Jūsų prekių krepšelis tuščias
Albert'o Camus romanas „Svetimas“ (1942) rašytojui pelnė pasaulinį pripažinimą. Pagrindinio veikėjo Merso santykis su supančiu pasauliu pažeidžia visuomenės taisykles ir paverčia jį „svetimu“. Tai knyga apie neįveikiamą individo vienatvę inertiško abejingumo, absurdo akivaizdoje.Prancūzų rašytojo Albert'o Camus (Alberas Kamiu, 1913–1960) karta brendo dviejų pasaulinių karų kanonados, atominės ...

Albert'o Camus romanas „Svetimas“ (1942) rašytojui pelnė pasaulinį pripažinimą. Pagrindinio veikėjo Merso santykis su supančiu pasauliu pažeidžia visuomenės taisykles ir paverčia jį „svetimu“. Tai knyga apie neįveikiamą individo vienatvę inertiško abejingumo, absurdo akivaizdoje.

Prancūzų rašytojo Albert'o Camus (Alberas Kamiu, 1913–1960) karta brendo dviejų pasaulinių karų kanonados, atominės bombos apokalipsės ir Holokausto košmaro laiku. A. Camus tapo vienu svarbiausių savo kartos kultūros mokytojų, intelektualinių vadovų, moraline sąžine. Savo kūryba jis išreiškė naujosios epochos dvasią ir galią, o jo jaunatviškas entuziazmas, neabejotinas intelektualinis autoritetas ir meninis principingumas pradėjo ligi šiol tebesitęsiančią draugystę su skaitytojais. Absurdas, maištas, istorija ir mirtis – svarbiausios temos, plėtojamos visame A. Camus kūrybiniame palikime. 1957 m. rašytojas buvo apdovanotas Nobelio literatūros premija.

€6,99
Informacija

Informacija apie prekę
Elemento pavadinimas Elemento reikšmė
Leidykla „Baltų lankų“ leidyba
Kalba Lietuvių
Vertėjas Laima Rapšytė
Leidimo metai 2022
Versta iš prancūzų
Pavadinimas originalo kalba L'Etranger
ISBN 9786094795381
Trukmė 3 val. 25 min.
Amžius 18+
Komentarai

Komentarai
Simona Kalvelytė
2023-08-04 13:11
3,5

Šis kūrinys vienas tų, kuriems vos pasibaigus norisi klausti – ką, viskas? Toks, kurį skaitant kyla kažkoks nedidelis susierzinimas, nes atrodo, kad viskas užaštrinta, paryškinta – kad nebūna tokių žmonių, kurie iš oro ima ir kažką nužudo, kuriems viskas vis vien, kad juos už abejingumą teisia myriop.
O tuomet per kokią parą mintys susiguli ir iš perskaitytos knygos lieka esminės mintys apie mūsų pasaulį, tarpusavio santykius ir tą iš tikrųjų kažkur giliai budintį abejingumą.

Nesinori nieko nei pridėti, nei atimti iš Camus teksto. Ši knyga viena tų, kurias perskaityti reikia. Tuo labiau, kad daug laiko tai neatims.
O tada jau literatūrinio skonio reikalas kokį įvertinimą skirsite.:)
Ar pravertė komentaras? Taip Ne (0/0)
Vilma Alionienė
2023-05-22 20:56
Skaitymas tobulas
Ar pravertė komentaras? Taip Ne (1/0)
Pateikti komentarą
  • Komentarus rašyti gali tik registruoti vartotojai
*
  • Blogai
  • Puiku
Susisiekite

*
*
*
Apie autorių
Albert Camus

Prancūzų rašytojo Albert'o Camus (Alberas Kamiu, 1913-1960) karta brendo dviejų pasaulinių karų kanonados, atominės bombos apokalipsės ir Holokausto košmaro laiku. A. Camus tapo vienu svarbiausių savo kartos kultūros mokytojų, intelektualinių vadovų, moraline sąžine. Savo kūryba jis išreiškė naujosios epochos dvasią ir galią, o jo jaunatviškas entuziazmas, neabejotinas intelektualinis autoritetas ir meninis principingumas pradėjo ligi šiol tebesitęsiančią draugystę su skaitytojais. Absurdas, maištas, istorija ir mirtis – svarbiausios temos, plėtojamos visame A. Camus kūrybiniame palikime. 1957 m. rašytojas buvo apdovanotas Nobelio literatūros premija.

Informacija apie prekę
Elemento pavadinimas Elemento reikšmė
Leidykla „Baltų lankų“ leidyba
Kalba Lietuvių
Vertėjas Laima Rapšytė
Leidimo metai 2022
Versta iš prancūzų
Pavadinimas originalo kalba L'Etranger
ISBN 9786094795381
Trukmė 3 val. 25 min.
Amžius 18+