Jūsų prekių krepšelis tuščias
Literatūros vadovėlis 12 klasei I dalis parengtas pagal naująją literatūrinio ugdymo programą. Jame daug dėmesio skiriama istorinei ir kultūrinei situacijai apibūdinti. I dalyje kalbama apie XX a. vidurį, ypač dramatišką Europos ir Lietuvos kultūrai bei literatūrai laikotarpį - sovietinę okupaciją, Antrąjį pasaulinį karį, Holokaustą, pokario partizaninį pasipriešinimą, tremtį, didelės dalies rašytojų pasitraukimą į Vakarus. Šie įvykiai padarė tiesioginę įtaką literatūros procesams, kūrinių tematikai.
Lyginant su ankstesniu vadovėliu, papildytas skyrius apie egzistencializmą ir Albero Kamiu kūrybą, plačiau aptariamas romanas "Svetimas". Gerokai išsamiau apibūdinama kultūrinė aplinka sovietų ir vokiečių okupacijos metais detaliai aprašant Salomėjos Nėries politinę trajektoriją, rašytojų pasirinkimus karo pabaigoje ir pirmaisiais pokario metais: vieni apsisprendė priešintis sovietinei okupacijai su ginklu rankoje, kiti buvo išvežti į Sibirą, treti pasitraukė į Vakarų Europą, ketvirti sutiko kolaboruoti su sovietine valdžia, dar kiti liko Lietuvoje, bet nebūtinai pataikavo sovietinei valdžiai.
Šiame vadovėlyje atnaujinta Antano Škėmos kūrybinė biografija, pateikiamas naujas skyrius, kuriame analizuojama Mariaus Katiliškio kūryba daugiausia dėmesio skiriant romanui "Miškais ateina ruduo".
Vadovėlis taip pat papildytas portretiniais skyreliais apie Oną Šimaitę, Primą Levį, Juozą Lukšą-Daumantą. Labai sustiprinta metodinė vadovėlio dalis, atnaujinti klausimai ir kūrybinės užduotys.
Vadovėlį papildo Literatūros chrestomatija 12 klasei, I dalis, kurioje publikuojama daugiau literatūros kūrinių. Chrestomatijoje skiriama vietos literatūros kritikų nuomonėms bei atidesnei kai kurių tekstų analizei. Čia spausdinamus literatūros ir publicistikos kūrinius lydi su vadovėlio medžiaga suderinti klausimai ir užduotys.
€13,41
Išparduota
Informacija

Informacija apie prekę
Elemento pavadinimas Elemento reikšmė
Puslapių skaičius 200
Viršelio tipas Minkštas
Kalba Lietuvių
Klasė 12
Leidimo metai 2012
ISBN 9789955236009
Komentarai

Pateikti komentarą
  • Komentarus rašyti gali tik registruoti vartotojai
*
*
  • Blogai
  • Puiku
Susisiekite

*
*
*
Informacija apie prekę
Elemento pavadinimas Elemento reikšmė
Puslapių skaičius 200
Viršelio tipas Minkštas
Kalba Lietuvių
Klasė 12
Leidimo metai 2012
ISBN 9789955236009