Jūsų prekių krepšelis tuščias

Istoriniai romanai

Filtrai
Rodoma

XVIII a. Danijos dvaras. Šalį valdo psichiškai nesveikas karalius Kristijanas VII, prievarta apvesdintas su nepilnamete Anglijos princese Karolina Matilda. Bet tikroji valdžia, suprantama, yra įtakingų dvariškių rankose. Siekdami savo tikslų, jie nutaria karaliaus asmens gydytoju iš Altonos pakviesti daktarą Štruenzę, garsėjantį švietėjiškomis idėjomis. Tačiau dvariškių užmačioms lemta žlugti – žavus ir ryžtingas gydytojas ne tik įgyja karaliaus pasitikėjimą, tampa slaptuoju jo kabineto ministru, pasiryžusiu pakeisti Daniją, bet ir pakeri jaunąją karalienę. Tarp jųdviejų įsižiebia aistringa ir pražūtinga meilė.

Peras Olovas Enquistas (gim. 1934) lietuvių skaitytojams puikiai pažįstamas: išleisti jo romanai Išguitas angelas, Kapitono Nemo biblioteka, Blanša ir Marija, teatre pastatytos pjesės Lūšies valanda, Iš sliekų gyvenimo. Autorius du kartus apdovanotas Augusto premija – vienu reikšmingiausių apdovanojimų Švedijoje. Pirmą kartą už romaną Kapitono Nemo biblioteka, antrą – už romaną Asmens gydytojo viešnagė. Be daugybės kitų apdovanojimų, rašytojas pelnė ir Švedijos akademijos apdovanojimą, dar vadinamą „mažuoju Nobeliu“.
Romanas „Asmens gydytojo viešnagė“ išverstas daugiau nei į dvidešimt kalbų. Lietuviškai pirmą kartą išleistas 2002 metais.

€8,09

Ismailas – žmogus, atskirtas nuo savo istorijos. Dėl gimtąją šalį apėmusios audringos revoliucijos junystėje jis buvo priverstas palikti namus, atsisveikinti su mylimais žmonėmis. Po daugelio metų už tūkstančių kilometrų miršta jo tėvas. Tėvo palikimas – keistais rašmenimis primarginta užrašų knygelė. Tyrinėjant šią knygelę – mat ilgainiui ji atsiduria Ismailo rankose – jam pamažu atsivers nepaprasta istorija, atskleisianti ne tik jo paties, bet ir viso Irano praeitį.
Kaderas Abdolah – slapyvardis, skirtas autoriaus bičiuliams atminti: du pseudonimo dėmenys yra rašytojo draugų, kurie žuvo persekiojami dabartinio Irano režimo, vardai. Autorius gimė 1954 m. Irane. Teherane studijuodamas fiziką įstojo į pogrindinės kairiųjų partijos, kovojusios tiek su šacho diktatūra, tiek ir su vėlesniu ajatolų režimu, gretas, rašė straipsnius nelegaliam leidiniui. 1988 m. rašytojas pasitraukė iš tėvynės ir pasiprašė politinio prieglobsčio Nyderlanduose. Abdolah pasirinko rašyti svetima, išmokta olandų kalba, norėdamas Vakaruose įprasminti savo tėvynės dramą, turtingą kultūrą ir istoriją.

€4,63
Nuo: €0,00 Iki: €15,00
0 15