Jūsų prekių krepšelis tuščias
Kontroversiška istorija apie XX amžiaus mados legendą – Chanel.Pirmojo pasaulinio karo pabaigoje Gabrielle (Coco) Chanel iš esmės pakeitė moterų drabužius. Tačiau tai buvo tik regimiausia sudėtingų pokyčių, prie kurių ji prisidėjo, dalis. Savo netradiciniu ir neįprastu gyvenimu – iš žeminančio skurdo į mados viršūnę – Chanel padėjo sukurti modernios moters sampratą. Ši ypatinga biografija iškelia

Kontroversiška istorija apie XX amžiaus mados legendą – Chanel.

Pirmojo pasaulinio karo pabaigoje Gabrielle (Coco) Chanel iš esmės pakeitė moterų drabužius. Tačiau tai buvo tik regimiausia sudėtingų pokyčių, prie kurių ji prisidėjo, dalis. Savo netradiciniu ir neįprastu gyvenimu – iš žeminančio skurdo į mados viršūnę – Chanel padėjo sukurti modernios moters sampratą.

Ši ypatinga biografija iškelia aikštėn stulbinantį gyvenimą ir parodo, kaip įtakingiausia savo amžiaus dizainerė virto maištingo ir pažangaus stiliaus ikona. Jos legendą kūrė gausybė meilės romanų: sąmojinga, savita, kerinti Chanel tapo ne vieno garsaus menininko, tarp jų – Stravinskio, Picasso ir Dali, mūza, globėja ar meiluže. Tačiau skaudžiausių detalių nepastebėjo nė vienas ankstesnis biografas.

Remdamasi naujai atrastais meilės laiškais, policijos įrašais ir interviu, Lisa Chaney atskleidžia tiesą apie Chanel priklausomybę nuo narkotikų ir romanus su moterimis. Ji taip pat galutinai atsako į seniai ramybės nedavusį klausimą apie Chanel meilužį vokietį: ar jis buvo nacių šnipas?
Čia atskleidžiamas Chanel paveikslas – skandalingas, jis paslaptingesnis ir tamsesnis negu bet kurioje kitoje iki šiol parašytoje biografijoje.

„Solidi ir išsami knyga apie vieną paslaptingiausių dizainerių."
Vogue

„Nagrinėdama atrastus meilės laiškus, asmeninius dienoraščius ir atsiminimus, cituodama pačios Chanel žodžius knygos autorė Lisa Chaney atskleidžia už mados ikonos besislepiančią moterį – jos pažeidžiamumą, vienišumą, neviltį. Itin svarbios autorės įžvalgos apie Chanel vaidmenį kuriant modernios, nepriklausomos moters, kuri garbina ir grožį, ir patogumą, įvaizdį."
Library Journal

„Gili ir įspūdinga biografija, parašyta pasitelkiant naujus, anksčiau nepublikuotus šaltinius, apie prieštaringą, tačiau vienareikšmiškai talentingą moterį, kurios vardas visuomet išliks rafinuotumo ir originalumo sinonimas."
Booklist


Knygos autorė Lisa Chaney – meno ir literatūros istorikė. Ji rengė radijo ir televizijos laidas kultūros istorijos temomis, rašė straipsnius tokiems dienraščiams, kaip „The Sunday Times", „The Spectator", „The Guardian“ ir kt. „Chanel. Intymus gyvenimas" – trečioji autorės knyga.

€11,19
€13,99
Informacija

Informacija apie prekę
Elemento pavadinimas Elemento reikšmė
Leidykla „Baltų lankų“ leidyba
Kalba Lietuvių
Vertėjas Aistė Černiauskė
Leidimo metai 2022
Versta iš anglų
Pavadinimas originalo kalba Chanel. An intimate life
Amžius 18+
ISBN 9786094795947
Trukmė 17 val. 12 min.
Komentarai

Komentarai
Simona Kalvelytė
2023-11-16 10:03
Gali visai nesidomėti mada ir vis tiek žinoti kas yra Chanel. Tokie vardai, tokie žmonės yra įdomūs nesvarbu kuo užsiimtų. Tad ir man, šiaip jau tikrai ne mados entuziastei, buvo smalsu kokia asmenybė sukūrė tokią imperiją. Iki šiol puikiai žinojau apie Chanel No. 5, mažą juodą suknelę ir dygsniuotas rankines aukso grandinėlėmis, bet mažai ką tegalėjau pasakyti apie jų kūrėją – Gabrielle Coco Chanel.

Knygoje tikrai daug informacijos tiek apie pačią Coco, tiek apie mados raidą, veikiamą ir karų, ir kitų veiksnių, aukštuomenę ir menininkus.

Tačiau bendrai leidinys kiek padrikas, kai kurių veikėjų gyvenimo istorijos, mano nuomone, pernelyg išplėtotos, nieko nepriduodančios pagrindiniam pasakojimui. Tokia šiek tiek enciklopedija, šiek tiek romanas, bet nei vienas iki galo.:)
Ar pravertė komentaras? Taip Ne (0/0)
Pateikti komentarą
  • Komentarus rašyti gali tik registruoti vartotojai
*
  • Blogai
  • Puiku
Susisiekite

*
*
*
Informacija apie prekę
Elemento pavadinimas Elemento reikšmė
Leidykla „Baltų lankų“ leidyba
Kalba Lietuvių
Vertėjas Aistė Černiauskė
Leidimo metai 2022
Versta iš anglų
Pavadinimas originalo kalba Chanel. An intimate life
Amžius 18+
ISBN 9786094795947
Trukmė 17 val. 12 min.