Jūsų prekių krepšelis tuščias

„Silva rerum“ audioknyga – jau netrukus

„Silva rerum“ audioknyga – jau netrukus

Spalio 14 d. pasirodys Didžiąja Vilniaus saga vadinamo rašytojos Kristinos Sabaliauskaitės romano „Silva rerum“ pirmosios dalies audioknyga, kurią įgarsino aktorė Jovita Jankelaitytė. Visas tetralogijos dalis planuojama išleisti per ateinančių Vilniaus miesto jubiliejinių metų pirmąjį pusmetį. 

 

Praėjus beveik penkiolikai metų nuo pirmosios „Silva rerum“ dalies pasirodymo pristatoma audioknyga – visos kūrybinės komandos darbo rezultatas. Prie jos įrašymo prisidėjo ne tik įskaitantys balsai – aktoriai Jovita Jankelaitytė ir Darius Gumauskas, – bet ir kompozitorius Gediminas Gelgotas, kurio muzikiniai kūriniai taip pat skambės audioknygose. 

 

„Viena iš užduočių ruošiant šias audioknygas buvo noras, kad skaitytojams įsijungtų vaizduotė. Ir tikiuosi, kad ji tikrai įsijungs su šių nuostabių aktorių balsais, taip pat ir su muzika. Ir manau, kad mums tikrai pavyko sukurti tą atmosferą, kuri buvo, kai kūriau ir rašiau“, – sako K. Sabaliauskaitė.

 

Audioknygą bus galima įsigyti leidyklos „Baltos lankos“ interneto svetainėje baltoslankos.lt

 

Kristina Sabaliauskaitė – šiam formatui dabar atėjo laikas

 

Pati rašytoja kvietimų parengti audioknygą sako sulaukusi jau seniai, tačiau laikas tam iš tiesų atėjo tik dabar.

 

„Jau iš karto po pirmųjų „Silva rerum“ dalių pasirodymo vis sulaukdavau pasiūlymų parengti audioknygą. Tad kodėl taip ilgai delsiau? Dėl labai paprastos priežasties – aš nemoku daryti dalykų atmestinai. Visada turiu šimtu procentų padaryti viską, kas mano galiose, kad rezultatas garantuotų tą kokybę, kuri yra mano literatūroje. Būtent dabar pajutau, kad audioknygos tapo aktualios, kad pandeminiai pokyčiai, mūsų gyvenimo būdo pokyčiai vėl tarsi iš naujo šį žanrą išpopuliarina, o iš tiesų tiesiog sugrąžina tai, kas yra labai seniai pamiršta, – skaitymą balsu, kuris nuo XVIII–XIX a. buvo didžiausia prabanga, – sako rašytoja. – Be to, tikiuosi, audioknygos pravers ir žmonėms, varginamiems disleksijos – apie kurią pagaliau pradedame kalbėti be jokių tabu.“

 

Pirmosios dvi tetralogijos dalys skambės aktorės Jovitos Jankelaitytės balsu, o III ir IV knygos dalis įskaitė aktorius Darius Gumauskas.

 

Žodžio ir garso šokis

 

Visose tetralogijos dalyse klausytojai išgirs, kaip audioknygos tekstą papildo rašytojos parinkti ne tik istorinės muzikos intarpai, bet ir kompozitoriaus Gedimino Gelgoto šiuolaikinės klasikos kūrinių fragmentai.

 

„Kūrybinė kolaboracija su Gediminu Gelgotu buvo labai įdomi – atrodo, jog muzikinės frazės su mano romano frazėmis tiesiog pradeda alsuoti vienu ritmu, žodžiai ir muzika ima šokti kartu neužmindami vienas kitam ant kojos“, – apie muzikinius intarpus audioknygoje sako K. Sabaliauskaitė.

 

Pirmąją tetralogijos dalį audioformatu jau spalio viduryje bus galima įsigyti leidyklos puslapyje baltoslankos.lt. Visas keturias dalis planuojama turėti per ateinančių metų pirmą pusmetį.

 

Tetralogijos sėkmė užsienyje

 

Tetralogija „Silva rerum“ (2008–2016) sulaukė didelio užsienio skaitytojų dėmesio, pakartotinių leidimų ir kritikų pripažinimo. Latvijoje 2014 m. „Silva rerum“ romanai buvo išrinkti į visų laikų latvių mėgstamiausių knygų šimtuką. Lenkijoje 2016 m. pirmasis „Silva rerum“ romanas pateko į prestižinės Vidurio Europos literatūros premijos „Angelus“ finalą. 2018 m. „Silva rerum II“ Lietuvoje nominuotas Metų knygos rinkimuose istorinio romano kategorijoje.

 

Lietuvoje „Silva rerum“ ciklo romanai pelnė tokius literatūros įvertinimus kaip Jurgos Ivanauskaitės premija (2008), Metų knyga (2009, 2011), Liudo Dovydėno premija (2015). Autorė 2011 m. apdovanota Šv. Kristoforo statulėle už Vilniaus atspindžius literatūroje. Lietuvos skaitytojai, 2018 m. rinkdami 100-ą šimtmečio knygų, tetralogijai skyrė trečią vietą.

 

 

Palikite komentarą
Komentarai
2022-10-12 13:05
Nepaprastai laukiau ir pagaliau !  Ačiū visiems , prisidėjusiems prie šios knygos gimimo garsu .