Jūsų prekių krepšelis tuščias
Ji buvo apkaltinta mylimojo žmogžudyste ir pasmerkta mirti. Viskas, kas jai liko, – tai nepaprasta gyvenimo istorija, nepanaši nei į vieno iš mūsų.Viename 1829–ųjų Islandijos šiaurės slėnyje religinga šeima į namus įpareigojama priimti nuteistąją Agnes Magnusdotir ir padėti jai pasiruošti mirties bausmei. Tačiau žudikę, daugelio laikomą beprote ir pasileidėle, užjausti sunku. Namuose įsivyrauja

Ji buvo apkaltinta mylimojo žmogžudyste ir pasmerkta mirti. Viskas, kas jai liko, – tai nepaprasta gyvenimo istorija, nepanaši nei į vieno iš mūsų.

Viename 1829–ųjų Islandijos šiaurės slėnyje religinga šeima į namus įpareigojama priimti nuteistąją Agnes Magnusdotir ir padėti jai pasiruošti mirties bausmei. Tačiau žudikę, daugelio laikomą beprote ir pasileidėle, užjausti sunku. Namuose įsivyrauja verianti tyla, retkarčiais perskrodžiama pranašiško kranklių klyksmo.
Atšiaurų Islandijos kraštovaizdį keičiant metų laikams, Agnes prakalbina dvasininkas Totis. Moteris pamažu atskleidžia savo ilgesio, meilės ir išdavysčių kupiną istoriją. Slėnio gyventojams kyla vis daugiau aitrių abejonių: ar Agnes tikrai galėjo nužudyti tą, kurį besąlygiškai mylėjo? Kas ji yra iš tiesų – nusidėjėlė ar neteisingai apkaltintoji?

Hannah Kent sodriu stiliumi, takia ir vaizdinga kalba, žadą atimančiais islandiškos gamtos aprašymais į vieną audinį suaudžia tikrus įvykius ir fikciją apie Islandijoje įvykdytą paskutinę mirties bausmę, apie moterį, bet kokia kaina norėjusią išlaikyti asmeninę laisvę, ir apie įstatymus, kurie bejėgiai prieš tikrąsias žmogiškąsias patirtis.


„Nuostabi knyga. Skaitydamas buvau jos apsėstas, o perskaitęs likau sudaužyta širdimi.“
Donal Ryan

„Kruopštus tyrimas. Praeitis taip stipriai sužadinama, rodos, imsi ir užuosi...“
The Guardian

„Paskutinėse apeigose“ pasakojama istorija yra dviem šimtmečiais nutolusi nuo mūsų laike ir erdvėje. Paradoksalu, kaip šis faktas paverčia ją kiekvienam iš mūsų artima patirtimi…“
Sydney Morning Herald

„Užburiantis ir jautrus romanas. Iš tų, kurie įsiskverbia po oda, sujudina kraują ir širdį priverčia plakti greičiau. Virtuoziškas debiutas.“
Megan Abbott

Hannah Kent gimė 1985 m. Adelaidėje, Australijoje. Jos debiutinis romanas „Paskutinės apeigos“ sulaukė didžiulės tarptautinės sėkmės, yra apdovanotas daugybe literatūros premijų, išverstas į daugiau nei dvidešimt kalbų. Ši knyga lyginama su tokių rašytojų kaip Margaret Atwood ir Peter Carey kūryba.

€10,99
Informacija

Informacija apie prekę
Elemento pavadinimas Elemento reikšmė
Leidykla „Baltų lankų“ leidyba
Kalba Lietuvių
Vertėjas Jovita Groblytė-Hazarika
Leidimo metai 2022
Versta iš anglų
Pavadinimas originalo kalba Burial Rites
ISBN 9786094795244
Trukmė 9 val. 39 min.
Amžius 18+
Komentarai

Komentarai
Simona Kalvelytė
2023-05-12 19:07
Niūrus pasakojimas, prislegiantis žmogaus tamsumu. Tačiau tai yra geroji šios knygos pusė, nes to ir tikėjausi žinodama, jog siužetas sukasi apie mirties bausmės laukimą. Apie džiaugsmą ir ramybę čia nėra ko ir kalbėti. O dar tokiais laikais, kai gyvenimas ir šiaip daug vilties neteikė.

Buvau prisiklausiusi labai gerų atsiliepimų ir galbūt dėl to tikėjausi per daug. Nes nepaisant puikiai sukurtos nuotaikos ir įtaigių personažų, pasakojimui pritrūko gylio. Tokio, kuris būtų privertęs sudrebėti širdį dėl vargšės Agnes. Nesudrebėjo. Tas gylis prapuolė turbūt kažkur tarp padrikų veikėjų pokalbių, pasimetė nelaimingos meilės istorijoje, kurioje viskas taip pažįstama ir nuspėjama.

Ir vis dėlto, užginčyti autorės talento tikrai negalima vien už tiksliai sukurtą nuotaiką, nenuobodų ir atmosferišką gamtos atvaizdavimą.
Ar pravertė komentaras? Taip Ne (0/1)
Pateikti komentarą
  • Komentarus rašyti gali tik registruoti vartotojai
*
  • Blogai
  • Puiku
Susisiekite

*
*
*
Informacija apie prekę
Elemento pavadinimas Elemento reikšmė
Leidykla „Baltų lankų“ leidyba
Kalba Lietuvių
Vertėjas Jovita Groblytė-Hazarika
Leidimo metai 2022
Versta iš anglų
Pavadinimas originalo kalba Burial Rites
ISBN 9786094795244
Trukmė 9 val. 39 min.
Amžius 18+