Jūsų prekių krepšelis tuščias

Atsiprašome, prekės jau nebeturime

Albume „Lietuvių tautinis kostiumas“ pristatomas išeiginis lietuvių tautinis kostiumas ir jo istorija. Šiandien toks kostiumas laikomas kultūros paveldu, bet kadaise juo puošėsi, didžiavosi ir jį saugojo. XIX amžiuje tautinio kostiumo kūrėjai turėjo vienintelį įkvėpimo šaltinį – tai kaimo žmonių šventinė apranga, sukurta jų pačių rankomis, įkvėpta gamtos ir papročių.

Tik pagalvokite, kokia tai būtų prabanga šiomis dienomis! Bent jau iki XX amžiaus pradžios drabužiai buvo siuvami rankomis konkrečiam asmeniui. Iš namie austų, labai kokybiškų lininių bei vilnonių audinių. O puošiami savo darbo nėriniais, siuvinėjami. Tais laikais, kaip ir šiandien, moterys ir merginos labai mėgo įvairius aprangos priedus, moderniai vadinamus aksesuarais. Kasdien moterys gaubėsi skaromis, rišosi prijuostes ir vilkosi liemenes, o vyrai dėjosi kepures, vietoj diržo ant liemens juosėsi namie austas juostas. Švenčių proga merginos mokėjo pasigražinti juostomis, karūnėlėmis su kaspinais, nuometais, kepurėlėmis, riešinėmis ir pan. Vyrai užsidėdavo puošnias skrybėles, o batų aulus papuošdavo juostelėmis. Suprantama, kostiumo stilių lėmė to meto mada, miestiečių rengimosi tradicijos. Vienaip liaudies drabužiai atrodė Rytų Lietuvoje, kitaip Vakarų. Albume apžvelgti visi Lietuvos regionai ir juose dėvimo kostiumo ypatybės.

Įsigyti ar bent pavartyti albumą „Lietuvių tautinis kostiumas“ verta ne tik tiems žmonėms, kuriems rūpi liaudies menas, kultūra, bet tiems, kurie domisi mada, jos istorija. Albumas taps įkvėpimo ir idėjų šaltiniu visiems, kas nori atrodyti autentiškai ir originaliai. Juk jis gausiai iliustruotas nuotraukomis ir piešiniais. Šį leidinį su pasididžiavimu galima įteikti ir padovanoti užsieniečiui, nes visa informacija pateikta dviem kalbomis: lietuvių ir anglų.
€13,88
Išparduota
Informacija

Informacija apie prekę
Elemento pavadinimas Elemento reikšmė
Leidykla „Baltų lankų“ leidyba
Puslapių skaičius 246
Viršelio tipas Kietas
Kalba Lietuvių
Amžius 18+
Leidimo metai 2008
ISBN 9789955231660
Komentarai

Pateikti komentarą
  • Komentarus rašyti gali tik registruoti vartotojai
*
*
  • Blogai
  • Puiku
Susisiekite

*
*
*
Informacija apie prekę
Elemento pavadinimas Elemento reikšmė
Leidykla „Baltų lankų“ leidyba
Puslapių skaičius 246
Viršelio tipas Kietas
Kalba Lietuvių
Amžius 18+
Leidimo metai 2008
ISBN 9789955231660