Jūsų prekių krepšelis tuščias

Rugsėjui artėjant: kokias knygas vaikams rekomenduoja D. Filmanavičiūtė?

Rugsėjui artėjant: kokias knygas vaikams rekomenduoja D. Filmanavičiūtė?

Artėjantis rugsėjis – naujų pradžių metas, kai vaikus auginantiems suaugusiesiems nejučiomis vis iškyla klausimas: o ko išmokysime, ką atrasime ir kaip kartu su vaikais paaugsime per šiuos mokslo metus? Ir šioje augimo kelionėje neišvengiamai didelis vaidmuo tenka knygoms. Knygoms, padedančioms susipažinti su pasauliu, atrasti muziką, garsus, susipažinti su pirmosiomis nuotaikingomis ar pamokančiomis istorijomis, kurios lydės visą gyvenimą.

 

„Stebuklingo recepto, ką daryti, kad vaikai skaitytų, neturiu, tiesiog šventai tikiu: vaikai daro tai, ką darome mes, ir jeigu mamos ir tėčiai patys skaitys knygas, knygas norės į rankas imti ir vaikai“, – teigia komunikacijos specialistė, Kristijono mama Dovilė Filmanavičiūtė.

 

O kaip pasirinkti knygas ir nuo ko pradėti? Tam tikrai praverčia patyrusių žmonių rekomendacijos.

 

„Skaitykit, kikenkit, liūdėkit, pykit, sukurkit kokį nors animacinį filmą, klausykitės daug muzikos – tikiuosi, šios rekomendacijos jums padės“, – linki Dovilė, rekomenduodama keletą sūnaus Kristijono pamėgtų leidyklos „Baltos lankos“ knygų.

 

Garsinė knyga „Maestro, muzika!“

 

12 kompozitorių, 12 kūrinių ir 12 nuostabių paveikslėlių garsinėje knygelėje mažiesiems „Maestro, muzika“!

 

„Bachas, Bizė, Šumanas, Mocartas, Vivaldis, Sen Sansas – visi jie čia. Visų kompozitorių žymiausios kūrinių ištraukos. Klasikinė muzika, man atrodo, neblogai sielą treniruoja“, – įsitikinusi Dovilė Filmanavičiūtė, rekomenduojanti šią knygą.

 

Tiesiog spauskite mygtukus ir klausykitės gražiausios klasikinės muzikos! Tinka mažyliams nuo 1 metų.

 

Magali Le Huche „Pakas. Tegyvuoja rokas!“

 

„Knyga iš karto sužavi ir teksto elegancija, ir iliustracijomis, ir pačia istorija. „Pakas“ yra visiškai rokenrolinė knyga, pasakojanti apie Paką, kuris subūrė grupę, ir ta grupė, aišku, groja normalų roką, o ne kokią nors mažiems vaikučiams skirtą muzikėlę“, – apie garsinę knygelę „Pakas. Tegyvuoja rokas!“ pasakoja D. Filmanavičiūtė.

 

Šuniukas Pakas – pats tikriausias muzikos gerbėjas. Jis čiumpa gitarą ir keliauja į roko muzikos miestą Londoną įgyvendinti svajonės – įrašyti pirmosios muzikos plokštelės! Kuris instrumentas bus tavo mėgstamiausias? Elektrinė gitara, būgnai, pianinas, saksofonas, kontrabosas ar lūpinė armonikėlė?

 

Skaitykite istoriją ir klausykitės skirtingais instrumentais atliekamų melodijų!

 

Sam Taplin „Nekutenk meškos!“

 

„Ką mes iš garsinių knygelių prieš miegą vis pasiimam – tai „Nekutenk meškos!“. Man labai juokinga, kad mūsų vaikas iš šitos knygos išmoko riaumot kaip meška. Tiktai garsą, decibelus, padidino maždaug šimtą milijonų trilijonų kartų“, – su šypsena apie taktilinę ir garsinę knygelę „Nekutenk meškos!“ pasakoja D. Filmanavičiūtė.

 

Tikroviškų garsų ir švelnių medžiagėlių knyga skirta patiems mažiausiems skaitytojams, kurių paskutiniame puslapyje laukia pašėlęs siurprizas!

 

Caryl Hart „Kai drakoniukai ateina į svečius“

 

„Tai yra labai labai smagi eiliuota knygelė apie drakoną, kuris ateina į svečius ir turi išmokti tam tikro etiketo. Jam reikia žinoti, ir ką daryti su indais, kai suvalgei maistą, ir kaip susitvarkyti žaislus, ir kaip praustis, kaip prieš miegą valytis dantis, ir daugybę visko“, – pasakoja D. Filmanavičiūtė, rekomenduodama Caryl Hart knygelę „Kai drakoniukai ateina į svečius“.

 

Ši žaisminga rimuota knygelė visiems mažiems drakoniukams ir jų draugams primins, kaip gražiai elgtis, kad niekas netemdytų nuotaikos ir visada būtų gera ir smagu.

 

Skaitykite drauge ir mokykitės svarbių pirmųjų socialinių įgūdžių.

 

„Džyru džyru muzikėlė“

 

Šioje daugeliui jau pažįstamoje knygelėje – visiems žinomos ir mažiau girdėtos linksmos lietuvių liaudies dainelės vaiko tarčiai lavinti. Be to, mokantis dainas gerėja tarimas ir atmintis.

 

Knygelė „Džyru džyru muzikėlė“ sukurta visiems, kam būtų pravartu išmokti gražiai ištarti raides ir žodžius. Bet ne tik jiems. Visi norintys smagiai pamiklinti liežuvį greitakalbėmis-greitadainėmis, kuriems smagu traukti tradicines lietuviškas melodijas, galės šią knygelę vartyti, klausyti ir dainuoti kartu su vaikais. Dainelių melodijos nesudėtingos, jos įrašytos ir greitu, ir lėtu tempu. Muzikinis motyvas vis pasikartoja, tad mokantis bus paprasčiau įveikti sudėtingus tratančių, šnypščiančių, dardančių kalbos garsų iššūkius, o įveikus – patyrinėti ir pasidžiaugti nuostabiomis vaikiškomis dainelių herojų (vilko, lapės, kurmio, briedžio, sraigės, žiogo, pempės, širšinėlio) istorijomis, kurias šmaikščiai pasakoja knygelės piešiniai.

 

Knygelės sudarytoja – Aušra Žičkienė, daineles aranžavo kompozitorius, aktorius Vytautas Leistrumas, o talentingo dailininko Dovydo Čiuplio iliustracijos pradžiugins ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius.

 

Rotraut Susanne Berner „Ką žmonės veikia vasarą“

 

Nors vasara jau į pabaigą, knygelė padės prisiminti, ką veikėme visus tris mėnesius, ir suteiks pretekstą kalbėtis apie daugybę kasdienybės momentų.

 

Štai prisirpo vyšnios, po žolę bėgioja basi vaikai, o po trumpo, bet smarkaus lietaus netrukus vėl nušvinta saulė. Kaip ir kitose savo knygose, autorė pasakoja daugybę istorijų: apie Zuzanos gimtadienį parke, pradingusius pingvinus ar kiekviename puslapyje besislepiančią pelytę.

 

Pasak D. Filmanavičiūtės, ši knyga – puikus būdas kokybiškai leisti laiką su vaikais.

 

„Mamyte, aš tave myliu“

 

Mielų gyvūnėlių iliustracijomis puošta knygelė pasakoja apie be galo svarbų ir magišką mamos ir vaiko ryšį. Žiūrinėdami šią knygelę, mažyliai niekad nenuobodžiaus: kaskart atvertus naują puslapį mažos rankelės ras vis kitokią judančią detalę ar smagų liesti paviršių.

 

Žaisminga knygelė mažyliams padės įsiminti pirmuosius žodžius, skatins pažinti pasaulį ir lavinti akių ir rankų koordinaciją.

Palikite komentarą