THE NEW YORK TIMES bestseleris
Aš esu Anė Vilks. Tavo...
– Žinau. Mano didžiausia gerbėja.
– Taip, – šypsodamasi patvirtino ji. – Teisingai.
Polas Šeldonas galvojo, kad pagaliau yra laisvas. Jis ką tik nužudė Mizerę Častein. Padaręs tai pajuto palengvėjimą ir džiaugsmą. Mizerė – pagrindinė jo romantinių bestselerių serijos veikėja, sukrovusi jam turtus. Bet dabar ji mirusi. Ir Polas gali pradėti rašyti rimtus kūrinius.
Ambicingus Polo planus pakoreguoja automobilio avarija. Sukaustytas įtvarais ir kamuojamas pragariškų skausmų jis atsipeikėja Uoliniuose kalnuose stovinčiame nuošaliame name. Šis, kaip netrukus paaiškėja, priklauso jo gelbėtojai Anei Vilks.
Geroji žinia, kad Anė anksčiau dirbo slauge ligoninėje ir namuose turi neišsenkančias skausmą malšinančių vaistų atsargas. Blogoji – ji nuo seno yra didžiausia Polo gerbėja. Ir, išsiaiškinusi, kaip Polas pasielgė su Mizere, moteriškė neapsidžiaugia. Greičiau jau atvirkščiai...
Anė reikalauja, kad Polas pratęstų pasakojimą apie Mizerę, parašydamas naują romaną. Patį geriausią ir skirtą tik jai vienai. Prie vežimėlio prikaustytas ir be vaistų gyventi negalintis vyras pateko į rimtą bėdą. Anės spaudimas yra labai atkaklus ir žiaurus. Tačiau rašytojai taip pat turi savų ginklų.
1987 m. dienos šviesą išvydęs kultinio siaubo istorijų kūrėjo Stepheno Kingo (g. 1947 m.) pasakojimas apie žymų rašytoją, tapusį savo didžiausios gerbėjos įkaitu, iš karto įsitaisė perkamiausių knygų sąrašų viršūnėse. Kupina įtampos, įtraukianti ir pašėlusiai baugi istorija tapo dar vienu daugelio mėgstamos Kingo kūrybos perlu, o romano motyvais sukurtas filmas „Mizerė“ 1991 m. sulaukė didelės komercinės sėkmės ir visuotinio kritikų pripažinimo.
„Vienas iš puikiausių kada nors parašytų siaubo trilerių, gal net pats geriausias Kingo romanas.“ The Guardian
„Tikėkitės ir pažinimo, ir malonumo, pasitikėkit natūraliai lyg Nemunas tekančiu pasakojimu, pasidžiaukit, kad įdomu, kad tiek gamtos grožio, tiek daug meilės, pasitikėjimo.“
Viktorija Daujotytė, Vilniaus universiteto profesorė emeritė
„Apie E. Orzeszkową visada galvoju su meile ir pagarba, ji man yra gėriui tarnaujančio rašytojo pavyzdys.“
Czesławas Miłoszas
Nemuno apylinkėse nuo seno pynėsi įvairių kartų ir luomų žmonių likimai. Ponai, bajorai ir valstiečiai per amžius gyveno greta, kai kurie iš jų atgulė ir į bendrą kapą, bet šeimyniniais santykiais susisaistyti vengė. Korčynskių Marta nepaklausė širdies balso ir neišdrįso tapti Anzelmo iš bajorkaimio žmona. Neišdrįso – ir visą gyvenimą gailėjosi. Po kelių dešimčių metų panaši dilema kyla Justinai iš nuskurdusių bajorų šeimos. Pamilusi žuvusio sukilėlio sūnų, užaugintą ir išauklėtą dėdės Anzelmo, ji turi apsispręsti, ar peržengs luominį slenkstį.
1888 m. parašytas giminių epas, apima kelias kartas, kelių šeimų linijas, jungiamas dramatiškų likimų: nuo prancūzmečio iki 1863-iųjų sukilimo, represijų po sukilimo, išardžiusių žmonių gyvenimus. Prieš skaitytoją skleidžiasi XIX a. antros pusės Lenkijos ir Lietuvos bajorų buitis ir jaudinančios istorijos.
Lenkų kalba rašiusi Eliza Orzeszkowa (1841 - 1910 m.) save laikė ir vadino litwinka (lietuvaite), o kūrinius pasirašinėjo Gabrielos Litwinkos slapyvardžiu. Rašytoja kurį laiką gyveno Vilniuje, čia atidarė knygyną-leidyklą. Aikštė su fontanu Vilniaus centre iki 1945 m. buvo vadinama jos vardu, o Kaune iki šiol tebėra sulietuvinta ir lietuvių kultūroje įsitvirtinusia Elizos Ožeškienės pavarde vadinama gatvė.
„Crime Debut“ ir „Readers’ Choice Awards“ – „Sisters in Crime“, The New York Times Book review „Editor’s Choice“, „Staff Picks“ laimėtoja.
„Puikiai parašytas, iki sielos gelmių sukrečiantis romanas, suteikiantis balsą visoms moterims, kurios taip ir negrįžo namo.“ – RED
Per savo aštuonioliktąjį gimtadienį, kišenėje turėdama tik 600 dolerių ir pavogtą fotoaparatą, Alisa Ly atvyksta į Niujorką, kur tikisi atrasti save ir susikurti naują gyvenimą. Tačiau vos po mėnesio ji tampa dar viena Džeine Dou – neatpažinta žmogžudystės auka.
Rubė Džouns taip pat bėga nuo praeities. Įveikusi pusę pasaulio, ji bando pradėti viską iš naujo, bet jaučiasi kaip niekad vieniša. Kol vieną rytą prie Hadsono upės randa Alisos kūną.
Nuo šio pirmojo sukrečiančio susidūrimo tarp dviejų moterų užsimezga neišardomas ryšys. Alisa įsitikinusi – Rubė gali įminti jos gyvenimo ir mirties paslaptį. O Rubė, nors ir sukrėsta to, ką tą rytą pamatė, niekaip negali liautis galvojusi apie nužudytą merginą. Bent jau kol suteiks Alisai tokią pabaigą, kokios ji nusipelnė.
„Kol nežinojai mano vardo“ skiriasi nuo kitų trilerių, pasakojančių apie žudiko paieškas. Tai galingas, viltingas romanas, klausiantis, kas buvo auka ir ko ji neteko.
Nuostabi knyga. Neįprasta, graži, feministinė, įtraukianti – verta visų įmanomų apdovanojimų. Man ji be galo patiko.
MARIAN KEYES, rašytoja
Išsiskiria iš daugelio trilerių tuo, kad dėmesį sutelkia ne į žudiką, o į auką ir jos gyvenimą. Ypač patiks „Numylėtųjų kaulų“ gerbėjams.
„GOOD HOUSEKEEPING“
Uždrausta meilė. Neįmanomas pasirinkimas...
„Šešėliai mėnesienoje“ – tai jaudinanti, be galo romantiška ir paslaptinga istorija apie meilę ir kelionę laiku.
Kai Piksė Teit iškviečiama į laukinę Kornvalio pakrantę išaiškinti keistos paslapties didingame Sent Sidvelo dvare, ji žino, kad niūriuose jo šešėliuose slepiasi kažkas itin mįslingo.
Vieną tamsią naktį daugiau nei prieš šimtą metų iš lovos dingo vaikas ir niekas jo daugiau nematė. Dabar Piksei reikia išsiaiškinti, kas nutiko tomis paskutinėmis mėnesienos nušviestos nakties valandomis.
Kai ji pasiners į praeitį, pradės skleistis paslaptys, aiškės meilės istorijos, ir galiausiai Piksė bus priversta priimti lemtingą sprendimą, visiems laikams pakeisiantį jos gyvenimą.
Nuostabūs personažai, jaudinanti meilės istorija ir užburianti paslaptis. Puikus stilius, įdėta daug širdies, tai nuostabi dovana skaitytojui.
TRACY REES, romano Eimė Snou autorė
Kvapą gniaužianti ir jausminga meilės istorija tikrai sudaužys širdį! Man labai patiko.
LIZ FENWICK, rašytoja
Santa Montefiore, rašytojos karjerą pradėjusi 2001-aisiais, kasmet išleidžia po naują knygą. Jos romanai išversti į 25 pasaulio kalbas, jų parduota daugiau nei 6 mln. egzempliorių. Lietuviškai išleista keliolika jos romanų: „Sodininkas iš Prancūzijos“, „Dvasių medis“, „Greisės gundymas“, „Čia ir dabar“ „Italė Brukline“, „Lauk manęs“ ir kt.
TARPTAUTINIS BESTSELERIS
„Viena išsamiausių ir suprantamiausių knygų apie dėmesio stokos sutrikimą.“
Publishers Weekly
Gaboras Maté yra gerbiamas gydytojas, neurologas, psichiatras ir psichologas, pats turintis dėmesio stokos sutrikimą (ADD). Knygoje „Išsiblaškę protai“ jis griauna mitą, kad dėmesio stokos sutrikimas yra genetiškai nulemtas. Dr. Maté mano, kad mūsų socialinė ir emocinė aplinka atlieka itin reikšmingą vaidmenį ne tik sukeliant, bet ir gydant šią būklę, ir suteikia tikros vilties bei patarimų tiek vaikams, tiek suaugusiesiems, kurie susiduria su šiuo sutrikimu.
Šiame vadove, padedančiame ne tik suprasti, kas yra dėmesio stokos sutrikimas, bet ir kaip jį gydyti, dr. Maté:
- įrodo, kad šis sutrikimas yra ne paveldima liga, o pagydomas sutrikimas;
- parodo, kad išsiblaškymas – tai psichologinis gyvenimo patirties rezultatas;
- padeda tėvams suprasti, kas lemia ADD turinčių jų vaikų elgesį, o suaugusiesiems, turintiems šį sutrikimą, – įgyti įžvalgų apie savo emocijas ir poelgius;
- optimistiškai vertina neurologinę raidą net ir suaugusiųjų amžiuje;
- pateikia patarimų, kaip skatinti šią vaikų ir suaugusiųjų raidą.
Knygą „Išsiblaškę protai“, kurioje sukaupta ilgametės gydytojo praktikos ir mokslinių tyrimų išmintis, būtina perskaityti tėvams ir visiems, kuriuos domina, kaip kūdikystėje patiriami išgyvenimai formuoja žmogaus smegenų biologiją ir psichologiją.
Dr. Gaboras Maté – garsus vengrų kilmės Kanados gydytojas, priklausomybių tyrimo ir gydymo specialistas, plačiai žinomas savo unikaliu požiūriu į dėmesio stokos sutrikimą ir tikėjimu, kad proto ir kūno sveikata yra glaudžiai susiję dalykai. Keletas dr. Maté parašytų knygų tapo bestseleriais, jie išleisti daugiau nei trisdešimčia kalbų.
Jis gimė 1944 m. Budapešte, Vengrijoje, ir yra išgyvenęs nacių genocidą. Jo seneliai iš motinos pusės buvo nužudyti Aušvice, kai jam buvo penki mėnesiai, teta dingo per karą, o jo tėvas patyrė priverstinius nacių darbus.
1957 m. jis su šeima emigravo į Kanadą. Baigęs Britų Kolumbijos universiteto Vankuveryje bakalauro studijas ir kelerius metus dirbęs vidurinėje mokykloje anglų kalbos ir literatūros mokytoju, jis nusprendė vėl studijuoti, kad įgyvendintų savo vaikystės svajonę tapti gydytoju.
Maté daugiau nei dvidešimt metų vadovavo privačiai šeimos gydytojo klinikai Rytų Vankuveryje. Septynerius metus jis taip pat buvo Vankuverio ligoninės paliatyviosios pagalbos skyriaus koordinatorius.
Dr. Maté yra parašęs penkias knygas, tarp jų – apdovanojimą pelniusią „Alkanų vaiduoklių karalystėje: artimos pažintys su priklausomybe“ (In the Realm of Hungry Ghosts: Close Encounters with Addiction). Jo darbai tarptautiniu mastu išleisti daugiau nei trisdešimčia kalbų.
Neįmanoma negirdėti, kaip plaka žemės širdis.
Įspūdingas, vaizduotę sužadinantis istorinis romanas apie sudėtingus šeimos santykius, uždraustą aistrą ir meilę savai žemei.
1845 m. Galisija.
Įgijęs teisės mokslų daktaro laipsnį, Andrė de Kastronavėjas grįžta į gimtąjį dvarą. Susitikimas su šeima džiaugsmingas, tačiau didžiausias jo troškimas – pamatyti vos vyresnę tetą Iriją, netikrą tėvo seserį, kurstančią Andrė širdyje toli gražu ne platonišką meilę.
Tuo tarpu negailestingas Ponferados verslininkas donas Isidras Ordasas Kastronavėjų žemėse įrengtose kasyklose užsiima nelegalia veikla, kol ši priveda iki tragedijos.
Kastronavėjų patriarchas donas Dositėjas šito taip lengvai nepaliks, nors jo paties šeimoje ir taip netrūksta tarpusavio konfliktų ir paslapčių.
Kova dėl žemės kontrolės, nepalaužiamo senelio Dositėjo palikimas ir neišvengiama dviejų giminių konfrontacija atskleidžia, kaip šeimos ryšiai gali būti ir palaiminimas, ir prakeiksmas, kaip ištikimybę gali greitai pakeisti išdavystės, kaip akimirksniu dūžta širdys ir negailestingai pareikalaujama aukų. O norint nutraukti užburtą nesutarimų ratą prireiks kraujo, drąsos ir nepajudinamos meilės.
Žiauriai įdomi istorija apie trylikametį, tapusį ryškiausia futbolo pasaulio žvaigžde!
Našlaitis Leonas leidžia dienas parke su draugais, kur spardo kamuolį, filmuoja įvairius triukus ir kelia į internetą. Įrašus pastebėjęs sporto agentas nė neabejoja suradęs tikrą futbolo talentą. Leonas pakviečiamas į „Hammersmith“ akademiją ir netrukus jo vardą sužino visas futbolo pasaulis. Tačiau būti žvaigžde ir siekti futbolo aukštumų, pasirodo, nėra taip jau paprasta. Galbūt gyvenimas ne vien tik futbolas? Leono gyvenime tikrai netrūksta paslapčių ir iššūkių...
Futbolo pasaulio užkulisiai - konkurencija, intrigos ir draugystės, noras būti geriausiam ir nesėkmių baimė, jaunuolio brendimo iššūkiai ir šeimos paslaptys susipina šioje meistriškai parašytoje knygoje.
2024 metais skirtas Topelijaus apdovanojimas už geriausią metų knygą jaunimui Suomijoje
Jukka Behm (g. 1973) – suomių vaikų ir jaunimo knygų rašytojas, už savo kūrybą pelnęs ne vieną įvertinimą. Jo knyga „Nerealusis Leonas“ buvo pastebėta skaitytojų ir kritikų, sulaukė vertimų į keletą užsienio kalbų.
Turtingiausia Jungtinių Amerikos Valstijų moteris Mardžorė Meriveter Post savo prabangiuose Mar-a-Lago rūmuose sutiko ir priėmė ne vieną JAV prezidentą, ji betarpiškai bendravo su įtakingais valstybės veikėjais ir ryškiausiomis pramogų pasaulio žvaigždėmis. Vaikystėje tėčio Čarlzo Viljamo Posto daržinėje Mardžorė klijavo Post javainių dėžes, o tapusi kompanijos paveldėtoja, dar nė trisdešimties nesulaukusi susikrovė įspūdingus turtus ir visiems laikams pakeitė amerikiečių gyvenimo būdą!
Vis dėlto jos gyvenime netrūko išbandymų. Keturis kartus tekėjusi, Mardžorė ieškojo laimės su kilmingu vakarėlių liūtu, persekiojamu demonų, su charizmatišku išdaviku finansininku, su kai ką nutylėjusiu tarptautiniu diplomatu ir su bonvivanu, kurio šokiruojančios paslaptys sukrėtė visą JAV visuomenę.
Mardžorė Meriveter Post gyvenime vadovavosi keliomis paprastomis taisyklėmis: visada galvok savo galva, niekada nemanyk, kad sėkmė yra savaime suprantamas dalykas, ir sunkiai dirbk. Net kai tave visi vadina Amerikos karaliene. Ji troško mylėti ir nesitenkinti jai numatytu žmonos, motinos ir šeimininkės vaidmeniu. Ir taip įėjo į istoriją.
Tarptautiniais bestseleriais „Išdaviko žmona“, „Imperatorienė Sisi“, „Kur krenta šviesa“, „Karalienės likimas“ ir kt. pasaulinę šlovę pelniusi Allison Pataki knygoje „Įstabūs Mardžorės Post gyvenimai“ nupiešė savo laikmetį pranokusios moters intymų portretą, sykiu sukūrė įstabią istoriją apie moterį, pakeitusią pasaulį.
Allison Pataki yra New York Times bestselerių „Išdaviko žmona“, „Imperatorienė Sisi“, „Kur krenta šviesa“, „Karalienės likimas“, taip pat memuarų „Griuvėsių grožis“ bei dviejų vaikiškų knygų „Nelė užkariauja Niujorką“ bei „Popė užkariauja Paryžių“ autorė. Jos romanai išversti į daugiau nei dvidešimt kalbų.
Buvusi naujienų žurnalistė ir prodiuserė, „The New York Times“, „ABC News“, „The Huffington Post“, „USA Today“, „Fox News“ ir kt. bendradarbė. Su pagyrimu baigė Jeilio universiteto anglų kalbos studijas ir kelerius metus dirbo žurnaliste, paskui pradėjo rašyti grožinės literatūros kūrinius. Allison Pataki yra Istorinio romano draugijos narė, gyvena Čikagoje su vyru ir dukra.
Puikus romanas! Jei norite daugiau sužinoti apie XX amžių, jis kaip tik jums. Ir jei ieškote genialios, nuostabios ir stiprios moters pavyzdžio, kuris jus įkvėptų, Mardžorė Post kaip tik tokia. Pataki plunksna geba kiekvieną veikėjos ilgo ir sudėtingo gyvenimo skyrių parodyti patraukliai. Mardžorės meilės istorija ir žavi, ir skaudi. Keturi jos vyrai neįstengė iš tikrųjų mylėti tokios turtingos ir stiprios moters. Tačiau ji nepripažįsta pralaimėjimo ir galiausiai tampa tikros Amerikos didmoterės idealo simboliu.
Istorinio romano draugija
Allison Pataki kviečia skaitytoją į ištaigingą kelionę po įspūdingas vietoves bei prabangius dvarus, jos metu sumaniai atskleidžia, kaip kukli gyvenimo pradžia pagimdė Mardžorės Post troškimą tapti kitokia paveldėtoja, nei anuomet buvo įprasta. Ji pati skinasi kelią pasaulyje, puikiai suvokdama, ką jame palieka.
Fiona Davis, rašytoja
„Įstabūs Mardžorės Post gyvenimai“ – tai tikras detalaus aprašymo ir nepriekaištingo istorijos tyrimo triumfas. Istorinio romano mėgėjams patiks ši įtraukianti ir įspūdinga duoklė nuostabiajai Mardžorei Meriveter Post.
Chanel Cleeton, rašytoja
Tokių akimirkų nė nesugalvotum! Pataki pasakojimas kupinas įspūdingų Post nuotykių – kone kiekviename žingsnyje daug pinigų, dideli namai ir dideli brangakmeniai, tačiau autorė siekia atskleisti asmeninę Post pusę ir parodyti ją ne vien kaip turtingą paveldėtoją. Post – ne eilinė istorijos milžinė. Ji pranoko savo laikmetį.
Town & Country
Jolita Herlyn, Hamburge gyvenanti lietuvių rašytoja, viena skaitomiausių grožinės literatūros autorių Lietuvos bibliotekose, pristato jau keturioliktą savo romaną, kupiną paslapčių, nuotykių, mistikos, gyvenimo geismo ir brandžios išminties. Į jį autorė įtraukė ir netikėčiausias asmenines patirtis.
„Nepažįstamosios“ veikėjams amžius – ne kliūtis švęsti gyvenimą kaip spalvingą nuotykį, kupiną lemtingų sutapimų ir susitikimų. Šie likimo bendrakeleiviai įvaldę vienatvės meną, bet juos sieja ir nuoširdžios žmogiškos bendrystės ilgesys.
Išėjusio į pensiją žymaus Hamburgo plaštakų chirurgo dienos vienodos ir nuobodžios. Martinas gyvena prisiminimais apie žmoną, geriausios jo draugės – paties mintys.
Kartą paplūdimyje prie Elbės vyras pamato moterį, kurią, jo manymu, jau buvo sutikęs. Tačiau nepažįstamoji kategoriškai tai neigia. Ar ji sako tiesą? O gal tos dvi moterys tik panašios kaip du vandens lašai?
Nepažįstamosios paslaptis Martiną taip apsėda, kad jis žūtbūt pasiryžęs ją atskleisti.
Gyvenimas įgyja ne tik tikslą ir prasmę, bet ir netikėtą pagreitį. Įvykiai vyte vejasi vienas kitą...
„Tai geriausias J. Herlyn romanas, primenantis mano mėgstamiausių impresionistų paveikslus, kuriuose ir ryškios spalvos, ir kone perregimas vaiskumas, ir viską gaubiantis mistikos rūkas. Ypatinga paslaptingumo nuotaika, kurią autorei puikiai pavyko pagauti, įtraukia ir skaitytoją...“
I. Buivydaitė
Daktaro patarimai nuo rytietiškų gydymo būdų iki kovos su amžėjimu metodų.
Liaudies išmintis byloja: jei senelis per aštuoniasdešimtąjį gimtadienį užpūtė visas žvakutes, testamentu domėtis dar per anksti.
Gydytojas neurologas Jokūbas Fišas, bestselerio „Aštrus protas sveikame kūne“ autorius, žaismingai pasakoja apie svarbiausius profilaktikos, sveikatinimo ir gydymo principus, kuriuos kruopščiai rinko per visą savo karjerą.
Kaip išsaugoti sveikatą (ir nugyventi 100 metų) – atsakymas į šį visais laikais svarbiausią klausimą keitėsi su kiekviena karta.
Tai kiaušiniai pats blogiausias mitybos pasirinkimas, tai kiaušiniai sveikiausias maisto produktas. Tai fizinis aktyvumas atima gyvybines jėgas ir išsekina žmogų, tai jis yra sveikatos pagrindas. Buvimas saulėje – prasčiokų problema? Ne, saulės vonios naudingos ir svarbios! O jau ligoniams į pirtį kategoriškai negalima? Daugybė ligų kaip tik bijo pirties lyg šėtonas kryžiaus. Psichologo ar psichoterapeuto konsultacija – silpnumo ir ištižimo ženklas? O kristi kaip lapui perdegus – tai jau jėga?!
TURTINGOJE IR PRAKTIŠKAI IŠBANDYTOJE DAKTARO GYDYMO BŪDŲ KOLEKCIJOJE VERTINGOS ŽINIOS IR P ATARIMAI APIE:
• mikrobiotos puoselėjimą,
• ląstelių baterijų įkrovimą,
• uždegimo mažinimą,
• miegą ir sapnus,
• karališkąją antioksidantų gvardiją,
• senus, bet labai novatoriškus gydymo būdus,
• hormonų balanso palaikymą,
• internetą ir demenciją,
• pirties karštį ir ledinio vandens šaltį,
• psichinės būsenos stabilumą,
• ląstelių valymą
• ir kitas sveiko bei džiaugsmingo gyvenimo taisykles.