Jūsų prekių krepšelis tuščias
Silva Rerum – lotyniškai „daiktų miškas" – taip vadinta XVI-XVIII a. populiari, iš kartos į kartą perduodama Lietuvos bajorų „šeimos knyga", kur, be tokių reikšmingų gyvenimo įvykių kaip gimimo, vestuvių ir mirties datos, būdavo įrašomos ir įvairiausios sentencijos, eilėraščiai, patarlės, per iškilmes sakyti tostai, sveikinimo kalbos ir panegirikos. Tad ko baiminasi Jonas Motiejus Norvaiša ...

Silva Rerum – lotyniškai „daiktų miškas" – taip vadinta XVI-XVIII a. populiari, iš kartos į kartą perduodama Lietuvos bajorų „šeimos knyga", kur, be tokių reikšmingų gyvenimo įvykių kaip gimimo, vestuvių ir mirties datos, būdavo įrašomos ir įvairiausios sentencijos, eilėraščiai, patarlės, per iškilmes sakyti tostai, sveikinimo kalbos ir panegirikos. Tad ko baiminasi Jonas Motiejus Norvaiša kiekvieną kartą, kai atsiverčia šeimos silvą ir ima plunksną į rankas? Kristina Sabaliauskaitė, atgaivindama istorinio romano žanrą Lietuvoje, skaitytoją talentingai perkelia tiesiai į LDK XVII a. vidurio bajorišką atmosferą - su autentiškomis audinių faktūromis, spalvomis, brangakmenių žėrėjimu, patiekalų skoniais ir kvapais – ir dovanoja tikrą kelionę laike.

Net ir abejingi istorijai neturėtų likti abejingi šiai knygai. Ji – kiekvienam, kuris kada nors buvo įsivėlęs į gatvės muštynes, norėjo pasiųsti viską ir visus po velnių ar tiesiog bijojo būti prarytas kasdienybės liūno; kiekvienam, kuris kada nors bandė žvelgti baimei tiesiai į akis, buvo išgąsdintas netikėtai išsipildžiusios slapčiausios svajonės ar abejojo savimi.

Nuskambėjus paskutiniam audioknygos skyriui jūs visiškai kitomis akimis žvelgsite į Žemaitijos girias, Vilniaus gatves ir nekaltai čirškiančius žvirblius. O galbūt net pradėsite kišenėje prietaringai nešiotis mažytį veidrodėlį – dėl viso pikto...Audioknygoje „Silva rerum" skambėjo kompozitoriaus Gedimino Gelgoto kūriniai „Transitory" ir „Sanctifaction", atliekami Roman Patkolo (kontrabosas) ir Gedimino Gelgoto (balsas, fortepijonas).

Taip pat XVI ir XVII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės muzika iš leidyklos „Semplice" išleistų albumų „Musica terrae vilnensis" ir „Cantate Domino":
Marco Scacchi madrigalas „Donna voi vi credete", atliekamas kamerinio choro „Aidija Chamber", Romos Jaraminaitės (violončelė) ir Daivos Povilaitienės (spinetas);

Valentino Bakfarko „Fantazija liutnei", atliekama Sergejaus Sjominso;

Kūrinys „Domine Deus meus" iš Sapiegų albumo, atliekamas Vilmos Pigagaitės (sopranas) ir Giedrės Lukšaitės-Mrazkovos (klavesinas).

 

 

Jovita Jankelaitytė, nuotr. Bartosz Fratczak

€12,99
Informacija

Informacija apie prekę
Elemento pavadinimas Elemento reikšmė
Leidykla „Baltų lankų“ leidyba
Kalba Lietuvių
Leidimo metai 2022
ISBN 9786094796586
Amžius 16-18+
Trukmė 13 val. 10 min.
Komentarai

Komentarai
Lina Lina
2024-03-30 16:13
ačiū Kristinai Sabaliauskaitei ir Jovitai Jankelaitytei
Ar pravertė komentaras? Taip Ne (0/0)
Vasara
2024-01-27 13:51
Kvapą gniaužiantis rašymo stilius. Knyga priminė, kokia gi graži ta lietuvių kalba...
Ar pravertė komentaras? Taip Ne (0/0)
Jurgita
2023-06-15 07:50
Labai labai patiko. Nekantraudama laukiu kitų įgarsintų Silva rerum dalių
Ar pravertė komentaras? Taip Ne (0/0)
Sigita
2023-03-22 14:38
Buvo labai didelis malonumas klausytis! Nepaisant, kad esu skaičiusi. Muzika taip gražiai tiko. Jovitos balsas toks puikus. Paskutinis skyrius tikrai suvirpino...
Nekantrauju kitų dalių.
Ar pravertė komentaras? Taip Ne (0/0)
Vaida Rosello
2023-02-08 11:54
Knyga labai patiko, įgarsinimas labai profesionalus ir balsas labai tinkantis šiai knygai.
Ar pravertė komentaras? Taip Ne (0/0)
Saulius Puras
2022-10-24 20:16
Ačiū, už puiku įgarsinimą, kelionė vairuojant prabėgo nepastebimai..
Ar pravertė komentaras? Taip Ne (0/0)
Daiva Kaminskaite
2022-10-22 17:03
Klausydamasi jaučiausi lyg rašytoja ir įgarsintoja nukelia i kita pasaulį, kurio dalimi jaučuosi ir aš, nes patiriu visa jausmu palete- nuo šleikštulio iki gilaus liūdesio.
Ar pravertė komentaras? Taip Ne (1/0)
Ignė P.
2022-10-19 10:47
Labai patiko, balsas tiesiog liejasi kartu su pasakojimu, o klausant scenos su Uršulės įvilktuvėmis bėgiojo šiurpuliukai. Labai stipru!
Ar pravertė komentaras? Taip Ne (1/0)
Austė Saliamoraite
2022-10-14 19:23
Nuostabi!
Ar pravertė komentaras? Taip Ne (0/0)
Pateikti komentarą
  • Komentarus rašyti gali tik registruoti vartotojai
*
  • Blogai
  • Puiku
Susisiekite

*
*
*
Informacija apie prekę
Elemento pavadinimas Elemento reikšmė
Leidykla „Baltų lankų“ leidyba
Kalba Lietuvių
Leidimo metai 2022
ISBN 9786094796586
Amžius 16-18+
Trukmė 13 val. 10 min.