Jūsų prekių krepšelis tuščias
Pirmą kartą išleistas 1965 m. šis kūrinys nebuvo deramai įvertintas. Antram gyvenimui jis prikeltas 2003 m., kai pasirodė „New York Books Review Classics“ serijoje. Nuo to laiko apie jį šneka visas literatūros pasaulis. Pastaruoju metu jam skirta ir daug tarptautinių apdovanojimų, knyga išversta į kelias dešimtis pasaulio kalbų, o jos autorius drąsiai lyginamas su JAV rašytojais klasikais: ...

Pirmą kartą išleistas 1965 m. šis kūrinys nebuvo deramai įvertintas. Antram gyvenimui jis prikeltas 2003 m., kai pasirodė „New York Books Review Classics“ serijoje. Nuo to laiko apie jį šneka visas literatūros pasaulis. Pastaruoju metu jam skirta ir daug tarptautinių apdovanojimų, knyga išversta į kelias dešimtis pasaulio kalbų, o jos autorius drąsiai lyginamas su JAV rašytojais klasikais: Williamu Faulkneriu, Johnu O'Hara, Raymondu Carveriu.

Viljamas Stouneris, sunkią vaikystę praleidęs vienoje Misūrio fermų, tėvų išsiunčiamas į koledžą studijuoti agronomijos, tačiau vaikino gyvenimą aukštyn kojom apverčia... septyniasdešimt trečias Šekspyro sonetas. Ir jis, paklusdamas savo širdžiai, prieš tėvų valią žengia pirmą savarankišką žingsnį. Tačiau, nors ir tapęs studentų mėgstamu profesoriumi, jis niekada neranda sau vietos išoriniame pasaulyje. Galiausiai užsidaręs savy Stouneris išaukština stojišką savo prosenių laikyseną ir susitaiko su vienatve. Stouneris – ne tik archetipinis amerikietis, bet ir egzistencinis herojus, radęs atšiaurią vienatvės paguodą negailestingame pasaulyje. Jį galima pavadinti tikru Didžiojo Getsbio antipodu.

Johnas Edwardas Williamsas (1922–1994) – JAV rašytojas, anglų literatūros profesorius, labiausiai išgarsėjęs romanais „Stouneris“ (1965) ir „Augustas“ (1972). Jo kūryba negausi – parašė keturis romanus ir porą eilėraščių rinkinių. Tačiau kiekvienas autoriaus kūrinys pasižymi ypatinga literatūrine verte.

€7,65
Informacija

Informacija apie prekę
Elemento pavadinimas Elemento reikšmė
Leidykla „Baltų lankų“ leidyba
Kalba Lietuvių
Vertėjas Violeta Tauragienė
Leidimo metai 2022
Versta iš anglų
Pavadinimas originalo kalba Stoner
ISBN 9786094795602
Trukmė 9 val. 38 min.
Amžius 18+
Komentarai

Komentarai
Jolanta Ceponiene
2023-01-29 22:52
Suklausiau per vieną sekmadienį. Rekomenduoju, nenusivilsite.
Ar pravertė komentaras? Taip Ne (0/0)
Jurgita Vosylė
2022-08-30 00:07
Tai buvo pirmoji mano audioknyga. Atrodo istorija tokia nieko įpatingo, jokios intrigos, tiesiog vieno žmogaus viso gyvenimo istorija, dėstoma lėtai, ramiai, panardinanti į gilias mintis, perteikiama meilė literatūrai, dėstytojo darbo niuansai, šeimyninės problemos, uždraustos meilės saldumas, pasirinkimai, sprendimai, liga, išeitis... knygą gal būtų buvę sunkiau prisiversti skaityti, bet ta melancholija užliūliavo mane, tad puikiai susiklausė! Istorija paprasta, bet knyga ne prasta. Kažkaip liko ji man ne tik galvoje, bet ir širdy...Įgarsinimas puikus, ačiū Juozui!
Ar pravertė komentaras? Taip Ne (6/0)
Pateikti komentarą
  • Komentarus rašyti gali tik registruoti vartotojai
*
*
  • Blogai
  • Puiku
Susisiekite

*
*
*
Informacija apie prekę
Elemento pavadinimas Elemento reikšmė
Leidykla „Baltų lankų“ leidyba
Kalba Lietuvių
Vertėjas Violeta Tauragienė
Leidimo metai 2022
Versta iš anglų
Pavadinimas originalo kalba Stoner
ISBN 9786094795602
Trukmė 9 val. 38 min.
Amžius 18+