Jūsų prekių krepšelis tuščias

Renginiai „Knygų savaitėje“: užsienio autoriai, svarbios temos ir pokalbiai apie naujas knygas

Renginiai „Knygų savaitėje“: užsienio autoriai, svarbios temos ir pokalbiai apie naujas knygas

Vasarį, kuris jau tapo neatsiejamas nuo literatūros ir skaitymo, antrą kartą įvyks „Knygų savaitė“, o „Baltos lankos“ ta proga vasario 14–20 d. pakvies net į 12 ypatingų susitikimų. 

 

LRT Mediatekoje sau patogiu metu galėsite peržiūrėti šiuos susitikimus, pokalbius ir diskusijas: 

 

1.     Pokalbis su austrų kilmės rašytoju, romanų „Visas gyvenimas“, „Tabakininkas“ ir „Laukas“ autoriumi Robertu Seethaleriu. Apie romanus, kūrybos įpročius ir svarbiausias temas R. Seethalerį kalbina rašytoja Lina Ever.

 

2.     Pokalbis su rašytoja Hannah Kent, romanų „Paskutinės apeigos“ ir „Gerieji žmonės“ autore. Pokalbis apie kūrybą, milžiniško populiarumo sulaukusius romanus ir būsimus kūrinius. Kalbina komunikacijos specialistė Dovilė Filmanavičiūtė.

 

3.     Pokalbis su žymiu britų biologu, knygos „Raizgus gyvenimas“ autoriumi Merlinu Sheldrakeʼu. Pokalbis apie knygą, kurioje autorius tyrinėja ir itin pagaviai pasakoja apie fantastišką, bet primirštą grybų pasaulį. Kalbina literatūros apžvalgininkas Audrius Ožalas.

 

4.     Pokalbis su Kazuo Ishiguro apie romaną „Klara ir Saulė“. Rašytoją, Nobelio literatūros premijos laureatą kalbina italų rašytojas Paolo Giordano.

 

5.     Ar esate laimingi? Pokalbis su romano „Rožės ir bulvės“ autore Vaiva Grainyte ir menininkais Nomeda ir Gediminu Urbonais. Kalbina kultūros žurnalistė Jogintė Bučinskaitė.

 

6.     Menotyros mokslų daktarės, rašytojos Kristinos Sabaliauskaitės ir Ryčio Zemkausko pokalbis Pažaislio vienuolyne. 2021 m. vasarą vykęs susitikimas – pirmasis gyvas pokalbis po romano „Petro imperatorė“ antrosios dalies pasirodymo. Pašnekesys apie romaną vietoje, kurioje jis buvo kuriamas ir kur lankėsi Petras I.

 

7.     Lyčių skirtumai ir stereotipai: elgsenos ekonomikos mokslininkę Agnę Kajackaitę kalbina Živilė Kropaitė. Pokalbis apie polinkį konkuruoti bei kitus lyčių skirtumus ir naują 2022 m. pasirodysiančią Agnės Kajackaitės knygą „WO/MEN“. 

 

8.     Tomo Vaisetos „Ch.“: Nuo bibliotekos iki teatro: ar stebime Vakarų kultūros pabaigą? Pokalbis-diskusija Tomo Vaisetos idėjų romano „Ch.“ temomis, dalyvauja autorius ir literatūrologas prof. Paulius Subačius.

 

9.     Vilniaus pasaulis: kalbasi knygos „Vilnius: savas ir svetimas“ autorius Laimonas Briedis ir kultūros istorikas doc. dr. Aurimas Švedas.

 

10.    Kaip įveikti itin sunkias gyvenimo patirtis? Traumų psichologę Pauliną Želvienę kalbina Živilė Kropaitė. Dviejų knygų – V. Springoros „Abipusiu sutikimu“ ir K. E. Russell „Tamsi Vanesa“ – įkvėptas pokalbis apie seksualinį priekabiavimą patyrusių moterų kelią link traumos suvokimo ir pripažinimo.

 

11.    Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus direktoriaus dr. Arūno Gelūno pokalbis su menotyros mokslų daktare, rašytoja Kristina Sabaliauskaite. 2021 m. vasarą Palangoje, Tiškevičių rūmų terasoje, vykęs pašnekesys apie Petro I menines aspiracijas, jo ryšius su Palanga, miesto estetinę tradiciją ir aktualius kultūrinius bei istorinius kontekstus.

 

12.    Pokalbis apie W. G. Sebaldo romaną „Austerlicas“. Publicistas Donatas Puslys su knygos vertėja Rūta Jonynaite ir Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto profesore Jurgita Verbickiene kalbasi apie pagrindinius romano aspektus, laiką, atminties ir užmaršties klausimus.  

 

Palikite komentarą
Komentarai
2022-01-28 10:00
Kiek puikių renginių paruošėte. Nekantrauju, kada galėsiu juos pamatyti!