvos formos. Tokiu atveju jame privaloma nurodyti:
  • prekių užsakymo numerį;
  • Pirkėjo vardą ir pavardę arba pavadinimą; ir
  • grąžinamas prekes.
 3. Taip pat Pirkėjo sprendimas atsisakyti sutarties gali būti pateikiamas užpildant pavyzdinę nuotolinės sutarties ar ne prekybos patalpose sudarytos sutarties atsisakymo formą (žr. Taisyklių priedą).
 4. Tiesioginės prekių grąžinimo išlaidos tenka Pirkėjui.
 5. Pirkimo sutarties atsisakymo laikotarpis baigiasi po 14 (keturiolikos) dienų nuo prekių gavimo.
 6. Nedelsdami ir ne vėliau kaip per 14 (keturiolika) dienų nuo tos dienos, kurią Mes būsime gavę Pirkėjo pranešimą apie Pirkimo sutarties atsisakymą, grąžinsime Pirkėjui visas šio sumokėtas sumas, įskaitant Pirkėjo apmokėtas prekių pristatymo Pirkėjui išlaidas. Grąžindami Pirkėjui sumokėtas sumas, Mes naudosime tokį pat mokėjimo būdą, kokį naudojo Pirkėjas mokėdamas, nebent su Pirkėju būtų aiškiai sutarta dėl kitokio mokėjimo būdo.
 7. Pasinaudodamas teise dėl bet kokių priežasčių atsisakyti Pirkimo sutarties, Pirkėjas atsako už prekės vertės sumažėjimą, atsiradusį dėl veiksmų, nebūtinų prekės pobūdžiui, savybėms ir veikimui nustatyti. Prekės vertės sumažėjimo atveju grąžinama suma gali būti mažinama.
 8. Mes galime negrąžinti Pirkėjui sumokėtų sumų tol, kol prekės nebus Mums grąžintos adresu A. Jakšto g. 5, LT-01105 Vilnius arba kol Pirkėjas nepateiks įrodymo, kad prekės yra Mums išsiųstos, atsižvelgiant į tai, kas įvyktų pirmiau.
 9. Teisę atsisakyti Pirkimo sutarties turite tik tuo atveju, jeigu prekes pirkote tiesiogiai iš Baltų lankų Internetinės parduotuvės. Jeigu pirkote iš platintojų ar bet kokių kitų asmenų, dėl galimybės atsisakyti sutarties turite kreiptis tiesiogiai į prekes Jums pardavusį asmenį.

Materialiųjų prekių kokybės garantija pagal įstatymą

 1. Parduodamos prekės turi būti tinkamos kokybės. Pirkėjas patvirtina, jog supranta ir yra tinkamai informuotas apie tai, jog Baltos lankos atsako Pirkėjui už bet kokią prekių kokybės reikalavimų neatitiktį prekės pristatymo momentu, paaiškėjusią ne vėliau kaip per 2 (dvejus) metus nuo prekės pristatymo (garantija pagal įstatymą) Civilinio kodekso 6.317 str. ir 6.364 str. (vartotojų atžvilgiu) tvarka.
 2. Pastebėjęs, jog prekės turi trūkumų, Pirkėjas privalo pranešti Baltoms lankoms apie prekės kokybės reikalavimų neatitiktį ne vėliau kaip per 2 (du) mėnesius nuo neatitikties aptikimo dienos, ir Baltos lankos Civilinio kodekso 6.3641 tvarka:
  • nemokamai pakeis netinkamos kokybės prekę;
  • proporcingai sumažins sumokėtą prekių kainą; arba
  • suteiks galimybę vienašališkai nutraukti Pirkimo sutartį ir Baltos lankos grąžins visas sumokėtas sumas.

 

ELEKTRONINIŲ KNYGŲ ir AUDIOKNYGŲ YPATYBĖS, PATEIKIMAS BEI GARANTIJA

 

 1. Elektroninė knyga (el. knyga) – tai skaitmeninė knyga, skirta skaityti kompiuteriu, skaitykle, planšetiniu kompiuteriu, išmaniuoju telefonu ar kitu įrenginiu. Įsigytos elektroninės knygos yra pateikiamos atsisiųsti formatu „ePUB“. Daugiau informacijos apie elektronines knygas rasite čia: Elektroninės knygos.
 2. Audioknyga – tai garsiai skaitomos knygos elektroninis įrašas ar kitas garso įrašas, platinamas Internetinėje parduotuvėje / Programėlėje[RB1] . Internetinėje parduotuvėje / Programėlėje [RB2] įsigyti siūlomos Audioknygos yra skirtos klausytis Programėlėje ir tik joje, todėl prieš įsigydami šias prekes įsitikinkite, kad Jūsų įrenginys yra tinkamas Programėlei įdiegti ir ja naudotis. Daugiau informacijos apie Programėlę rasite čia: Audioknygos.
 3. Jeigu Jūsų įsigyjamos prekės yra elektroninės knygos arba audioknygos, jas pateikiant ir grąžinant taikomos toliau nurodytos nuostatos.
 4. Prieš įsigyjant elektronines knygas arba audioknygas, kad galėtumėte tinkamai jomis naudotis, prašome įsitikinti, kad visiškai suprantate šio skaitmeninio turinio ir, jeigu įsigyjama Audioknyga, Programėlės funkcionalumą bei suderinamumą ir sąveikumą1 ssu Jums prieinama skaitmenine aplinka ir įrenginiais. Prireikus daugiau informacijos ar kilus neaiškumų, susisiekite su Mumis el. paštu, adresu info@baltoslankos.lt. Įsigydami elektronines knygas arba audioknygas Jūs patvirtinate, kad suprantate atitinkamo skaitmeninio turinio ir Programėlės, jeigu įsigyjate Audioknygų, funkcionalumą, suderinamumą ir sąveikumą su skaitmenine aplinka ir su Baltomis lankomis išsiaiškinote bet kokius neaiškumus.

1 Funkcionalumas – prekių gebėjimas atlikti funkcijas pagal paskirtį; suderinamumas – prekių gebėjimas veikti pasitelkus aparatinę ar programinę įrangą, kuri paprastai naudojama su tos pačios rūšies prekėmis, kai nėra būtinybės keisti prekių, aparatinės ar programinės įrangos; sąveikumas – prekių gebėjimas veikti su kita aparatine ar programine įranga negu ta, kuri paprastai naudojama su tos pačios rūšies prekėmis.

 1. Nusipirktos elektroninės knygos ir audioknygos nedelsiant įkeliamos į Jūsų Internetinės parduotuvės paskyrą, skiltį „Atsisiunčiamos prekės“. Elektronines knygas „ePUB“ formatu atsisiųsti į savo šiam formatui pritaikytą įrenginį galėsite prisijungę prie savo paskyros. Audioknygas atsisiųsti į įrenginį galėsite tik jame įdiegę Programėlę, joje matysite ir savo įsigytas Audioknygas, galėsite jų klausyti. Audioknygų atsisiuntimas, išsaugojimas, jų klausymas ar kitoks naudojimasis jomis ne Programėlėje ar naudojantis Programėle negalimas. Įsigydami Audioknygą, Jūs patvirtinate, kad suprantate, jog Audioknygos galėsite klausyti tik Programėlėje, ir su tuo sutinkate.
 2. Elektroninės knygos ir audioknygos yra laikomos tinkamai Jums pateiktomis nuo to momento, kai būna pridedamos prie Jūsų Internetinės parduotuvės paskyros.
 3. Jeigu nusipirktos elektroninės knygos ar audioknygos Jums nėra nedelsiant pateikiamos Jūsų Internetinės parduotuvės paskyroje, prašome informuoti mus el. pašto adresu info@baltoslankos.lt. Jeigu, pateikus šį reikalavimą, Baltos lankos nepateikia įsigytų elektroninių knygų ar audioknygų nedelsiant ar per aiškiai sutartą terminą, Jūs turite teisę vienašališkai nutraukti Pirkimo sutartį.

Elektroninių knygų ir audioknygų grąžinimas dėl bet kokios priežasties

 1. Pirkėjas aiškiai sutinka, kad, Internetinėje parduotuvėje įsigydamas elektronines knygas ar audioknygas, praranda teisę nenurodydamas priežasties per 14 (keturiolika) dienų atsisakyti Pirkimo sutarties.

Elektroninių knygų ir audioknygų garantija pagal įstatymą

 1. Baltos lankos yra atsakingos už bet kokią Pirkėjo įsigytų elektroninių knygų ar audioknygų kokybės neatitiktį, esančią jų pateikimo momentu ir paaiškėjančią ne vėliau kaip per 2 (dvejus) metus nuo pateikimo momento (garantija pagal įstatymą).
 2. Pirkėjui pastebėjus įsigytos elektroninės knygos ir (arba) audioknygos kokybės neatitikimą, Pirkėjas turi nedelsdamas ir ne vėliau nei per 2 (du) mėnesius nuo defekto aptikimo susisiekti su Baltomis lankomis ir pranešti apie tokį kokybės neatitikimą.
 3. Pirkėjas turi bendradarbiauti su Baltomis lankomis tiek, kiek pagrįstai įmanoma ir būtina siekiant išsiaiškinti, ar elektroninių knygų ar audioknygų trūkumo, paaiškėjusio per dvejus (2) metus nuo pateikimo momento, priežastis yra susijusi su Pirkėjo skaitmenine aplinka. Pirkėjo pareiga bendradarbiauti apima bendradarbiavimą tik techniškai prieinamomis priemonėmis, dėl kurių Pirkėjas patiria mažiausiai suvaržymų. Jeigu Pirkėjas nebendradarbiaus, pareiga įrodyti elektroninių knygų ar audioknygų netinkamą kokybę teks Pirkėjui.

 

LICENCIJOS, KURI SUTEIKIAMA ĮSIGYJANT ELEKTRONINĘ KNYGĄ AR AUDIOKNYGĄ, APIMTIS

 

 1. Pirkėjui įsigijus elektroninę knygą ar audioknygą, jam kartu suteikiama šiose Taisyklėse apibrėžtos apimties licencija, suteikianti teisę licencijos leidžiama apimtimi naudotis įsigyta skaitmenine preke ir jos turiniu.
 2. Pirkėjui, įsigijusiam elektroninę knygą ar audioknygą, suteikiama neišimtinė, neperleidžiama licencija neribotoje teritorijoje naudotis preke asmeniniams poreikiams tenkinti. Pirkėjas turi teisę atsisiųsti elektroninę knygą į savo turimus įrenginius, ją atgaminti ir kopijuoti asmeniniams poreikiams, tai yra su tikslu asmeniškai naudotis įvairiuose Pirkėjo, įsigijusio prekę, turimuose įrenginiuose. Pirkėjas, įsigydamas audioknygą, įgyja teisę audioknygos klausyti Programėlėje. Bet koks audioknygos panaudojimas ne Programėlėje laikomas pažeidžiančiu suteiktą licenciją, tarp Pirkėjo ir Mūsų sudarytą pirkimo sutartį, taip pat yra laikomas neteisėtu ir esminiu pažeidimu. Šiame punkte aprašyta licencija suteikiama neribotam laikotarpiui, t. y. Pirkėjas turi teisę šiame skyriuje aprašyta apimtimi naudotis Programėlėje į savo įrenginį atsisiųstomis audioknygomis ir į savo įrenginį atsisiųstomis elektroninėmis knygomis.
 3. Pirkėjas, įsigijęs elektroninę knygą ar audioknygą, neturi teisės jokiu būdu versti, atgaminti, kopijuoti ir (arba) kitaip padauginti prekę su tikslu perduoti jos turinį bet kuriam kitam asmeniui; Pirkėjas neturi teisės sublicencijuoti ir perleisti prekės jokiam kitam asmeniui, taip pat jos platinti, transliuoti, retransliuoti ir bet kuriuo būdu padaryti viešai prieinamos kitiems asmenims.
 4. Pirkėjas neturi teisės keisti elektroninės knygos ar audioknygos turinio, įskaitant: panaikinti arba pakeisti socialinės DRM apsaugos, dekompiliuoti prekės, keisti skaitmeninio turinio tekstinio, kito vizualaus ir (arba) garsinio turinio, vidinės struktūros, kitaip perdaryti elektroninės knygos ar audioknygos.

 

PIRKĖJO ĮSIPAREIGOJIMAI

 

 1. Pirkėjas atsako už savo prisijungimo duomenų saugumą ir bet kokius veiksmus Internetinėje parduotuvėje ar bendraujant su Baltomis lankomis, atliktus Pirkėjo vardu. Bet koks užsakymas, registracija ar kiti veiksmai Internetinėje parduotuvėje prisijungus Jūsų vardu bus laikomi atliktais Jūsų vardu.
 2. Pirkėjas yra atsakingas už Internetinėje parduotuvėje registracijos formoje ir užsakymo formoje pateiktų duomenų tikslumą, teisingumą, išsamumą ir duomenų savalaikį tikslinimą jiems pasikeitus. Baltos lankos jokiu atveju nebus atsakingos už jokią žalą ar negautas pajamas, atsiradusius Pirkėjui ir (arba) tretiesiems asmenims, jeigu Pirkėjas registracijos formoje pateiks netikslius, neteisingus, neišsamius duomenis ir nedelsdamas nepatikslins pasikeitusių asmens duomenų.
 3. Mes siekiame suteikti kuo geriausią internetinio apsipirkimo patirtį savo Pirkėjams. Kad tai būtų įmanoma, turime užtikrinti, kad Mūsų paslaugos veiktų saugiai ir sklandžiai. Tai suprasdami, Jūs sutinkate ir įsipareigojate:
  • neskelbti, neperduoti, neskleisti ir nereklamuoti jokios komunikacijos ar turinio, galinčių pakenkti ar neigiamai paveikti Mūsų verslą, produktus ar paslaugas;
  • nenaudoti jokių įrenginių, kurie riboja, blokuoja ar kitaip trukdo bet kuriam kitam Pirkėjui naudotis Internetine parduotuve arba kurie daro poveikį Internetinės parduotuvės ar jos turinio saugumui; arba 
  • nenaudoti ir (arba) nebandyti naudoti jokio įrenginio, programinės įrangos ar panašaus įrenginio, ar mechanizmo (įskaitant dirbtinio intelekto įrenginius, interneto svetaines ir kt.), kurie kenktų sklandžiam Internetinės parduotuvės funkcionavimui bei duomenų saugumui.
 4. Pasiliekame teisę iš karto uždrausti prieigą prie Internetinės parduotuvės, panaikinti bet kurio vartotojo paskyrą, jeigu šis bet kuria iš šių sąlygų pažeidžia šią arba bet kurią kitą Taisyklių nuostatą.

 

BALTŲ LANKŲ TEISĖS

 

 1. Mes turime teisę savo pasirinkimu nustatyti minimalų prekių krepšelio dydį, t. y. minimalią sumą, kurią pasiekus bus vykdomas Pirkėjo užsakymas. Tokios sumos dydis, jeigu nustatytas, bus parodomas Internetinėje parduotuvėje / Programėlėje prieš įsigyjant prekes.
 2. Jei Jūs bandote pakenkti Internetinės parduotuvės arba Programėlės darbo stabilumui ir (arba) kibernetiniam saugumui ar pažeidžiate bet kuriuos Taisyklėse nurodytus Pirkėjo įsipareigojimus, Mes turime teisę nedelsdami ir be perspėjimo apriboti ar sustabdyti Jūsų galimybę naudotis Internetine parduotuve arba Programėle ir (arba) panaikinti Jūsų paskyros registraciją.
 3. Mes turime teisę laikinai arba neribotai sustabdyti arba nutraukti Internetinės parduotuvės veiklą, apie tai iš anksto Jums nepranešę.
 4. Mes turime teisę laikinai arba neribotai sustabdyti arba nutraukti Programėlės platinimą, taip pat jokia tarp Pirkėjo ir Mūsų sudarytos pirkimo sutarties sąlyga, šių Taisyklių nuostata, negali būti interpretuojama kaip Baltų lankų įsipareigojimas užtikrinti Programėlės palaikymą ir jos vystymą. Mes turime teisę laikinai arba neribotai sustabdyti arba nutraukti Programėlės vystymą ir (arba) jos palaikymą visuose ar tam tikruose įrenginiuose.

 

PASLAUGŲ PRIEINAMUMAS

 

 1. Baltų lankų tikslas yra užtikrinti nepertraukiamą prekybą Internetinėje parduotuvėje, sau pagal šias Taisykles tenkančių pareigų laikymąsi ir visos reikiamos informacijos Pirkėjams pateikimą. Nepaisant to, Mes negalime būti ir nebūsime atsakingi, jei Internetinė parduotuvė kuriuo nors paros metu dėl bet kokių priežasčių bus neprieinama, taip pat už bet kokius trečiųjų šalių (pvz., interneto ryšio, elektroninio pašto paslaugų teikėjų, bet kokių kitų trečiųjų šalių ir tarpininkų) teikiamų paslaugų ar veiklos sutrikimus. Mes įsipareigojame, kilus bet kokiems trukdžiams, dėti visas komerciškai prieinamas pastangas kuo greičiau išspręsti sistemos trikdžius.
 2. Siekdami išvengti trikdžių pasinaudoti savo įsigytomis prekėmis, Internetinėje parduotuvėje įsigiję elektroninių arba audioknygų pasirūpinkite jų atsisiuntimu nedelsdami, vos tik jos pasidarys prieinamos Jūsų Internetinės parduotuvės paskyroje.

 

INFORMACIJA APIE VARTOTOJĄ

 

 1. Asmens duomenų tvarkymo ir slapukų laikymo Internetinėje parduotuvėje tvarką ir sąlygas nustato Baltų lankų Privatumo politika.
 2. Kad sėkmingai apsipirktumėte Internetinėje parduotuvėje, Jūs turite pateikti Baltoms lankoms privalomąją informaciją. Ši informacija reikalinga, kad Jūs galėtumėte tinkamai atsiskaityti už prekes, o Mes tinkamai jas pristatytume. Už informacijos teisingumą ir tikslumą esate atsakingi Jūs.

 

ATSAKOMYBĖS RIBOJIMAI

 

 1. Mūsų civilinė atsakomybė kyla tik esant (egzistuojant) Mūsų kaltei.
 2. Mes neprisiimame jokios iš šių Taisyklių kylančios ar su jomis susijusios atsakomybės už jokį galimybės naudotis Internetine parduotuve ar įsigytomis prekėmis praradimą, duomenų praradimą ar netikslumą, pelno praradimą, vėlavimą ir už jokią bet kokio pobūdžio netiesioginę, įskaitant specialiąją, atsitiktinę, pasitikėjimo ar pasekminę, žalą, net jei buvo iš anksto informuota apie tokios žalos galimybę.
 3. Baltos lankos deda visas komerciškai prieinamas pastangas, kad Internetinėje parduotuvėje ir Programėlėje pateikiama informacija ir turinys būtų kuo tikslesni ir aktualesni, tačiau visais atvejais Internetinėje parduotuvėje ir Programėlėje pateikiama informacija ir turinys yra tik rekomendacinio ir orientacinio pobūdžio. Todėl Baltos lankos neatsako už Jūsų ar trečiųjų asmenų patirtą bet kokio pobūdžio ir dydžio žalą bei nuostolius, kilusius dėl Internetinėje parduotuvėje ir Programėlėje pateiktos netikslios informacijos. Baltos lankos pasilieka teisę bet kuriuo metu pakeisti bet kurios prekės aprašymą.
 4. Kadangi skirtingi vaizdo įrenginiai skirtingai rodo paveikslėlius, Mes negalime garantuoti, kad tikroji prekių išvaizda (pvz., knygų viršeliai) bus tokia, kokia rodoma Interneto parduotuvėje arba Programėlėje. Todėl negalime būti atsakingi už tokio pobūdžio neatitikimus.
 5. Baltos lankos neatsako už prekių trūkumus ir apgadinimą, atsiradusius pristatant prekes, netinkamai laikant ar naudojant prekes, taip pat prekėms natūraliai nusidėvint. Mes taip pat nesame atsakingi už užsakytų prekių apgadinimą, atsiradusį dėl įprasto tokių prekių naudojimo ir (arba) trečiųjų asmenų veiksmus, susijusius su prekių apgadinimu.
 6. Baltos lankos neatsako už kitų svetainių nuorodų ar turinio, nukreipto į Internetinę parduotuvę, padarytą bet kokią žalą ar nuostolius, įskaitant (bet neapsiribojant) kompiuterių virusus, galinčius užkrėsti įrenginį, programinę įrangą, duomenis ar kitą nuosavybę.
 7. Šioje Internetinėje parduotuvėje ir Programėlėje naudojamos nuorodos į kitas interneto svetaines ir tinklalapius, kurie nėra valdomi Baltų lankų. Baltos lankos neatsako už kitų interneto svetainių turinį.
 8. Mokėjimams surinkti ir prekėms pristatyti Baltos lankos naudojasi trečiųjų šalių (pvz., DPD kurjerių, „Paysera“) paslaugomis ir trečiųjų šalių paslaugų teikimo nekontroliuoja. Šios šalys, teikdamos paslaugas, vadovaujasi savomis taisyklėmis bei sąlygomis. Baltos lankos nėra atsakingos už jokią trečiųjų šalių Jums padarytą žalą, įsipareigojimų vykdymą ir paslaugų kokybę. Bet kokios pretenzijos, skundai, klausimai, pastebėjimai ar kaltinimai dėl trečiųjų šalių teikiamų paslaugų, veikimo ar neveikimo turi būti adresuojami tiesiogiai trečiosioms šalims.
 9. Mūsų atsakomybė pagal įstatymus ir Baltų lankų Taisykles galima tik tuo atveju, jeigu Jūs prekes pirkote tiesiogiai iš Mūsų. Šios Taisyklės ar bet kokios Mūsų suteikiamos garantijos negalioja, jeigu prekės buvo pirktos per platintojus ar bet kokius kitus asmenis.
 10. Jokia šių Taisyklių nuostata nepanaikina ir jokiu kitu būdu neapriboja Mūsų atsakomybės už žalą, atsiradusią dėl tyčios ar didelio neatsargumo. Be to, Mūsų atsakomybė negali būti apribota kitais atvejais ir tokia apimtimi, kiek imperatyvios galiojančių įstatymų normos aiškiai draudžia tokį apribojimą: mirties ar kūno sužalojimo; neturtinės žalos; kitu (jei taikoma) atveju.
 11. Maksimali Mūsų civilinė atsakomybė už bet kokius nuostolius ar žalą, kilusius įsigyjant prekes Internetinėje parduotuvėje ir (arba) Programėlėje, apribojama bendra Jūsų prekių krepšelio kaina.

 

MOKĖJIMAI

 

 1. Baltos lankos neteikia finansinių, mokėjimo, pinigų pervedimo ir (arba) su tuo susijusių paslaugų, todėl kiekvieną kartą atlikdami mokėjimą Jūs naudojatės trečiųjų šalių paslaugomis. Mes negalime būti laikomi atsakingais dėl jokių trečiųjų asmenų paslaugų, įskaitant, bet neapsiribojant, šiose Taisyklėse nurodytas paslaugas.
 2. Baltos lankos vykdydamos veiklą remsis ta finansine informacija, kurią pateiksite Jūs. Baltos lankos nėra laikomos mokesčių mokėtoju, išskyrus tuos atvejus, kai mokestinę naštą tiesiogiai nustato Lietuvos Respublikos teisės aktai. Visus kitus mokėtinus mokesčius, įskaitant (bet neapsiribojant) muitinės mokesčius ir (arba) kitus mokesčius, susijusius su prekėmis, turite mokėti Jūs.

 

INTELEKTINĖ NUOSAVYBĖ

 

 1. Visą intelektinę Internetinės parduotuvės ir Programėlės ir joje pateikiamų prekių turinio, įskaitant elektroninių knygų, audioknygų ar kitą turinį, nuosavybę saugo autorių teisių, prekių ženklų, patentų ir kitų intelektinės nuosavybės objektų apsaugą reglamentuojantys teisės aktai. Jokios intelektinės nuosavybės teisės Pirkėjui nėra perduodamos ar suteikiamos jokia apimtimi ir niekas šiose Taisyklėse neturi būti aiškinama taip, kad suteiktų Pirkėjui kokias nors autorių ar kitas intelektinės nuosavybės teises, neatsižvelgiant į tokių sąvokų kaip „pirkimas“ ar „pardavimas“ vartojimą.
 2. Pirkėjas negali jokiu būdu, jokiomis priemonėmis, jokioje teritorijoje kopijuoti (išskyrus asmeniniams poreikiams aiškiai šiose Taisyklėse nurodytais atvejais), publikuoti, perduoti, keisti, pritaikyti, kurti išvestinių darbų, nuomoti, skolinti, parduoti, perleisti, platinti, licencijuoti, perkonstruoti ar kitaip modifikuoti Internetinėje parduotuvėje ir Programėlėje įsigytų prekių, išskyrus materialias prekes, kurių įsigytą originalą Pirkėjas turi teisę perduoti kitam asmeniui. Bet koks knygos, elektroninės knygos ir (arba) audioknygos ar jos dalių kopijų darymas, platinimas (išskyrus materialios prekės originalo perdavimą kitam asmeniui), atgaminimas bet kokiu būdu ir forma ir naudojimas bet kokiais kitais būdais, nei nurodyta Pirkimo sutartyje bei galiojančiuose teisės aktuose, pažeidžia intelektinės nuosavybės teises.
 3. Įspėjame, kad neskaitmenintų knygų skaitmeninimas (pavyzdžiui, formatu „pdf“) bei platinimas, taip pat nusipirktų elektroninių ar audioknygų knygų platinimas yra Baltų lankų intelektinės nuosavybės teisių pažeidimas. Draudžiama panaikinti elektroninės knygos ar audioknygos apsaugą, siekti „nulaužti“ Programėlę, audioknygas atgaminti ne Programėlėje, pašalinti elektroninės knygos pavadinimą, viršelį, šriftų rinkinį ir (arba) kitus su elektroninės knygos turiniu susijusius elementus. Baltos lankos netoleruoja tokių veiksmų ir pažeistas teises gina įstatymų numatyta tvarka.
 4. Skaitmeninės prekės yra skirtos tik Pirkėjui naudotis asmeniškai. Jūs negalite Internetinėje parduotuvėje ir (arba) Programėlėje įsigyto turinio naudoti komerciniais ar jokiais kitais tikslais. Elektroninės knygos skirtos tik skaityti Pirkėjo turimais elektroninės knygos skaitymo įrenginiais, o audioknygos – klausytis Programėlėje.
 5. Jūs pareiškiate ir įsipareigojate nenaudoti Internetinėje parduotuvėje / Programėlėje įsigytos knygos, audioknygos ir (arba) elektroninės knygos jokiu būdu, kuriuo būtų pažeidžiamos autoriaus ar kitos intelektinės nuosavybės teisės į knygą, audioknygą ir (arba) elektroninę knygą, pasižadate neperduoti audioknygos ir (arba) elektroninės knygos jokiems tretiesiems asmenims, nesudaryti sąlygų tretiesiems asmenims jokiu būdu pasinaudoti audioknyga ir (arba) elektronine knyga.
 6. Jeigu Jūs naudojatės Internetinėje parduotuvėje / Programėlėje įsigyta preke nesilaikydami Taisyklių, Jūs atlyginate visus leidėjo, Mūsų ir (arba) trečiųjų asmenų dėl to patirtus tiesioginius ir netiesioginius nuostolius. Visi nurodyti asmenys turi teisę pareikšti Jums tokį reikalavimą bet kuriuo metu, nes šios Taisyklės lieka galioti visu Internetinėje parduotuvėje / Programėlėje įsigytos prekės naudojimosi laikotarpiu bei visu laikotarpiu, kol bus tinkamai atlyginti leidėjo, Mūsų ir (arba) trečiųjų asmenų patirti nuostoliai.

 

SKUNDŲ NAGRINĖJIMO TVARKA, TAIKOMA TEISĖ, JURISDIKCIJA

 

 1. Skundą dėl Internetinėje parduotuvėje / Programėlėje įsigytos prekės, elektroninių knygų ar audioknygų (skaitmeninio turinio) ar paslaugos Pirkėjas gali pateikti el. paštu, adresu info@baltoslankos.lt, ir Baltos lankos dės visas protingas pastangas kuo greičiau Pirkėjui atsakyti.
 2. Pirkėjas, vartotojas, skundą taip pat gali pateikti Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai adresu Vilniaus g. 25, 01402 Vilnius ar el. paštu, adresu tarnyba@vvtat.lt (Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos interneto svetainės adresas: www.vvtat.lt), arba per Europos Komisijos prižiūrimą Elektroninę ginčų sprendimo platformą adresu ec.europa.eu/consumers/odr.
 3. Bet kokie ginčai su Pirkėju (ne vartotoju) sprendžiami derybų būdu.
 4. Bet kuriuo atveju šios Taisyklės nepanaikina jokių vartotojų teisių, įskaitant teisę kilus ginčui tiesiogiai kreiptis į teismą ar kitas institucijas.
 5. Santykis tarp šalių aiškinamas ir ginčai tarp šalių sprendžiami pagal Lietuvos Respublikos teisę Lietuvos Respublikos teismuose.

 

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

 1. Visus pranešimus, reikalavimus, prašymus ir kitą informaciją Baltos lankos siunčia Pirkėjui jo nurodytu elektroninio pašto adresu.
 2. Bet kokių sudarytų sutarčių tarp Baltų lankų ir Pirkėjo, įskaitant šias Taisykles ir Privatumo politiką, išsiuntimas Pirkėjui elektroniniu paštu yra laikomas pateikimu Pirkėjui patvarioje laikmenoje. Jei Pirkėjas Internetinėje parduotuvėje sukuria vartotojo paskyrą, bet kokių sutarčių, sudarytų tarp Baltų lankų ir Pirkėjo, įskaitant šias Taisykles ir Privatumo politiką, pateikimas (padarymas prieinamų) Pirkėjo vartotojo paskyroje yra laikomas pateikimu Pirkėjui patvarioje laikmenoje.
 3. Turėdamas klausimų, pastebėjimų ar nusiskundimų dėl šių Taisyklių, Pirkėjas gali kreiptis į Baltas lankas el. paštu, adresu info@baltoslankos.lt. Registruodamasis Internetinėje parduotuvėje ir (arba) įsigydamas prekes, Pirkėjas patvirtina išsiaiškinęs visus neaiškumus (jei tokių kilo) dėl bet kokių Taisyklėse pateiktų sąlygų.

 

 

Priedas 

 

Pavyzdinė nuotolinės sutarties ar ne prekybos patalpose sudarytos sutarties atsisakymo forma 

Baltų lankų Pirkimo taisyklių priedas 

PATVIRTINTA 

Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 

2014 m. balandžio 30 d. įsakymu nr. 1R-154 

 

PAVYZDINĖ NUOTOLINĖS SUTARTIES AR NE PREKYBOS PATALPOSE SUDARYTOS SUTARTIES ATSISAKYMO FORMA 

 

(Šią formą užpildyti ir grąžinti tik tada, jei norite atsisakyti sutarties) 

 

– Kam [čia verslininkas įrašo savo vardą ir pavardę ar pavadinimą, adresą ir, jei turi, savo fakso numerį ir elektroninio pašto adresą]:  

– Aš / Mes* pranešu (-ame), kad atsisakau (-ome) pirkimo ir pardavimo sutarties dėl šių prekių* / šių paslaugų teikimo sutarties*, 

– Užsakytų* / gautų* [data],  

– Vartotojo (-ų) vardas, pavardė,  

– Vartotojo (-ų) adresas,  

– Vartotojo (-ų) parašas (-ai) (tik jei ši forma pateikiama popierine forma),  

– Data.  

 

(*) Išbraukti, kas nereikalinga 

______________