Jūsų prekių krepšelis tuščias
1963-iaisiais, būdama dvidešimt trejų ir netekėjusi, Ani pasijunta nėščia. Tačiau kūdikio ji pasilikti negali. Prancūzijoje, kur tuo metu abortai draudžiami, ji mezgimo virbalu nesėkmingai bando nutraukti nėštumą. Paskui, apimta nevilties ir baimės, suranda nelegaliai abortus atliekančią moterį. Bet galiausiai, vos mirtinai nenukraujavusi, atsiduria ligoninėje. Šis tekstas užrašytas praėjus ...

1963-iaisiais, būdama dvidešimt trejų ir netekėjusi, Ani pasijunta nėščia. Tačiau kūdikio ji pasilikti negali. Prancūzijoje, kur tuo metu abortai draudžiami, ji mezgimo virbalu nesėkmingai bando nutraukti nėštumą. Paskui, apimta nevilties ir baimės, suranda nelegaliai abortus atliekančią moterį. Bet galiausiai, vos mirtinai nenukraujavusi, atsiduria ligoninėje.

Šis tekstas užrašytas praėjus beveik keturiasdešimčiai metų nuo jame aprašomo įvykio. Tai atsiminimais ir dienoraščio fragmentais paremtas pasakojimas apie traumą, Annie Ernaux nešiotą visus tuos metus. Ji atkakliai, su atida ir stojišku pasiryžimu išrašo savo patirtį, be gailesčio ją fiksuodama tarsi krištolas permatomais, taupiais sakiniais. Nelyg restauratorė ji sluoksnis po sluoksnio atidengia giliausias savo atminties kertes ir taip bando susitaikyti su vienu asmeniškiausių ir labiausiai sukrėtusių gyvenimo įvykių.

„Universalus, pirmapradis ir drąsus, „Įvykis“ yra įnirtingai trikdantis, nepaprastai svarbus kūrinys – tiek meno, tiek ir gyvenimo.“
Catherine Taylor

„Įvykio“ skaitymas prikausto ir tampa skausmingai neišvengiamas. Per Ani vienišumą su ja pajutau bendrystę. Jos išmintis, glaustas pasakojimas, pasišventimas rašyti apie mirtį ir gyvenimą verti padėkos.“
Daisy Hildyard

Annie Ernaux (Ani Erno, gim. 1940) – prancūzų rašytoja, autofikcinės, autobiografinės ir feministinės literatūros vėliavnešė. Studijavo Ruano, Bordo universitetuose. 1971 m. baigė šiuolaikinės literatūros pedagogiką ir iki 2000-ųjų dirbo mokytoja. Parašė per 20 kūrinių, pagal kai kuriuos jų (pvz., „Įvykis“, „Paprasta aistra“) pastatyti kino filmai. 2022-aisiais A. Ernaux apdovanota Nobelio literatūros premija. „Įvykis“ – pirmas autorės kūrinys, pasirodantis Lietuvoje beveik po trisdešimties metų pertraukos (po knygos „Sustingusi moteris“, Žaltvykslė, 1994).

€8,30
Informacija

Informacija apie prekę
Elemento pavadinimas Elemento reikšmė
Leidykla „Baltų lankų“ leidyba
Kalba Lietuvių
Vertėjas Violeta Tauragienė
Leidimo metai 2023
Versta iš prancūzų
Pavadinimas originalo kalba L'evenement
ISBN 9786094797231
Trukmė 2 val. 30 min.
Amžius 18+
Komentarai

Komentarai
Simona Kalvelytė
2023-04-29 12:20
Labai patiko pats pasakojimo stilius, tas šaltokas, tiriamai į save iš šalies žiūrintis žvilgsnis. Tai yra tai, ko iš knygos abortų tema nesitikėčiau, bet labai čia tinka.

Man atrodo, kad autorė visiškai atvira – nebandanti savęs pavaizduoti nei geriau, nei blogiau, o pademonstruoja save tokią, kokia yra, su visais troškimais ir tikslais, net jei jie ne visada protingi ar kilnūs.

Bet man labai norėjosi daugiau. Nors rašymo stilius taupus, bet nėra itin poetiškas, lakoniškas, atrodo, kad knyga galėjo būti ilgesnė. Man ji nutrūko staiga, palikdama besitikinčią daugiau.
Ar pravertė komentaras? Taip Ne (0/0)
Vilma Alionienė
2023-04-23 06:37
Patiko
Ar pravertė komentaras? Taip Ne (0/0)
Birutė Vijeikienė
2023-04-23 00:47
Labai jaudinanti, sukrečianti knyga, nors ir trumpa. Labai tiko Jolantos Dapkūnaitės balsas. Tikiuosi, ji ateityje įgarsins ir kitų knygų. Vienintelis minusas, kuris yra ir didelėje dalyje kitų Baltų lankų audioknygų, tie nukandžioti pirmieji skyrelių ar tai pastraipų žodžiai. Erzina, nors jau imu priprasti, nes daugelyje BL audioknygų daugiau ar mažiau tų nukandžiojimų. Vistik šis brokas piktina. Nes tai panašiai kaip įgyti popierinę knygą su ne visomis atspaustomis raidėmis. Juk mokame pinigus tikėdamiesi kokybės.
Ar pravertė komentaras? Taip Ne (2/0)
Pateikti komentarą
  • Komentarus rašyti gali tik registruoti vartotojai
*
  • Blogai
  • Puiku
Susisiekite

*
*
*
Informacija apie prekę
Elemento pavadinimas Elemento reikšmė
Leidykla „Baltų lankų“ leidyba
Kalba Lietuvių
Vertėjas Violeta Tauragienė
Leidimo metai 2023
Versta iš prancūzų
Pavadinimas originalo kalba L'evenement
ISBN 9786094797231
Trukmė 2 val. 30 min.
Amžius 18+